Průvodce » Investování » Finanční trhy » Rozvojové trhy » Definice méně rozvinutých zemí (LDC)

Definice méně rozvinutých zemí (LDC)

Co jsou méně rozvinuté země (LDC)?

Méně rozvinuté země (LDC) jsou země s nízkými příjmy, které čelí významným strukturálním výzvám udržitelného rozvoje. Seznam nejméně rozvinutých zemí OSN v současné době zahrnuje 47 zemí.

Porozumění méně rozvinutým zemím

Méně rozvinuté země jsou vysoce zranitelné vůči ekonomickým a environmentálním šokům a mají méně lidských aktiv než jiné národy. V některých případech se méně rozvinuté země označují jako „rozvíjející se trhy“. Nejméně rozvinuté země mají přístup ke konkrétním mezinárodním podpůrným opatřením pro rozvojovou pomoc a obchod, které nejsou k dispozici rozvinutějším zemím. Sekretariát Výboru professional rozvojovou politiku OSN (CDP) odboru hospodářských a sociálních věcí / odboru hospodářských a sociálních věcí (DPAD / DESA) vytvořil opatření, která mají nejméně rozvinutým zemím pomoci získat přístup k mezinárodní podpoře a těžit z ní. Sekretariát je odpovědný za kontrolu stavu nejméně rozvinutých zemí a sledování jejich pokroku po absolvování kategorie nejméně rozvinutých zemí.

klíčové jídlo

  • Méně rozvinuté země jsou země s nízkými příjmy, které čelí významným strukturálním výzvám udržitelného rozvoje.
  • Výbor OSN pro rozvojovou politiku vytvořil opatření, která mají nejméně rozvinutým zemím pomoci získat přístup k mezinárodní podpoře a těžit z ní.
  • K září 2020 obsahoval seznam nejméně rozvinutých zemí OSN 47 zemí.

Kritéria sekretariátu pro zařazení národů na seznam méně rozvinutých zemí zahrnují kategorie příjmu, lidských aktiv a ekonomické zranitelnosti:

  • Hranice příjmu jsou 1 025 USD, což je stanoveno na tříletý průměr hrubého národního důchodu (HND) na obyvatele. Prahová hodnota promoce je o 20% vyšší na 1230 $.
  • Lidská aktiva se počítají pomocí pěti indikátorů seskupených do subindexu zdraví a vzdělávání.
  • Index ekonomické zranitelnosti měří strukturální zranitelnost vůči ekonomickým a environmentálním šokům s vysokou mírou zranitelnosti, což naznačuje významné strukturální překážky udržitelného rozvoje.

Seznam méně rozvinutých zemí

Od září 2020 zahrnovalo seznam nejméně rozvinutých zemí OSN čtyřicet sedm zemí:

Organizace spojených národů / Investopedia / Carla Tardi

V březnu 2018 CDP doporučilo, aby Bhútán, Kiribati, Svatý Tomáš a Princův ostrov a Šalamounovy ostrovy absolvovali kategorii LDC. Toto schválení bylo bezprecedentní, protože výbor nikdy předtím nedoporučil tolik zemí k promoci při jediném přezkoumání. Za 47 let existence kategorie LDC promovalo pouze pět zemí: Botswana, Cabo Verde, Rovníková Guinea, Maledivy a Samoa. Výbor naplánoval ukončení studia na Vanuatu v letech 2020 a 2021.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování