Průvodce » Brokeři » Definice makléřského poplatku

Definice makléřského poplatku

Co je poplatek za zprostředkování?

Makléřský poplatek je poplatek účtovaný makléřem za provádění transakcí nebo za poskytování specializovaných služeb. Zprostředkovatelé účtují poplatky za zprostředkování za služby, jako jsou nákupy, prodeje, konzultace, vyjednávání a dodání. Existuje mnoho typů poplatků za zprostředkování účtovaných v různých odvětvích, jako jsou finanční služby, pojištění, nemovitosti a doručovací služby.

Porozumění poplatkům za zprostředkování

Makléřské poplatky, známé také jako makléřské poplatky, jsou založeny na procentu transakce, jako paušální poplatek nebo hybrid těchto dvou transakcí. Zprostředkovatelské poplatky se liší podle odvětví a typu makléře.

V realitním průmyslu je poplatek za zprostředkování obvykle paušální poplatek nebo standardní procento účtované kupujícímu, prodejci nebo oběma. Hypoteční makléři pomáhají potenciálním dlužníkům s hledáním a zajištěním hypotečních úvěrů související poplatky se pohybují mezi 1% a 2% z částky půjčky.

V pojišťovnictví zastupuje makléř, na rozdíl od agenta, zájmy zákazníka, nikoli pojistitele. Zprostředkovatelé najdou nejlepší pojistné smlouvy, které uspokojí potřeby zákazníků, a za jejich služby si budou účtovat poplatky. Ve výjimečných případech mohou makléři vybírat poplatky jak od pojistitele, tak od jednotlivce kupujícího pojistnou smlouvu.

V odvětví finančních cenných papírů se za zprostředkování obchodování nebo za správu investičních či jiných účtů účtuje poplatek za zprostředkování. Tři hlavní typy zprostředkovatelů, kteří účtují poplatky za zprostředkování, jsou whole-assistance, sleva a on the internet.

Shrnutí

  • Makléřský poplatek je poplatek účtovaný makléřem za provádění transakcí nebo za poskytování specializovaných služeb.
  • Zprostředkovatelské poplatky vycházejí z procenta transakce, jako paušální poplatek nebo hybrid těchto dvou transakcí, a liší se podle odvětví a typu makléře.
  • Tři hlavní typy makléřů z odvětví finančních cenných papírů, kteří účtují poplatky za zprostředkování, jsou comprehensive-provider, sleva a on-line.

Poplatek za zprostředkování full-services

Makléři poskytující kompletní služby nabízejí širokou škálu produktů a služeb, jako je plánování nemovitostí, daňové poradenství a příprava a další finanční služby, ať už osobně nebo po telefonu. Ve výsledku získávají největší poplatky za zprostředkování.

Standardní provize pro makléře s úplnými službami je mezi 1% až 2% spravovaných aktiv klienta. Například Tim chce koupit 100 akcií společnosti A za 40 $ za akcii. Timův makléř vydělá provizi ve výši 80 $ za usnadnění transakce (40 $ / akcii x 100 akcií = 4 000 $, 4 000 $ x ,02 provize = 80 $. Po přidání provize je celková cena obchodu 4 000 $ + 80 = 4 080 USD).

Poplatek 12B-1 je opakující se poplatek, který broker obdrží za prodej podílového fondu. Poplatky se pohybují od ,25% do ,75% z celkové hodnoty obchodu. Roční poplatky za údržbu se pohybují od ,25% do 1,5% aktiv.

Slevový zprostředkovatelský poplatek

Protože slevoví makléři nabízejí užší výběr produktů a neposkytují žádné investiční poradenství, účtují nižší poplatky než makléři poskytující kompletní služby. Diskontní makléři účtují paušální poplatek za každou obchodní transakci. Paušální poplatek za obchod se pohybuje mezi 5 až 30 USD za obchod. Poplatky za vedení účtu se obvykle pohybují kolem ,5%.

Poplatek za zprostředkování on the internet

On line makléři mají nejlevnější poplatky za zprostředkování. Jejich primární rolí je umožnit investorům provádět on the web obchodování. Zákaznický servis je omezený. Mnoho on line makléřů odstranilo konkrétní provizní poplatek za obchody s akciemi na akcie, ale provizní poplatky za opce nebo futures obchody stále platí. Poplatky se liší a mohou být založeny na poplatcích za smlouvu nebo akcii. Poplatky za správu účtu se pohybují mezi až 50 USD za účet.

Snížení poplatků za zprostředkování

Investoři mohou snížit poplatky za správu účtu porovnáním makléřů, jejich poskytovaných služeb a jejich poplatků. Nákup podílových fondů bez načtení nebo investice bez poplatků vám mohou pomoci vyhnout se poplatkům za jednotlivé obchody. Je důležité si přečíst drobný tisk nebo rozpis poplatků a zeptat se na jakékoli účtované poplatky.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování