Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice křížové sazby

Definice křížové sazby

Co je to křížová sazba?

Křížový kurz je směnný kurz mezi dvěma měnami, pokud nejsou ani oficiální měnami země, ve které je uveden kurzový kurz. Například britský obchodník může usilovat o křížový kurz mezi eurem a jenem, aniž by jakýmkoli způsobem přímo zapojil libru.

Obchodníci s devizami (fx) často používají tento termín k označení kotací měny, které nezahrnují americký dolar, bez ohledu na to, v jaké zemi je kotace poskytována.

Shrnutí

  • Křížový kurz je technicky jakýkoli kurz mezi dvěma měnami, které nejsou domácí měnou v zemi, kde je nabídka zveřejněna.
  • V praxi je křížový kurz obvykle měnový pár, který nezahrnuje americký dolar.
  • Běžné křížové měnové páry zahrnují euro a japonský jen.

Pochopení křížových sazeb

Křížový kurz označuje měnový pár nebo transakci, která nezahrnuje měnu strany, která transakci zahájila. Transakce s křížovým kurzem by obvykle neměla používat americký dolar jako měnu vypořádání kontraktu.

Směnný kurz mezi eurem a japonským jenem je v tomto smyslu považován za běžně kótovaný křížový kurz, protože nezahrnuje americký dolar. V čistém smyslu definice se však za křížovou sazbu považuje, pokud na ni odkazuje mluvčí nebo autor, který není v Japonsku nebo v jedné ze zemí, které používají euro. Zatímco čistá definice křížového kurzu vyžaduje, aby na něj bylo odkazováno na místě, kde není použita žádná měna, tento termín se primárně používá k označení obchodu nebo kotace, která nezahrnuje americký dolar.

Příklady hlavních křížových sazeb

Jakékoli dvě měny mohou být kotovány proti sobě, ale nejaktivněji obchodovanými páry jsou EUR / CHF, což je euro oproti švýcarskému franku EUR / GBP, euro compared to britská libra EUR / JPY, euro vs . japonský jen a GBP / JPY, britská libra oproti japonskému jenu. Euro je základní měnou pro nabídku, pokud je součástí páru. Pokud je zahrnuta britská libra, ale euro není, libra je základem. S těmito měnami se aktivně obchoduje na mezibankovním spotovém devizovém trhu a do určité míry i na forwardových a opčních trzích.

Příklady menších křížových sazeb

Kříže obchodované na mezibankovním trhu, ale jsou mnohem méně aktivní, zahrnují CHF / JPY, švýcarský frank vs . japonský jen a GBP / CHF, britská libra versus švýcarský frank. Kříže zahrnující japonský jen jsou obvykle uváděny jako počet jenů oproti druhé měně, bez ohledu na jinou měnu.

Proti sobě lze kotovat libovolné dvě měny, bez ohledu na to, zda je pár obchodován. Křížové kotace v měnách, které mají podobnou hodnotu a konvenci kotování, musí být definovány pečlivě, aby se zabránilo chybám. Například novozélandský dolar byl na konci června 2016 kótován na 1,0500 za australský dolar. Oba jsou kótovány vůči americkému dolaru jako počtu amerických dolarů na nákup cizí měny, což neposkytuje vodítko, která je základní měnou. Je to tržní konvence, která jako základ používá silnější AUD, což je také větší ekonomika. Obě měny se navzájem obchodují blízko parity, což vytváří potenciál professional chybnou citaci.

Distribute a Cross Premiums nabídkové nabídky

Hlavní kříže mají spready nabídek a nabídek o něco širší než hlavní páry založené na dolarech, ale jsou aktivně kótovány na mezibankovním trhu. Spready v menších kříženích jsou obecně mnohem širší některé nejsou kótovány přímo, takže je třeba sestavit nabídku z nabídek a nabídek v jednotlivých měnách compared to americký dolar.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: