Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice nákupu v aplikaci

Definice nákupu v aplikaci

Co je nákup v aplikaci?

Nákup v aplikaci označuje nákup zboží a služeb zevnitř aplikace na mobilním zařízení, jako je smartphone nebo tablet. Nákupy v aplikaci umožňují vývojářům poskytovat své aplikace zdarma. Vývojář poté inzeruje upgrady na placenou verzi, odemkne placené funkce, speciální položky na prodej nebo dokonce inzeruje další aplikace a služby každému, kdo si stáhne bezplatnou verzi. To umožňuje vývojářům profitovat, i když dá základní aplikaci zdarma.

Shrnutí

  • Nákup v aplikaci označuje nákup zboží a služeb zevnitř aplikace na mobilním zařízení, jako je smartphone nebo pill.
  • Nákupy v aplikaci umožňují vývojářům poskytovat své aplikace zdarma.
  • Protože nákupy v aplikaci probíhají prostřednictvím mobilního zařízení, mohou neoprávněné nákupy vést k problémům se zabezpečením.

Pochopení nákupu v aplikaci

Nákup v aplikaci umožňuje majitelům aplikací možnost upsellovat uživatele aplikací přímo z aplikace, nikoli prostřednictvím jiných marketingových kanálů. Například herní aplikace může uživateli nabídnout možnost přeskočit za poplatek zvlášť obtížnou úroveň nebo vlastník může spotřebitelům poskytnout možnost zobrazit prémiový obsah, který je za výplatní zdí.

Vývojář doufá, že z těchto malých transakcí a výnosů z reklamy vydělá dost peněz na pokrytí nákladů na vytvoření a údržbu aplikace.

Nejběžnějším typem nákupu v aplikaci je platba za verzi bez reklam nebo plnou verzi aplikace.

Zvláštní úvahy

Obchody s aplikacemi, jako je Google Engage in nebo iTunes, umožňují uživatelům stahovat aplikace s nákupem v aplikaci, ale obvykle uživateli dají vědět, že aplikace tuto funkci má. Některé mají zásady umožňující vrácení peněz, pokud jsou požadovány brzy po provedení nákupu. Obchody s aplikacemi často zaberou určité procento z prodeje v aplikaci.

Nákupy v aplikaci jsou součástí freemium modelu professional monetizaci mobilních aplikací nebo obsahu. Spotřebitelé, kteří nakupují prostřednictvím aplikace, nemusí za účelem provedení transakce navštívit samostatný world wide web. Pokus o prodej přesměrováním na externí world-wide-web ve skutečnosti porušuje podmínky většiny obchodů s aplikacemi, protože jim brání ve výběru provize.

Kritika nákupu v aplikaci

Protože nákupy v aplikaci probíhají prostřednictvím mobilního zařízení, mohou neoprávněné nákupy vést k problémům se zabezpečením. To platí zejména v případě, že uživatelské jméno a heslo použité v aplikaci nejsou silné nebo jsou informace o kreditní kartě v aplikaci uloženy nezabezpečeným způsobem. Mnoho aplikací po provedení nákupu pošle potvrzení e-mailem, což umožňuje zastavení podvodného nákupu.

Neexistují žádné zastřešující pokyny professional nákup v aplikaci, ale regulační orgány se o nákup v aplikaci velmi zajímaly. Jedním z hlavních důvodů je to, že mnoho dětí má přístup k chytrým telefonům. Mnoho optimalizačních schémat v těchto aplikacích vede k tomu, že děti nakupují v aplikacích, které jejich rodiče nechtějí nebo si nemusí včas všimnout, aby to zvrátili.

Rodiče a regulační orgány rozšíření si všimli, že optimalizace těchto reklam na nákupy v aplikacích se zdá být zaměřena zejména na děti. Reklama způsobem, který je navržen tak, aby využíval výhody dětí professional zisk, má tendenci se mračit, ale řídí se spíše etikou a kodexy než konkrétními předpisy nebo zákony.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: