Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice látky Hyperledger

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Definice látky Hyperledger

Definice látky Hyperledger

Co je Hyperledger Cloth?

Hyperledger Cloth je modulární blockchainový rámec, který funguje jako základ professional vývoj produktů, řešení a aplikací založených na blockchainu pomocí komponent plug-and-perform, které jsou určeny pro použití v soukromých podnicích.

Shrnutí

  • Hyperledger je podniková platforma open-source distribuované účetní knihy, kterou Linux Basis zahájila v prosinci 2015.
  • Fabric je vysoce modulární platforma DLT (decentralized ledger engineering), kterou IBM navrhla professional průmyslové použití.
  • Protože Hyperledger Fabric je soukromý a vyžaduje oprávnění k přístupu, mohou podniky oddělit informace (například ceny) a navíc lze zrychlit transakce, protože počet uzlů v síti je snížen.
  • Cloth 2. byl vydán v lednu 2020. Hlavními rysy této verze jsou rychlejší transakce, aktualizovaná technologie sensible agreement a efektivní sdílení dat.

Hyperledger Cloth byl iniciován společnostmi Digital Asset a IBM a nyní se ukázal jako společný mezioborový podnik, který v současné době hostí Linux Foundation. Z několika projektů Hyperledger byla Fabric první, která opustila fázi „inkubace“ a dosáhla „aktivní“ fáze v březnu 2017.

Jak funguje Hyperledger Fabric

Tradiční blockchainové sítě nemohou podporovat soukromé transakce a důvěrné smlouvy, které jsou professional podniky nanejvýš důležité. Hyperledger Fabric byl navržen v reakci na to jako modulární, škálovatelný a bezpečný základ pro nabídku průmyslových blockchainových řešení.

Hyperledger Material je open up-source engine pro blockchain a stará se o nejdůležitější funkce pro hodnocení a používání blockchainu pro případy obchodního použití.

V soukromých průmyslových sítích je primárním požadavkem ověřitelná identita účastníka. Hyperledger Cloth podporuje členství na základě povolení všichni účastníci sítě musí mít známé identification. Mnoho obchodních sektorů, jako je zdravotnictví a finance, je vázáno předpisy na ochranu dat, které nařizují uchovávání údajů o různých účastnících a jejich příslušných přístupech k různým datovým bodům. Material podporuje takové členství na základě oprávnění.

Modulární architektura

Modulární architektura produktu Hyperledger Material odděluje pracovní postup zpracování transakcí do tří různých fází: inteligentní smlouvy zvané chaincode, které zahrnují distribuované logické zpracování a dohodu systému, objednávání transakcí a ověřování a závazky transakcí. Tato segregace nabízí několik výhod:

  • Snížený počet úrovní důvěryhodnosti a ověřování, díky čemuž je síť a zpracování přehledné
  • Vylepšená škálovatelnost sítě
  • Lepší celkový výkon

Podpora technologie Hyperledger Fabric pro plug-and-enjoy různých komponent navíc umožňuje snadné opětovné použití stávajících funkcí a hotovou integraci různých modulů. Například pokud již existuje funkce, která ověřuje identitu účastníka, síť na podnikové úrovni jednoduše potřebuje připojit a znovu použít tento existující modul namísto vytváření stejné funkce od nuly.

Účastníci v síti mají tři odlišné part:

  • Podporovatel
  • Committer
  • Consenter

Stručně řečeno, návrh transakce je odeslán peerovi doporučení podle předdefinovaných zásad doporučení o počtu požadovaných doporučení. Po dostatečném potvrzení ze strany poskytovatele doporučení je doručovatelům doručena dávka nebo blok transakcí. Zadavatelé ověřují, že byla dodržena zásada schválení a že neexistují žádné konfliktní transakce. Jakmile jsou provedeny obě kontroly, transakce jsou potvrzeny v hlavní knize.

Zdroj obrázku: IBM

Protože se po síti odesílají pouze potvrzující pokyny – jako jsou podpisy a sada pro čtení / zápis -, zvyšuje se škálovatelnost a výkon sítě. K transakci mají přístup pouze schvalovatelé a zadavatelé a zvyšuje se zabezpečení s menším počtem účastníků, kteří mají přístup ke klíčovým datovým bodům.

Příklad Hyperledger Material

Předpokládejme, že existuje výrobce, který chce dodávat čokolády konkrétnímu maloobchodníkovi nebo trhu maloobchodníků (tj. Všem maloobchodníkům v United states of america) za konkrétní cenu, ale nechce tuto cenu odhalit na jiných trzích (tj. Čínští maloobchodníci).

Vzhledem k tomu, že pohyb produktu může zahrnovat další strany, jako jsou celní orgány, přepravní společnost a finanční banka, může být soukromá cena odhalena všem zúčastněným stranám, pokud je k podpoře této transakce použita základní verze technologie blockchain.

Hyperledger Fabric řeší tento problém zachováním soukromých transakcí v síti pouze účastníci, kteří to potřebují vědět, jsou si vědomi nezbytných podrobností. Rozdělení dat na blockchainu umožňuje, aby konkrétní datové human body byly přístupné pouze stranám, které to potřebují vědět.

Kritika Hyperledger Cloth

Značka vysoké hladiny krypto-nadšení se zlomila v roce 2018 po pádu ceny bitcoinů (který dosáhl svého vrcholu 17. prosince 2017). Příliš optimistická tvrzení o hodnotě nové technologie byla nahrazena skepticismem a související skepticismus také trpěl souvisejícími technologiemi, včetně Hyperledger.

Konkurenti společnosti Hyperledger Material

Hyperledger Fabric soutěží s dalšími projekty Hyperledger jako Iroha, Indy a Sawtooth. Konkuruje také společnosti R3 Corda, což je také soukromá DLT založená na povolení.

Společnost Blockchain poskytující služby Chainstack zveřejnila dokument v lednu 2020.který ukazuje, že vývoj v Cordě byl historicky vyšší než vývoj ve Fabricu, ačkoli vývoj Fabric prošel Corda ve 3. čtvrtletí 2019, kdy Fabric přešel na GitHub.

Zpráva Chainstack ukazuje, že zatímco na Fabricu pracuje třikrát více vývojářů, vývojáři Corda přispěli více než dvakrát tolik příspěvků kódu a vývojáři Material tlačili mnohem méně kódu na vývojáře než vývojáři Corda.

Hyperledger Fabric není blockchain a není efektivní

Několik kritik Hyperledger Fabric poukazuje na to, že soukromý blockchain založený na oprávnění s funkcemi Hyperledger Material není blockchain a současné neblokové technologie jsou mnohem levnější a poskytují stejné množství zabezpečení. Stuart Popejoy ze společnosti Cointelegraph uvedl tento případ:

Architektura Cloth je mnohem složitější než jakákoli platforma blockchainu a zároveň je méně zabezpečená proti neoprávněné manipulaci a útokům. Člověk by si myslel, že „soukromý“ blockchain by přinejmenším nabídl škálovatelnost a výkon, ale Cloth zde také selže. Jednoduše řečeno, piloti postavení na Fabricu budou čelit složitému a nejistému nasazení, které nebude možné škálovat podle jejich podnikání...

Hyperledger Cloth byl také kritizován za nedostatek odolnosti. Tým vědců z pařížské Sorbonny a CSIRO – Facts61, australská národní vědecká agentura, zjistil, že významná zpoždění sítě snížila spolehlivost Fabric: “[B]y zpoždění šíření bloku, prokázali jsme, že Hyperledger Fabric neposkytuje dostatečné záruky konzistence pro nasazení v kritických prostředích. “..

Hyperledger Fabric 2. Vydáno v lednu 2020

V lednu 2020 byla vydána technologie Hyperledger Fabric 2., která řeší některé stávající kritiky. Podle Rona Millera ze společnosti Techcrunch „Největší aktualizace spočívají ve vynucení dohody mezi stranami, než mohou být do hlavní knihy přidána jakákoli nová knowledge, známá jako decentralizovaná správa inteligentních smluv.“

Ačkoli aktualizace není zásadní změnou v jednoduchosti nebo použitelnosti Fabric, ukazuje, že v odvětví kryptoměn pokračuje pokrok i v oblasti kryptoměny, k níž došlo v roce 2018. Během příštích pěti až deseti allow je to očekával, že podnikový blockchain nepochybně najde své správné použití.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: