Průvodce » Brokeři » Definice makléřské společnosti

Definice makléřské společnosti

Co je makléřská společnost?

Hlavní povinností makléřské společnosti je fungovat jako prostředník, který spojuje kupující a prodávající za účelem usnadnění transakce. Zprostředkovatelské společnosti obvykle dostávají kompenzace prostřednictvím provizí nebo poplatků, které jsou účtovány po úspěšném dokončení transakce. V dnešní době je může platit směnárna nebo zákazník, v některých případech obojí. Protože mnoho slevových makléřů zavedlo obchodování s nulovou provizí, kompenzují tuto ztrátu příjmů v jiných oblastech, včetně toho, že dostávají výplaty na burzách za větší množství toku objednávek. Například když je provedena obchodní objednávka na akcii, investor platí transakční poplatek za snahu makléřské společnosti dokončit obchod.

Realitní průmysl také funguje pomocí formátu makléřské společnosti, protože je obvyklé, že realitní makléři spolupracují, přičemž každá společnost zastupuje jednu stranu transakce, aby uskutečnila prodej. V takovém případě obě provize rozdělují provizi.

Makléřská společnost může být také nazývána makléřská firma nebo jednoduše makléřská společnost.

Makléři mohou pracovat pro makléřské společnosti nebo působit jako nezávislí agenti.

Pochopení makléřských společností

Na dokonalém trhu, kde by všichni měli úplné informace a mohli na základě těchto informací jednat rychle a správně, by makléřské společnosti nebyla potřeba. Ve skutečnosti však existují méně než dokonalé informace, neprůhlednost a asymetrické znalosti. Výsledkem je, že kupující ne vždy vědí, kdo jsou prodejci a kdo nabízí nejlepší cenu. Podobně jsou prodejci na stejné pozici. Zprostředkovatelské společnosti existují proto, aby svým klientům pomohly vyrovnat se s druhou stranou obchodu, spojily kupující a prodávající za nejlepší možnou cenu professional každou z nich a vydělaly provizi za jejich služby.

Na finančních trzích nabízí několik různých typů makléřských firem širokou škálu produktů a služeb. Zde je stručný popis tří hlavních typů, počínaje nejdražší možností. O každém níže pojdeme podrobněji.

  • Entire-company zprostředkování: Total-support makléřská společnost poskytuje profesionálního finančního poradce, který řídí všechna investiční rozhodnutí a poskytuje průběžné poradenství a podporu. Takové makléřské společnosti jsou se svými špičkovými službami nejdražší možností.
  • Zprostředkování slev: Slevoví makléři byli kdysi kamennými operacemi, nyní jsou však nejčastěji online platformami, které umožňují investorům kutilství (nebo sami sebe) investovat, aby mohli provádět vlastní obchodní rozhodnutí za nižší provize. V poslední době došlo k tlaku směrem k nulovým obchodním provizím pro ETF nebo dokonce pro všechny produkty na několika on the web platformách s vlastním zaměřením. Tyto makléřské společnosti mohou nabízet relativně nízké paušální poplatky za obchody s televizní, internetovou a rozhlasovou reklamou.
  • Robo-poradci: Platformy automatizovaného investičního poradenství nebo robo-poradci jsou relativně novou formou digitálního finančního poradce, který nabízí služby správy investic prováděné algoritmy s minimálními lidskými zásahy za velmi nízké náklady. Několik robo-poradců nabízí nulové provize nebo poplatky a v mnoha případech můžete začít s pouhými 5 USD.

Investoři mají při výběru makléřské společnosti řadu možností. Typ služeb, které člověk potřebuje, závisí na jeho úrovni tržních znalostí, propracovanosti, toleranci vůči riziku a pohodlí při důvěře v správu svých peněz ostatním.

Zprostředkovatelské provize časem narušují výnosy, proto by si investoři měli vybrat společnost, která poskytuje nejekonomičtější poplatky za poskytované služby. Před otevřením investičního účtu by si měl zákazník porovnat poplatky, produkty, výhody, zákaznický servis, reputaci a kvalitu poskytovaných služeb.

Shrnutí

  • Makléřská společnost působí především jako prostředník, který spojuje kupující a prodávající za účelem usnadnění transakce.
  • Makléřské společnosti obvykle dostávají jeden ze dvou typů provizí: paušální poplatek nebo procento z částky transakce.
  • Zprostředkovatelské společnosti přicházejí v několika typech a nabízejí řadu produktů a služeb za různé ceny a poplatky.

Druhy zprostředkování

Částka, kterou zaplatíte, závisí na úrovni služeb, které dostáváte, na tom, jak jsou personalizované, a zda se jedná spíše o lidské bytosti než o počítačové algoritmy.

Whole-Support Brokerage

Comprehensive-provider brokerages, také známé jako tradiční makléřství, nabízejí řadu produktů a služeb, včetně správy peněz, plánování nemovitostí, daňového poradenství a finančního poradenství.

Některé tradiční makléřské společnosti poskytující úplné služby také nabízejí zprostředkovatelské služby se slevou a platformy robo-poradce. Rozdíl je v šíři služeb a nákladech.

Tyto společnosti také nabízejí aktuální nabídky akcií, průzkum ekonomických podmínek a analýzu trhu. V těchto firmách pracují vysoce vyškolení a pověřeni profesionální makléři a finanční poradci, kteří mohou se svými klienty vytvářet osobní vztahy. Některé tradiční makléřské společnosti poskytující úplné služby také nabízejí zprostředkovatelské služby se slevou nebo platformy robo-poradce.

Tradiční zprostředkování účtuje poplatek, provizi nebo obojí. U běžných objednávek na akcie mohou makléři s úplnými službami účtovat až 10 až 20 USD za obchod, ale mnoho poradců přechází na obchodní model typu wrap-charge, ve kterém všechny obchody a poradenství spadají pod paušální roční poplatek – obvykle 1% až 2% spravovaných aktiv (AUM). Mnoho makléřů poskytujících úplné služby vyhledává zámožné klienty a vytváří minimální zůstatky na účtu potřebné k získání jejich služeb, často začínající na šesti číslech nebo více.

Zprostředkování slev

Slevové zprostředkování účtuje méně než tradiční zprostředkování, ale může poskytovat méně komplexních služeb a produktů a postrádá osobní vztah nalezený u poradce s úplnými službami hloubka a kvalita doporučení diskontních makléřů často závisí na velikosti účtu investora.

Několik společností poskytujících kompletní služby také nabízí levnější zprostředkovatelskou slevu. Tyto typy společností jsou schopny účtovat nižší provizi tím, že nechávají své klienty provádět vlastní výzkum a obchodovat prostřednictvím počítačových obchodních systémů, ať už online nebo prostřednictvím mobilní aplikace.

První zprostředkování slev je často přičítáno Charlesi Schwabovi v 70. a 80. letech. Od příchodu on the net obchodování na konci 90. allow se provize diskontních makléřů dramaticky snížily a nyní dosahují v průměru kolem 4 až 5 USD za obchod. Dnes je většina makléřských společností se slevou také online. Nedávným trendem je nulové provize u obchodů ETF prováděných prostřednictvím on line brokerů. Další on the net makléřské společnosti, jako je Robinhood, které nabízejí přístup pouze prostřednictvím mobilní aplikace, jsou průkopníky nulových provizí u všech obchodů.

Robo-poradci

Počínaje rokem 2010 jsou robo-poradci třídou on the internet investiční platformy pouze pro digitální použití, která pomocí algoritmů automaticky implementuje obchodní strategie jménem klientů. Většina robo-poradců se hlásí k dlouhodobým strategiím pasivního indexu, které se řídí pravidly moderní teorie portfolia (MPT), ačkoli několik robo-poradců nyní umožňuje klientům trochu upravit jejich investiční strategii, pokud chtějí aktivnější správu.

Lákadlem robo-poradců je nejen automatizace, ale také velmi nízké poplatky a nízké zůstatky na účtu potřebné k zahájení. V mnoha případech robo-poradci ve skutečnosti neúčtují žádný roční poplatek, nulové provize a můžete začít s pouhými několika dolary.

Někteří robo-poradci nyní začali zaměstnávat lidské poradce, s nimiž mohou klienti konzultovat, ale tito poradci často nejsou schopni skutečně změnit doporučenou alokaci portfolia generovanou jejich algoritmy. Navíc přístup k poradci bude mít vyšší poplatek, obvykle ,25% až ,50% AUM ročně – což je stále mnohem méně než u tradičního makléře.

Nezávislé zprostředkování proti zajetí

Je také důležité vědět, zda je váš makléř přidružený pouze k určitým společnostem, nebo vám může prodat celou řadu možností. Měli byste také zjistit, zda splňují fiduciární typical nebo normal vhodnosti.

Nezávislé makléřství

Nezávislí makléři nejsou spojeni s žádnou společností podílových fondů, ale fungují podobně jako makléřství s kompletními službami. Tito makléři obvykle mohou klientům doporučit a prodat produkty, u nichž je větší pravděpodobnost, že budou v jejich nejlepším zájmu, protože nejsou vázáni na jednu společnost. Registrovaní investiční poradci (RIA) jsou dnes nejběžnějším typem nezávislých makléřů. Je od nich požadováno, aby dodržovali fiduciární normal, což znamená, že investice musí doporučovat nejvíce v nejlepším zájmu klienta – a ne v jejich vlastním (tj. Fond se zvláště dobrou provizí pro makléře, který jej prodává). Nejlepší je vybrat si poradce, který dodržuje fiduciární conventional, a ne nižší conventional vhodnosti.

V zajetí makléřství

Zajištěné makléřské společnosti jsou přidruženy ke konkrétnímu podílovému fondu nebo pojišťovací společnosti a mají smlouvy s konkrétními poskytovateli, aby prodávaly pouze jejich produkty. Tito makléři jsou zaměstnáni k doporučení a prodeji sortimentu produktů, které vzájemná nebo pojišťovací společnost vlastní. Tyto produkty nemusí být v nejlepším zájmu klienta ve srovnání s jinými možnostmi.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování