Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice indexu rozvíjejících se trhů MSCI

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Rozvojové trhy  > Definice indexu rozvíjejících se trhů MSCI

Definice indexu rozvíjejících se trhů MSCI

Co je index rozvíjejících se trhů MSCI?

Index MSCI Emerging Marketplaces Index znamená Morgan Stanley Money International (MSCI) a je index používaný k měření výkonnosti akciových trhů na rozvíjejících se globálních trzích. Je to jen jeden index vytvořený společností MSCI, která je konstruuje a udržuje od konce 60. let.

Podle jeho přehledu index MSCI Rising Sector Index zachycuje střední a velké stropy ve více než dvou desítkách zemí rozvíjejících se trhů. Index je index tržní kapitalizace s plovoucí úpravou a představuje 13% světové tržní kapitalizace.

Porozumění indexu rozvíjejících se trhů MSCI

Index MSCI Emerging Marketplaces se skládá z 26 rozvojových ekonomik včetně Argentiny, Brazílie, Chile, Číny, Kolumbie, České republiky, Egypta, Řecka, Maďarska, Indie, Indonésie, Koreje, Malajsie, Mexika, Pákistánu, Peru, Filipín, Polska, Kataru, Rusko, Saúdská Arábie, Jižní Afrika, Tchaj-wan, Thajsko, Turecko a Spojené arabské emiráty.

Od svého založení v roce 1988 index MSCI Emerging Marketplaces výrazně vzrostl. To, co bylo kdysi jen 10 národů, které bylo zastoupeno méně než 1%, se zvýšilo desetkrát. Vzhledem k úspěchům, kterých dosáhl, se MSCI obecně používá jako měřítko výkonu pro podílové fondy a růst trhu.

K červnu 2019 činil roční výnos fondu professional investory 1,21%, zatímco jeho desetiletý výnos vydělal investorům 5,81%. To je podstatně méně než u MSCI ACWI a MSCI Entire world Indexes, které vykazovaly roční výnos 5,74% a 6,33% a 10,15% a 10,72 professional jejich desetileté výnosy.

Investice do indexu

Investoři mohou investovat přímo do indexu. Některé akcie burzovního fondu (ETF) MSCI Rising Marketplaces vlastní několik cenných papírů a drží přibližně 90% indexu dostupného na serveru iShares.

Investoři mohou investovat přímo do indexu rozvíjejících se trhů MSCI.

Vzhledem k neodmyslitelným politickým a měnovým rizikům jsou rozvíjející se trhy považovány za rizikovou investici. Investoři, kteří se obrátí na rozvíjející se trhy, by měli být připraveni přijímat volatilní výnosy. I když tyto výnosy mohou být významné, možnost ztrát může být ještě větší. Rozvíjející se trhy umožňují rozmanitost portfolia investorů, protože jsou méně zapojeny do již rozvinutých trhů. To může snížit nadměrná rizika s nimi spojená.

Shrnutí

 • Index MSCI Rising Markets se používá k měření výkonnosti akciových trhů na rozvíjejících se globálních trzích.
 • Index zachycuje střední a velké společnosti ve 26 zemích včetně Číny, Indie, Koreje, Mexika, Tchaj-wanu a Spojených arabských emirátů.
 • Investoři mohou do indexu investovat přímo.
 • Index měl asi 1 200 složek a měl velkou váhu v Číně, Jižní Koreji a na Tchaj-wanu.

Složení indexu

K červnu 2019 měl index 1194 složek. Prvních deset bylo:

 • Tencent Holdings (Čína)
 • Alibaba Team (Čína)
 • Samsung Electronics (Korea)
 • Taiwan Semiconductor (Tchaj-wan)
 • Naspers (Jižní Afrika)
 • Čína Stavebnictví (Čína)
 • Ping An Insurance policies (Čína)
 • China Mobile (Čína)
 • Housing Dev Finance (Indie)
 • Reliance Industries (Indie)

Index má největší váhu v Číně na 31,55%, v Jižní Koreji na 12,37%, na Tchaj-wanu na 10,83%, v Indii na 8,97%, v Brazílii na 7,65% a ve zbývajících zemích na 28,63%. Finančními, informačními technologiemi a společnostmi podle vlastního uvážení spotřebitelů byly v indexu prvními třemi odvětvími.

Index MSCI Rising Markets je revidován čtyřikrát ročně – únor, květen, srpen a listopad. Podle MSCI kontroly omezují nepřiměřený obrat a mají odrážet změnu na podkladových akciových trzích. K vyvážení indexu dochází během květnového i listopadového přezkumu. Během těchto období se přepočítají mezní system pro střední i velké čepice.

Morgan Stanley ve zprávách

Morgan Stanley není žádným cizincem při stanovování měřítek. V roce 2018 společnost vykázala ve druhém čtvrtletí růst jen o 39% z pouhého roku předchozího, čímž posílila své zisky až na 2,4 miliardy USD, což je větší růst, než jaký zaznamenala většina jejich konkurentů.

Po mnoha letech restrukturalizace banky slavila Morgan Stanley úspěchy na úrovni výkonu téměř ve všech svých obchodních kanálech. Společnost zaznamenala porážku na začátku roku, kdy Federální rezervní systém dokončil zátěžový check banky a omezil návratnost kapitálu zpět na úroveň z předchozího roku. Přesto se akciím banky dařilo dobře. V době, kdy se mnoho obav ze změn pocházejících z Federální rezervní banky a nejistoty ohledně budoucnosti amerických zahraničních obchodů, dokázala Morgan Stanley posunout kupředu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: