Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice kryptoměn

Co jsou kryptoměny?

Kryptoměna, altcoiny a kryptoměny jsou ve světě virtuální měny často chybně používány zaměnitelně. Kryptoměna je však nadmnožinou a altcoiny a krypto tokeny jsou její dvě kategorie podmnožiny.

Kryptoměna je standardní měna používaná k provádění nebo přijímání plateb na blockchainu, přičemž nejoblíbenější kryptoměnou je bitcoin.

Altcoiny jsou různé alternativní kryptoměny, které byly spuštěny po obrovském úspěchu dosaženém bitcoiny. Termín znamená alternativní mince – tedy jiné než bitcoiny. Byly spuštěny jako vylepšené náhražky bitcoinů s tvrzením, že překonaly některé entire body bolesti bitcoinů. Litecoin, bitcoinová hotovost, namecoin a dogecoin jsou běžnými příklady altcoinů. Ačkoli každý z nich ochutnal různé úrovně úspěchu, žádnému se nepodařilo získat popularitu podobnou bitcoinu.

Crypto tokeny představují konkrétní zastupitelné a obchodovatelné aktivum nebo nástroj vytvořený prostřednictvím počáteční nabídky mincí (ICO), která se často nachází na blockchainu.

Shrnutí

  • Kryptoměny jsou digitální měny používané k usnadnění transakcí (provádění a přijímání plateb) podél blockchainu.
  • Altcoiny a krypto tokeny jsou typy kryptoměn s různými funkcemi.
  • Krypto tokeny jsou typ kryptoměny, které představují aktivum nebo konkrétní použití a jsou umístěny na jejich blockchainu.
  • Kryptoměny vytvořené prostřednictvím počáteční nabídky mincí (ICO) se často používají k získávání finančních prostředků professional davový prodej.

Porozumění krypto tokenům

Krypto tokeny, které se také nazývají krypto aktiva, jsou speciální druhy tokenů virtuální měny, které jsou umístěny na jejich vlastních blockchainech a představují aktivum nebo nástroj. Nejčastěji se používají k získávání finančních prostředků pro davový prodej, ale lze je také použít jako náhradu za jiné věci.

Například jeden může mít krypto token, který představuje x počet věrnostních bodů zákazníků na blockchainu, který se používá ke správě těchto podrobností pro maloobchodní řetězec. Může existovat další krypto token, který držiteli tokenu dává oprávnění zobrazit 10 hodin streamovaného obsahu na blockchainu professional sdílení videa. Jiný krypto token může dokonce představovat další kryptoměny, například krypto token rovný 15 bitcoinům na konkrétním blockchainu. Tyto krypto tokeny jsou obchodovatelné a přenositelné mezi různými účastníky blockchainu.

V podstatě jsou kryptoměny a altcoiny konkrétní virtuální měny, které mají své vlastní vyhrazené blockchainy a jsou primárně používány jako médium professional digitální platby. Na druhou stranu kryptoměny fungují na vrcholu blockchainu, který funguje jako médium professional vytváření a provádění decentralizovaných aplikací a inteligentních smluv, a tokeny se používají k usnadnění transakcí.

Kryptoměny se obvykle vytvářejí, distribuují, prodávají a obíhají prostřednictvím standardního procesu počáteční nabídky mincí (ICO), který zahrnuje crowdfundingové cvičení k financování rozvoje projektu.

Tyto kryptoměny často slouží jako transakční jednotky na blockchainech, které jsou vytvářeny pomocí standardních šablon, jako je síť Ethereum, která umožňuje uživateli vytvářet tokeny. Takové blockchainy fungují na konceptu inteligentních kontraktů nebo decentralizovaných aplikací, kde se programovatelný, samostatně prováděný kód používá ke zpracování a správě různých transakcí vyskytujících se na blockchainu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: