Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice kupní síly

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Definice kupní síly

Definice kupní síly

Co je to kupní síla?

Kupní síla, označovaná také jako přebytečný kapitál, jsou peníze, které má investor k dispozici k nákupu cenných papírů v obchodním kontextu. Nákupní síla se rovná celkové hotovosti držené na účtu zprostředkování as well as veškerá dostupná marže.

Shrnutí

  • Kupní síla jsou peníze, které má investor k dispozici na nákup cenných papírů.
  • Kupní síla se rovná celkové hotovosti držené na účtu zprostředkování additionally veškerá dostupná marže.
  • Standardní maržový účet poskytuje dvojnásobný kapitál v kupní síle.
  • Účet obchodování se vzorovým dnem poskytuje čtyřnásobný kapitál v kupní síle.
  • Další kupní síla zvětšuje zisky i ztráty.

Jak funguje kupní síla

Zatímco kupní síla může mít jiný význam v závislosti na kontextu nebo odvětví, ve financích se kupní síla týká množství peněz, které mají investoři k dispozici k nákupu cenných papírů na účtu s pákovým efektem. Toto se označuje jako maržový účet, protože obchodníci si berou půjčku na základě množství hotovosti na svém makléřském účtu. Nařízení T, stanovené radou Federal Reserve Board (FRB), nařizuje, že počáteční požadavek na marži investora u tohoto typu účtu musí být alespoň 50%, což znamená, že obchodník má dvojnásobnou kupní sílu.

Účty kupní síly z marže

Výše marže, kterou může makléřská společnost nabídnout konkrétnímu zákazníkovi, závisí na rizikových parametrech firmy a na zákazníkovi. Účty s kapitálovou marží obvykle nabízejí investorům dvakrát tolik peněz jako hotovost na účtu, i když některé maržové účty forex trading brokerů nabízejí kupní sílu až 50: 1.

Čím větší páku poskytuje makléřská společnost investorovi, tím těžší je zotavit se z výzvy k dodatkové úhradě. Jinými slovy, pákový efekt dává investorovi příležitost dosáhnout vyšších zisků s využitím větší kupní síly, ale také zvyšuje riziko, že bude muset půjčku pokrýt. U účtu bez marže nebo hotovostního účtu se kupní síla rovná částce hotovosti na účtu. Například pokud má účet bez marže 10 000 USD, jedná se o kupní sílu investora.

Účty denní kupní síly

Účty obchodování se vzorovým dnem fungují odlišně od běžných maržových účtů, protože vyžadují minimální kapitálový požadavek 25 000 USD, na rozdíl od 2 000 USD. Zatímco obchodník musí financovat 50% svých akcií na standardním maržovém účtu – který poskytuje dvojnásobný kapitál v kupní síle, musí financovat pouze 25% nákladů na cenné papíry zakoupené na obchodním účtu vzorového dne – což dává obchodníkovi čtyřnásobnou kupní sílu. Předpokládejme například, že má Kate na svém denním obchodním účtu 50 000 $ mohla během obchodního dne koupit otevřené obchody v hodnotě až 200 000 $ (50 000 x 4 = kupní síla 200 000 $).

Příklad kupní síly

Předpokládejme, že Gabe má na svém účtu makléřské marže 100 000 $ a chce nakupovat akcie společnosti Apple Inc. (AAPL). Požadavek počáteční marže společnosti Gabe je 50% pro vstup do obchodu – někteří makléři mohou mít požadavek na počáteční marži vyšší než 50%.

Chcete-li vypočítat celkovou kupní sílu Gabe, vydělte částku hotovosti na jeho účtu zprostředkování počátečním procentem marže. Například vydělte hotovostní zůstatek 100 000 $ 50%. Díky tomu může Gabe koupit akcie Apple v hodnotě až 200 000 $. (100 000 USD / 50% = 200 000 USD). To znamená, že hodnota maržového účtu se mění s hodnotou držených cenných papírů. Čím blíže se Gabe dostane k limitům marže, tím má větší šanci na přijetí výzvy k marži.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: