Průvodce » Akcie » Dividendové akcie » Definice kumulativní dividendy

Definice kumulativní dividendy

Co je kumulativní dividenda?

Akcie jsou dividendy, což znamená „s dividendou“, když společnost prohlásila, že v budoucnu bude dividenda, ale dosud ji nevyplatila. Akcie se budou obchodovat s dividendou až do info ex-dividendy. Poté akcie obchodují bez svých dividendových práv. Když kupující obdrží další dividendu naplánovanou na distribuci, jedná se o kumulativní dividendu.

Shrnutí

  • Akcie jsou dividendou, což znamená „s dividendou“, když společnost prohlásila, že v budoucnu bude dividenda, ale dosud ji nevyplatila.
  • Chcete-li koupit dividendu z podílu, musí kupující dokončit nákup před určitým bodem období dividendy, které se nazývá rozhodné datum.
  • Vzhledem k tomu, že informace o dividendách jsou veřejně dostupné, jsou začleněny do ceny akcií podle hypotézy efektivního trhu.

Jak funguje dividenda

Před oznámením výsledků na konci roku pro společnosti jsou stanovena facts professional uzavření rejstříku pro výplaty dividend a skripty. Tato info budou určovat kvalifikaci pro dividendy a účetní spory. Skript je dokument uznávající dluh. Společnosti, které nemají hotovost, často vyplácejí skriptové dividendy místo hotovostních dividend.

Cum dividenda je stav cenného papíru, když se společnost připravuje na výplatu dividendy později. Prodejce dividendy z akcií prodává právo na akcii a právo na další rozdělení dividendy. Tato situace často vyplývá spíše z načasování prodeje než z preferencí prodejce.

Pohyby cen akcií založené na očekávané budoucnosti společnosti obvykle ovlivňují návratnost investic více než dividendy.

Chcete-li koupit dividendu z podílu, musí kupující dokončit nákup před určitým bodem období dividendy, které se nazývá rozhodné datum. Společnosti často vyžadují, aby byl prodej dokončen dva pracovní dny před koncem období. Některé společnosti však posunou termín na poslední den období. Pokud kupující dokončí záznam transakce včas, obdrží případnou distribuci. Pokud kupující nedodrží termín, je akcie prodána bez dividendy nebo bez práva na další distribuci. Knowledge jsou stanovena na základě facts deklarace a details záznamu zvoleného společností, která akcie vydala.

Pro uvolnění dividend neexistuje žádný konkrétní plán a info výplaty se mohou u jednotlivých společností lišit. Některé společnosti nabízejí čtvrtletní dividendy, zatímco jiné mohou dividendy vyplácet pouze jednou nebo dvakrát ročně. I když to není typické, některé společnosti vyplácejí dividendy měsíčně.

Zvláštní úvahy

Deklarované dividendy

Práva na dividendy společnosti Cum zahrnují práva spojená s další deklarovanou dividendou. Deklarovaná dividenda je částka, na které se představenstvo dohodlo prostřednictvím návrhu, který povoluje platby. Jakmile jsou dividendy deklarovány, účinně fungují jako závazky společnosti. Jelikož dividendy jsou součástí zisků firmy, mohou tyto částky kolísat.

Společnost deklaruje dividendu ke dni prohlášení. Dále stanoví datum záznamu, které musí kupující splnit, aby mohl převést dividendu. Kupující musí často získat akcii alespoň dva pracovní dny před datem záznamu, aby získal dividendu. Toto mezní datum je datum ex-dividendy nebo datum ex-dividendy. Pokud kupující koupí akcii po ex-datu, prodá ji prodávající ex-dividenda místo celkové dividendy. V takovém případě by kupující získal akcie, ale neměl by nárok na distribuci.

Práva na dividendy a kupní cena

Cena akcie se upraví v závislosti na tom, zda se jedná o dividendu nebo ex-dividendu. Vzhledem k tomu, že informace o dividendách jsou veřejně dostupné, jsou začleněny do ceny akcií podle hypotézy efektivního trhu. Strategie nákupu k poslednímu možnému datu, vyzvednutí dividendy a následného prodeje akcií je příliš naivní, než aby uspěla.

Příklad kumulativní dividendy

Řekněme, že investor vlastní 100 akcií společnosti PricedToSell v oblasti elektronického obchodování a představenstvo společnosti deklarovalo čtvrtletní dividendu ve výši ,10 USD na akcii. Datum ex-dividendy zbývá deset dní. Investor zvažuje prodej svých akcií za účelem financování dalšího nákupu. Pokud prodají hromadnou dividendu, kupující obdrží 100 akcií za současnou cenu a bude mít nárok na výplatu dividend ve výši 10 USD.

Předpokládejme, že prodávající pozastaví prodej během období výplaty dividend a čeká, až se objeví další investice. Tyto investice neskončí posouváním a prodejce je nucen prodat 100 akcií společnosti PricedToSell. Datum kumulativní dividendy však již uplynulo a akcie jsou ex-dividendy. Z důvodu ztráty dividendy bude tržní cena akcií o 10 $ nižší, přičemž všechny ostatní věci budou stejné. Zatímco kupující neobdrží distribuci v tomto čtvrtletí, bude mít nárok na budoucí distribuce, pokud bude nadále držet akcie.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.