Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice koncové zastávky

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Obchodovací příkazy  > Definice koncové zastávky

Definice koncové zastávky

Co je to Trailing End?

Trailing prevent je modifikace typického příkazu cease, kterou lze nastavit na definované procento nebo částku dolaru od aktuální tržní ceny cenného papíru. U dlouhé pozice umístí investor koncové end reduction pod aktuální tržní cenu. U krátké pozice umístí investor horní mez nad aktuální tržní cenou...

Koncová zastávka je navržena tak, aby chránila zisky tím, že umožní, aby obchod zůstal otevřený a pokračoval v zisku, dokud se cena bude pohybovat ve prospěch investora. Objednávka uzavře obchod, pokud cena změní směr o zadané procento nebo částku dolaru...

Koncová zastávka je obvykle umístěna současně s umístěním počátečního obchodu, i když může být také umístěna po obchodu.

Shrnutí

  • Koncová zastávka je navržena tak, aby zajistila zisky nebo omezila ztráty, jak se obchod pohybuje příznivě.
  • Koncové zastávky se pohybují, pouze pokud se cena pohybuje příznivě. Jakmile se pohybuje, aby zajistil zisk nebo snížil ztrátu, nepohybuje se zpět opačným směrem.
  • Trailing quit je cease příkaz a má další možnost být limitním příkazem nebo tržním příkazem.
  • Jedním z nejdůležitějších faktorů pro koncový příkaz k zastavení je, zda se bude jednat o procentní částku nebo pevnou částku dolaru a o kolik bude sledovat cenu.

Jak používat koncové zastávky

Porozumění koncové zastávce

Koncové zastávky se pohybují pouze jedním směrem, protože jsou navrženy tak, aby zajistily zisk nebo omezily ztráty. Pokud se k dlouhé pozici přidá 10% trailing stop loss, bude vydán prodejní obchod, pokud cena po nákupu klesne o 10% ze své špičkové ceny. Koncová zarážka se posune nahoru, až když je vytvořen nový vrchol. Jakmile se koncová zarážka posune nahoru, nemůže se posunout zpět dolů.

Koncová zastávka je flexibilnější než pevná objednávka end-loss, protože automaticky sleduje směr ceny akcií a nemusí být ručně resetována jako fixní cease-decline.

Investoři mohou použít koncové zarážky v jakékoli třídě aktiv za předpokladu, že broker poskytne daný typ pokynu professional obchodovaný trh. Koncové zastávky lze nastavit jako limitované nebo tržní objednávky.

Obchodování s koncovými prevent příkazy

Klíčem k úspěšnému použití koncové zastávky je nastavit ji na úroveň, která není ani příliš těsná, ani příliš široká. Umístění příliš těsné ztráty koncové zastávky by mohlo znamenat, že koncová zastávka je spuštěna běžným denním pohybem trhu, a obchod tedy nemá prostor k pohybu směrem k obchodníkovi. Prevent reduction, který je příliš těsný, obvykle povede ke ztrátě obchodu, i když malého. Koncová zastávka, která je příliš velká, nebude spuštěna běžnými pohyby trhu, ale znamená to, že obchodník přebírá riziko zbytečně velkých ztrát nebo se vzdá většího zisku, než je třeba.

Zatímco koncové zastávky zajišťují zisk a omezují ztráty, stanovení ideální koncové vzdálenosti zastavení je obtížné. Ideální vzdálenost neexistuje, protože trhy a způsob pohybu akcií se neustále mění. Navzdory tomu jsou koncové zastávky účinným nástrojem. Každá výstupní metoda má své klady a zápory.

Příklad ze skutečného světa

Předpokládejme, že jste koupili Alphabet Inc. (GOOG) za 1 000 $. Při pohledu na předchozí pokroky v akci zjistíte, že cena často stáhne 5% až 8%, než se opět posune výše. Tyto předchozí pohyby mohou pomoci určit procentuální úroveň, která se má použít pro koncový doraz.

Výběr 3% nebo dokonce 5% může být příliš omezený. Dokonce i menší zpětná hlášení mají tendenci se hýbat více, než je toto, což znamená, že obchod bude pravděpodobně zastaven koncovým zastavením, než bude mít cena šanci posunout se výše.

Volba koncové zastávky o 20% je nadměrná. Na základě nedávných trendů je průměrné stažení zpět asi 6%, u větších přibližně 8%.

Lepší quit quit ztráta by byla 10% až 12%. To dává obchodnímu prostoru k pohybu, ale také obchodníka rychle dostane ven, pokud cena klesne o více než 12%. Pokles o 10% až 12% je větší než u typického zpětného rázu, což znamená, že by mohlo dojít k něčemu významnějšímu – hlavně by se mohlo jednat o obrácení trendu místo pouhého zpětného rázu.

Pomocí 10% koncové zastávky váš makléř provede prodejní příkaz, pokud cena klesne o 10% pod vaši nákupní cenu. To je 900 $. Pokud se cena po zakoupení nikdy nepohne nad 1 000 $, vaše end loss zůstane na 900 $. Pokud cena dosáhne 1010 USD, halt quit se posune až na 909 USD, což je o 10% méně než 1010 USD. Pokud se akcie zvýší na 1250 USD, váš makléř provede příkaz k prodeji, pokud cena klesne na 1125 USD. Pokud cena začne klesat z 1 250 $ a nevrátí se zpět, vaše objednávka na konci zastávky zůstane na 1 125 $ a pokud cena klesne na tuto cenu, zprostředkovatel zadá prodejní objednávku vaším jménem.

Ideální stop quit ztráta se bude časem měnit. Během volatilnějších období je lepší sázka na širší zadní prevent. V tišších dobách nebo ve velmi stabilním materiálu může být účinná těsnější halt quit ztráta. To znamená, že jakmile je professional jednotlivý obchod nastavena koncová cease loss, měla by být zachována tak, jak je. Častou obchodní chybou je zvýšení rizika jednou v obchodě, aby se předešlo ztrátám. Tomu se říká averze ke ztrátě a může rychle ochromit obchodní účet.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: