Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice jazyka Visual Basic for Applications (VBA)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Definice jazyka Visual Basic for Applications (VBA)

Definice jazyka Visual Basic for Applications (VBA)

Visual Simple for Purposes (VBA) is portion of the Microsoft Corporation’s (NASDAQ: MSFT) legacy software, Visible Basic, which Microsoft constructed to assistance produce programs for the Windows functioning system. Visual Simple for Purposes běží jako interní programovací jazyk v aplikacích Microsoft Business (MS Office environment, Workplace), jako jsou Obtain, Excel, PowerPoint, Publisher, Word a Visio.

VBA umožňuje uživatelům přizpůsobit se nad rámec toho, co je běžně dostupné v hostitelských aplikacích MS Business office – VBA není samostatný software – manipulací s funkcemi grafického uživatelského rozhraní (GUI), jako jsou panely nástrojů a nabídky, dialogová okna a formuláře. Můžete použít VBA k vytváření uživatelsky definovaných funkcí (UDF), přístupu k aplikačním programovým rozhraním Windows (API) a automatizaci konkrétních počítačových procesů a výpočtů.

Více o Visual Primary professional aplikace

VBA je nástroj založený na událostech, což znamená, že jej můžete použít k tomu, abyste počítači řekli, aby zahájil akci nebo řetězec akcí. Chcete-li to provést, vytvoříte vlastní makra – zkratka professional makroinstrukce – zadáním příkazů do editačního modulu.

Makro je v podstatě posloupnost znaků, jejichž vstup má za následek další posloupnost znaků (jeho výstup), která provádí konkrétní výpočetní úlohy. Software program VBA nemusíte kupovat, protože VBA je verze jazyka, která se dodává s Microsoft Workplace 2010.

Visual Standard for Applications je jediná verze VB 6, která je stále prodávána a podporována společností Microsoft, a to pouze jako interní součást programů Business.

Jak se používá VBA?

Professional většinu z nás

V aplikacích MS Business umožňuje Visual Basic for Purposes uživatelům provádět nesčetné funkce, které jdou nad rámec jednoduchého zpracování textu a tabulkových operací. Professional typického uživatele pomáhá VBA zajistit, aby se časté každodenní úkoly méně opakovaly prostřednictvím maker.

Makra mohou automatizovat téměř jakýkoli úkol – například generování přizpůsobených grafů a sestav a provádění funkcí zpracování textu a dat. Můžete například napsat makro, které jediným kliknutím umožní aplikaci Excel vytvořit celou rozvahu ze série účetních záznamů v tabulce.

Pro počítačové profesionály

Programátoři však používají makra složitějšími způsoby – například replikací velkých částí kódu, slučováním existujících funkcí programu a navrhováním konkrétních jazyků.

Pro společnosti a organizace

VBA může také pracovat v externím – tedy jiném než Microsoft – nastavení pomocí technologie zvané rozhraní COM, což umožňuje interakci příkazů přes hranice počítače. Mnoho firem implementovalo VBA do svých vlastních aplikací, jak proprietárních, tak komerčních, včetně AutoCAD, ArcGIS, CATIA, Corel, uncooked a SolidWorks.

Jakákoli firma může použít VBA k přizpůsobení aplikace Excel pro jedinečný účel, jako je rozeznání, jak dlouho bude trvat vydělat 1 milion dolarů v investičním portfoliu na základě konkrétní úrokové sazby a dalších faktorů, jako je počet allow do důchodu.

Shrnutí

  • Visual Basic for Applications je počítačový programovací jazyk vyvinutý a vlastněný společností Microsoft.
  • S VBA můžete vytvářet makra professional automatizaci opakujících se funkcí zpracování slov a dat a generovat vlastní formuláře, grafy a zprávy.
  • Funkce VBA v aplikacích MS Place of work není to samostatný produkt.

Příklad VBA na finančních trzích

Jak je VBA všudypřítomný ve financích

V jádru je finance o manipulaci s obrovským množstvím dat proto je VBA endemický pro sektor finančních služeb. Pokud pracujete v oblasti financí, VBA pravděpodobně běží v aplikacích, které používáte každý den, ať už o tom víte, nebo ne. Některá pracovní místa v tomto odvětví vyžadují předchozí znalost jazyka VBA a jiná nikoli.

Ať tak či onak, pokud se chcete věnovat kariéře v oblasti financí, je důležité, abyste věděli o nejnovějších technologických trendech ve vaší doméně a o tom, jak používat automatizaci ve svých každodenních činnostech. Protože VBA je uživatelsky intuitivní, mohou se jej snadno naučit ti, kdo mají malé nebo žádné znalosti programování.

Způsoby, jak finanční profesionálové používají VBA

  • Makra umožňují finančním profesionálům – ať už jsou to účetní, komerční bankéři, investiční bankéři, analytici výzkumu, obchodníci, obchodníci, správci portfolia, úředníci nebo správci – rychle analyzovat a upravovat obrovské objemy dat.
  • VBA v aplikaci Excel můžete použít k vytváření a údržbě komplexních modelů obchodování, stanovení cen a řízení rizik, prognózování prodeje a výnosů a ke generování finančních ukazatelů.
  • S Visible Essential for Apps můžete vytvářet různé scénáře správy portfolia a investic.
  • Můžete také použít VBA k vytváření seznamů jmen zákazníků nebo jiného obsahu vytvářet faktury, formuláře a grafy analyzovat vědecká information a spravovat zobrazení dat pro rozpočty a předpovědi.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: