Průvodce » Obchodování » Futures a komodity » Obchodování potraviny komodity » Definice investičního programu pro zemědělský sektor (ASIP)

Definice investičního programu pro zemědělský sektor (ASIP)

Co je investiční plan pro zemědělský sektor (ASIP)?

Investiční program pro zemědělský sektor (ASIP) byl projekt hospodářského rozvoje zahájený v březnu 1995 skupinou Světové banky. Projekt směřoval finanční prostředky ve výši 60 milionů USD na zlepšení produktivity zemědělství v Zambii a dalších afrických zemích. Projekt bohužel skončil v roce 2001 poté, co nesplnil své cíle.

Shrnutí

  • Investiční plan professional zemědělský sektor (ASIP) byl iniciativou Světové banky, jejímž cílem bylo podpořit zvýšení produktivity v zemědělských odvětvích několika afrických zemí.
  • Většina jejích zdrojů byla soustředěna do Zambie.
  • Ačkoli ASIP nedosáhla svých cílů, Světová banka pokračuje v prosazování několika podobných iniciativ po celém světě.

Jak ASIP funguje

Hlavním účelem ASIP bylo pomoci africkým zemím zlepšit jejich zemědělská odvětví v zájmu zlepšení zabezpečení potravin a přispění k rozvoji domácí ekonomiky. K účasti na programu byly původně vybrány Zambie, Angola, Benin a Senegal, ale system byl ukončen poté, co v Zambii nedosáhl stanovených cílů.

Posouzení po ukončení projektu nakonec ukázalo, že projekt selhal kvůli nedostatečné institucionální podpoře, což naznačuje, že finanční a lidské zdroje vyčleněné na projekt nebyly dostatečné k zajištění jeho úspěchu.

Zpráva citovala řadu výzev a komplikací, které přispěly k tomuto neuspokojivému výsledku. Restrukturalizace a decentralizace ústředního ministerstva trvala mnohem déle, než se předpokládalo, což bylo pro mnohé dárce zdrojem frustrace. Nerealistická očekávání a příliš široký rozsah, který nebylo možné zvládnout, dále přispěly k výzvám, které nakonec nebylo možné překonat.

Pokud byl ASIP úspěšný, mohl mít trvalý dopad na domácí zemědělské ekonomiky Zambie a dalších zúčastněných zemí. V rámci čtyř hlavních cílů projektu ASIP by tyto země zaznamenaly právní změny a institucionální zlepšení týkající se zajišťování potravin, využívání půdy, stanovení cen v zemědělství a vývozních praktik stejně jako posílené partnerství mezi vládami a soukromými firmami.

Tento system se snažil přilákat do těchto národů další soukromé financování, částečně vytvořením venkovského investičního fondu určeného k poskytování kapitálových investic malého rozsahu ve venkovských oblastech. Poskytováním grantů místním vládám také podpořila privatizaci vládních farem.

Reálný příklad ASIP

Plan ASIP byl součástí několika větších programů, které byly v 90. letech hlavní prioritou Světové banky. Mezi ně patřilo dosažení osmi rozvojových cílů tisíciletí, z nichž tři jsou vymýcení extrémní chudoby a hladu, snížení dětské úmrtnosti a zajištění udržitelnosti životního prostředí. ASIP spadal pod záštitu priorit Světové banky v oblasti podnikového prosazování a globálních priorit v oblasti veřejných statků, jejichž cílem je podpořit produktivní koordinaci mezi obchodními a veřejnými politickými komunitami.

Přestože ASIP nebyl úspěšný, Světová banka nadále poskytuje rozvojovým zemím půjčky s nízkým úrokem, úvěr s nulovým úrokem a různé granty. Tyto programy a zdroje jsou navrženy tak, aby těmto zemím pomohly dosáhnout důležitých a dosažitelných výsledků v kritických oblastech, jako je zdraví, vzdělávání, ekonomický rozvoj, budování a údržba infrastruktury a zemědělství.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování