Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice makléřského účtu

AkciePrůvodce.cz > Brokeři  > Brokeři na investování  > Definice makléřského účtu

Definice makléřského účtu

Co je makléřský účet?

Makléřský účet je ujednání, kdy investor vloží peníze u licencované makléřské firmy, která obchoduje jménem zákazníka. Ačkoli makléřská firma provádí příkazy, aktiva patří investorům, kteří obvykle musí jako zdanitelný příjem požadovat veškeré kapitálové zisky z účtu.

Porozumění makléřským účtům

Existuje několik typů makléřských účtů a makléřských společností, které investorům dávají příležitost vybrat si product, který nejlépe vyhovuje jejich finančním potřebám. Někteří makléři poskytující kompletní služby poskytují rozsáhlé investiční poradenství a za takové vedení účtují přehnaně vysoké poplatky.

Na druhém konci kompenzačního spektra většina on the web makléřů jednoduše poskytuje bezpečné rozhraní, jehož prostřednictvím mohou investoři zadávat obchodní objednávky a účtovat za tuto službu relativně nízké poplatky. Zprostředkovatelské účty se také mohou lišit, pokud jde o rychlost provádění pokynů, analytické nástroje, rozsah obchodovatelných aktiv a rozsah, v jakém mohou investoři obchodovat s marží.

Complete-Services Brokerage Účty

Investoři, kteří hledají odborné znalosti finančního poradce, by se měli spojit s makléřskými společnostmi poskytujícími kompletní služby, jako jsou Merrill Lynch, Morgan Stanley, Wells Fargo Advisors a UBS. Finanční poradci jsou placeni, aby pomohli svým klientům vypracovat investiční plány a odpovídajícím způsobem provést transakce. Finanční poradci buď pracují na základě diskrece, kde musí klienti schvalovat transakce, nebo mohou pracovat na základě diskrece, což nevyžaduje souhlas klienta.

Entire-company brokerské účty buď účtují provize z obchodů, nebo účtují poplatky za poradenství. Provizní účet generuje poplatek při každé koupi nebo prodeji investice bez ohledu na to, zda doporučení přišlo od klienta nebo poradce, a bez ohledu na to, zda je obchod ziskový.

Účty s poplatkem za poradenství si naopak účtují paušální roční poplatky, které se pohybují od ,5% do 1,5% z celkového zůstatku účtu. Výměnou za tento poplatek nejsou účtovány žádné provize při nákupu nebo prodeji investic. Investoři by měli na počátku vztahů diskutovat o kompenzačních modelech s finančními poradci.

Obchodníci pro kutily by měli být opatrní při obchodování s nízkoobjemovými akcemi, které nemusí mít dostatek kupujících na druhé straně obchodu, aby uvolnily pozice.

Slevový makléřský účet

Investoři, kteří upřednostňují investiční přístup typu „udělej si sám“, by měli důrazně zvážit využití slevových makléřských společností, které ukládají výrazně nižší poplatky než jejich protějšky makléřských společností poskytujících komplexní služby. Jak však název napovídá, slevové makléřské společnosti jako Charles Schwab, Scottrade, E * Trade, Vanguard a Fidelity nabízejí méně služeb výměnou za nižší poplatky. To však může dokonale vyhovovat investorům, kteří chtějí převážně provádět nízkonákladový investiční obchod prostřednictvím snadno použitelného softwaru professional online obchodování.

Například trader, který se zaregistruje u typického zprostředkovatele slev, může očekávat, že si založí běžný zdanitelný zprostředkovatelský účet nebo důchodový účet bez jakýchkoli nákladů, pokud je schopen financovat účet s minimem otevření 500 $. Chcete-li koupit nebo prodat většinu akcií, opcí nebo ETF, existuje jen malá nebo žádná provize. Někteří zprostředkovatelé slev mohou účtovat poplatky za akcie mimo United states of america nebo za akcie, s nimiž se obchoduje, ale u jednotlivých brokerů se to liší. Státní dluhopisy k obchodování obvykle nevyžadují provizi, ale sekundární dluhopisy se mohou lišit. Mnoho makléřů, jako je Schwab, Fidelity a E-trade, nabízí širokou škálu podílových fondů, které jsou k dispozici i bez transakčních nákladů.

Shrnutí

  • Investoři mají různé potřeby a podle toho by si měli vybrat své makléřské společnosti.
  • Investoři, kteří vyžadují velké vedení a držení rukou, mohou mít prospěch z propojení s makléřskou společností s kompletními službami, která účtuje vyšší poplatky.
  • Firmy poskytující kompletní služby buď účtují paušální poplatky za své služby na základě velikosti účtu, nebo si účtují provize za obchody, které provádějí.
  • On line makléřství účtuje nižší poplatky a vyhovuje investorům, kteří chtějí provozovat své vlastní obchody.

Zprostředkovatelský účet s regionálním finančním poradcem

Někteří investoři upřednostňují osobní interakci makléře s úplnými službami, ale také chtějí výhodu osobnějšího přístupu při práci s firmou, která se cítí více lokalizována do vlastní komunity investora. Tito investoři obvykle zvažují využití střední pozice mezi makléřskou společností poskytující kompletní služby a slevovými makléřskými společnostmi. Společnosti jako Raymond James Money Advisors, Jeffries Financial Team nebo Edward Jones jednají jako makléři-obchodníci i finanční poradci. Tato skupina vyžaduje větší minimální velikost účtu a poskytuje služby jednotlivcům s mírně vyšší čistou hodnotou, ale v průběhu času mají jejich služby tendenci být levnější než větší makléři v plné velikosti.

Účty on the net zprostředkování a tlak na snižování cen

Online zprostředkování Robinhood, které bylo spuštěno počátkem roku 2015 pod platformou pouze professional mobilní zařízení, nabízí obchodování bez provize a nemá žádné minimální požadavky na účet, s výjimkou svých maržových účtů. Ačkoli společnost obchází provize, byla průkopníkem ve schopnosti generovat příjmy z praxe známé jako platba za tok objednávek.

Firmy vytvářející trhy, které se zaměřují na porovnávání kupujících a prodávajících prostřednictvím sítí elektronických komunikací (ECN), potřebují stálý tok objednávek od drobných investorů, aby se spojili s institucionálními kupci a prodejci. Firmy jako Citadel Securities nebo IMC Economical proto považují za užitečné vytvořit pobídku pro makléře, aby jim doručovali objednávky. Platící makléři, jako je Robinhood, za právo provádět zákaznické obchody zlepšili jejich rychlost a přesnost provádění a umožnili obchodní design Robinhood.

Částka vyplacená firmou vytvářející trh je mnohem nižší, než jaké byly obvyklé provize z obchodování s akciemi (na základě jednotlivých obchodů), takže i když se tyto náklady nakonec přenesou na spotřebitele v podobě vložených poplatků, tento design bude professional spotřebitele stále přínosem kvůli jeho sníženým nákladům a efektivitě. Na konci roku 2019 téměř všechny společnosti poskytující diskontní zprostředkování plně přijaly tento obchodní model a přešly na bezplatné provize u většiny obchodů s akciemi.

V listopadu 2017 společnost Robinhood oznámila, že překročila tři miliony zprostředkovatelských účtů a překročila objem transakcí 100 miliard USD. Mezitím společnost E * Trade vykázala přibližně 3,6 milionu zprostředkovatelských účtů, přičemž spravovaná aktiva (AUM) činila 311 miliard dolarů.

Obchodování s nulovými poplatky má nevýhody. Příklad: Robinhood nenabízí investiční poradenství, které je obvykle k dispozici u tradičních makléřských společností. Robinhood rovněž v současné době nepodporuje anuity ani důchodové účty. Úředníci firmy tvrdí, že v blízké budoucnosti mohou tuto podporu podpořit. Ale i tak se product Robinhood ukázal jako tak úspěšný, že koncem roku 2019 hlavní diskontní makléři přešli na design nulové provize professional většinu obchodů s akciemi, což dokazuje, že zákazníci preferují jejich přístup.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web