Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice karty integrovaného obvodu

Definice karty integrovaného obvodu

Co je karta integrovaného obvodu?

Karta s integrovaným obvodem nebo čipová karta je typ platební nebo identifikační karty, která používá integrovaný obvod, jako je počítačový čip, k ukládání dat namísto nebo navíc k tradičnímu magnetickému proužku. Karty integrovaných obvodů jsou vyrobeny z plastu nebo podobného materiálu a jsou nejčastěji spojovány se specifickými kreditními kartami známými jako EMV nebo kreditní a debetní karty s čipem a pinem.

Shrnutí

  • Karty integrovaných obvodů obsahují mikročip, který ukládá informace o držiteli karty, nejběžnější jsou EMV nebo čipové a pinové kreditní nebo debetní karty.
  • Karty integrovaných obvodů se primárně používají u kreditních karet a debetních karet, ale často se používají v jiných nastaveních, jako jsou identifikační karty zaměstnanců.
  • Tyto karty jsou odstrašujícím prostředkem proti krádeži identification, protože se vyhýbají použití magnetického proužku karty, což zvyšuje snadnost skenu dat professional zloděje identity.

Porozumění kartě integrovaného obvodu

Karty integrovaných obvodů umožňují ukládání informací na samotnou kartu. Například informace o spotřebiteli o tomto typu platební karty jsou přístupné, když je karta použita ve skeneru karet. V kombinaci s dalšími bezpečnostními opatřeními, jako je PIN nebo heslo, čip umožňuje bezpečný přenos osobních a finančních informací.

Technologie a standardy, původně známé jako Europay, MasterCard, Visa (EMV), po společnostech, které tyto karty vytvořily, jsou nyní spravovány společností EMVco. Tyto typy karet jsou také známé jako „čipové karty“ díky čipu integrovaného obvodu. Ačkoli se původně používaly v Evropě a Asii, jejich použití se ve Spojených státech rozšířilo s rostoucí frekvencí. EMV se stal standardem v technologii zabezpečení platebních karet a byl zaveden finančními institucemi, jako jsou banky a poskytovatelé kreditních karet...

Zatímco karty integrovaných obvodů jsou často spojovány s kreditními a debetními kartami, používají se také v celé řadě dalších nastavení. Například zaměstnancům může být přidělen identifikační průkaz, který musí naskenovat, aby mohli vstoupit do zabezpečené budovy.

Jak se karty integrovaných obvodů používají v boji proti krádeži identity

Karty s magnetickým proužkem byly často duplikovány, což umožnilo zlodějům id vytvářet kopie původní karty a prodávat informace o účtu, ke kterým nelegálně přistupovali. Použití integrovaného čipu na kartě integrovaného obvodu může takové podvody omezit, protože skimming je méně efektivní způsob přístupu k informacím o účtu.

Transakce s kartou integrovaného obvodu vyžadují, aby byl čip vložen do čtečky čipů, pokud je k dispozici, čímž se magnetický proužek stává zálohovací funkcí, která se použije pouze v případě, že čtečka čipů není k dispozici. Vzhledem k tomu, že podvodníci nemají přístup k informacím zabezpečeným kartami integrovaných obvodů tak snadno jako magnetický proužek, nejsou schopni ověřit své nelegální transakce. Mnoho karet s integrovanými obvody má také bezkontaktní platební metodu, díky níž lze čip číst na krátkou vzdálenost, čímž se dále vyhýbá použití magnetického proužku.

V důsledku této technologie proti krádeži zaznamenávají karty s integrovanými obvody větší využití v maloobchodních prodejnách, protože je zavedeno více čteček čipů, aby vyhovovaly této formě zabezpečení plateb. Karty stále obvykle obsahují také magnetický proužek, který umožňuje dokončení transakcí, pokud čtečka čipů není k dispozici v maloobchodě.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: