Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice hybnosti investice

Co je Momentum Investing?

Investice hybnosti zahrnuje strategii, která vydělává na pokračování stávajícího tržního trendu. Zahrnuje to obchodování s dlouhými akciemi, futures nebo tržními ETF, které ukazují ceny směřující nahoru a zkracují příslušná aktiva cenami klesajícími.

Momentum investování si myslí, že stylish mohou nějakou dobu přetrvávat a je možné profitovat z toho, že zůstanete u trendu až do jeho uzavření, bez ohledu na to, jak dlouho to může být. Například hybnost investorů, kteří vstoupili na americký akciový trh v roce 2009, si obecně užívala vzestupný trend až do prosince 2018.

Ačkoli nebyl první, kdo tuto strategii použil, manažer fondu a podnikatel Richard Driehaus je často považován za otce hybnosti investic.

Jak funguje Momentum Investing?

Momentum investování obvykle zahrnuje přísný soubor pravidel založených na technických ukazatelích, které diktují vstup na trh a výstupní body pro konkrétní cenné papíry. Investoři hybnosti někdy professional obchodování signálů používají dva dlouhodobější klouzavé průměry, jeden o něco kratší než druhý. Někteří používají například 50denní a 200denní klouzavý průměr. 50denní přechod nad 200denní vytvoří nákupní signál. 50denní přechod zpět pod 200denní vytvoří prodejní signál. Několik hybných sil investoři raději používají professional signalizaci i dlouhodobější klouzavé průměry.

Další typ investiční strategie hybnosti zahrnuje sledování cenových signálů, které povedou k tomu, aby dlouhodobé sektorové ETF získaly nejsilnější hybnost, zatímco zkratovaly sektorové ETF s nejslabší hybností, a poté odpovídajícím způsobem rotovaly ven ze sektorů.

Přesto další hybné strategie zahrnují analýzu napříč aktivy. Někteří obchodníci s akciemi například pozorně sledují výnosovou křivku Treasury a používají ji jako signál hybnosti professional vstupy a výstupy akcií. Výnos 10leté státní pokladny vyšší než dvouletý je obecně nákupním signálem, zatímco dvouletý výnos nad 10letým je prodejním signálem. Je pozoruhodné, že dvouleté versus desetileté výnosy státní pokladny bývají silným prediktorem recesí a mají také důsledky professional akciové trhy.

Některé strategie navíc zahrnují jak faktory hybnosti, tak některé základní faktory. Jedním z takových systémů je CAN Slim, který proslavil William O’Neill, zakladatel společnosti Investiční obchodní den. Jelikož zdůrazňuje čtvrtletní a roční zisk na akcii, někteří mohou tvrdit, že nejde o hybnou strategii jako takovou.

Systém však obecně hledá akcie jak s výdělky, tak s prodejní dynamikou a má tendenci také ukazovat na akcie s cenovou hybností. Stejně jako ostatní hybné systémy obsahuje CAN Slender také pravidla pro vstup a výstup ze akcie, založená hlavně na technické analýze.

Pokud máte v úmyslu procvičovat dynamiku investování, ujistěte se, že jste vybrali správné cenné papíry a zvažte jejich likviditu a objem obchodování.

Debata o hybnosti

Jen málo profesionálních investičních manažerů využívá investování hybnosti a je přesvědčeno, že individuální výběr akcií na základě analýzy diskontovaných peněžních toků a dalších základních faktorů má tendenci vytvářet předvídatelnější výsledky a je dlouhodobým lepším prostředkem k překonání výkonnosti indexu. „Jako investiční strategie je to palec v oku„ hypotézy efektivního trhu “(EMH), jednoho z hlavních principů moderního financování,“ citovat UCLA Anderson recenze článek „Momentum Investing: funguje to, ale proč?“ zveřejněno 31. října 2018.

Hybné investice však mají své obhájce. Ve studii z roku 1993 publikované v Journal of Finance dokumentoval, jak strategie nákupu nedávných vítězů akcií a prodeje nedávných poražených generovaly v letech 1965 až 1989 významně vyšší krátkodobé výnosy než americký trh, protože Posouzení kus poznamenal.

Americká asociace individuálních investorů nedávno zjistila, že v říjnu 2017 společnost CAN Trim porazila S&P 500 v posledních pětiletých a desetiletých obdobích a v ještě delším časovém rámci ji porazila důkladně.

Shrnutí

  • Momentum investování je strategie, jejímž cílem je vydělávat na pokračování stávajících trendů na trhu.
  • Momentum investování obvykle zahrnuje přísný soubor pravidel založených na technických ukazatelích, které diktují vstup na trh a výstupní system pro konkrétní cenné papíry.
  • Jen málo profesionálních investičních manažerů využívá investování hybnosti, místo toho se spoléhá na základní ukazatele faktorů a hodnot.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: