Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice mechanismu konsensu (kryptoměna)

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Definice mechanismu konsensu (kryptoměna)

Definice mechanismu konsensu (kryptoměna)

Co je mechanismus konsensu?

Mechanismus konsensu je mechanismus odolný vůči chybám, který se používá v počítačových a blockchainových systémech k dosažení nezbytné dohody o jediné hodnotě dat nebo jediném stavu sítě mezi distribuovanými procesy nebo systémy s více agenty, například s kryptoměnami. Je užitečný mimo jiné při vedení záznamů.

Vysvětlen mechanismus konsensu

V každém centralizovaném systému, jako je databáze obsahující klíčové informace o řidičských průkazech v zemi, má centrální správce oprávnění databázi udržovat a aktualizovat. Úkol provádět jakékoli aktualizace – například přidávat / mazat / aktualizovat jména osob, které se kvalifikovaly pro určité licence – vykonává ústřední orgán, který zůstává jediným odpovědným za vedení skutečných záznamů.

Veřejné blockchainy, které fungují jako decentralizované, samoregulační systémy, fungují v globálním měřítku bez jediného orgánu. Zahrnují příspěvky od stovek tisíc účastníků, kteří pracují na ověřování a ověřování transakcí probíhajících na blockchainu a na činnostech těžby bloků.

V tak dynamicky se měnícím stavu blockchainu potřebují tyto veřejně sdílené účetní knihy účinný, spravedlivý, funkční, spolehlivý a bezpečný mechanismus v reálném čase, aby zajistily, že všechny transakce probíhající v síti budou skutečné a všichni účastníci se dohodnou na konsensu o stavu účetní knihy. Tento důležitý úkol je prováděn mechanismem konsensu, což je soubor pravidel, který rozhoduje o příspěvcích různých účastníků blockchainu.

Existují různé druhy algoritmů mechanismů konsensu, které fungují na různých principech.

Důkaz práce (POW) je běžný konsenzuální algoritmus používaný nejpopulárnějšími sítěmi kryptoměn, jako jsou bitcoiny a litecoiny. Vyžaduje uzel účastníka, aby prokázal, že práce, kterou odvedli a kterou předložili, je kvalifikuje k získání práva přidávat nové transakce do blockchainu. Celý tento těžební mechanismus bitcoinů však vyžaduje vysokou spotřebu energie a delší dobu zpracování.

Důkaz o vkladu (POS) je dalším běžným konsensuálním algoritmem, který se vyvinul jako nízkonákladová alternativa k POW algoritmu s nízkou spotřebou energie. Zahrnuje přidělení odpovědnosti za udržování veřejné účetní knihy k uzlu účastníka v poměru k počtu tokenů virtuální měny v něm. To však má nevýhodu, že místo utrácení podporuje ukládání kryptocoinů.

Podobně existují další konsenzuální algoritmy, jako je Proof of Capacity (POC), které umožňují sdílení paměťového prostoru přispívajících uzlů v blockchainové síti. Čím více paměti nebo místa na pevném disku má uzel, tím více práv je uděleno pro udržování veřejné knihy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web