Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice hard vidlice (blockchain)

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Definice hard vidlice (blockchain)

Definice hard vidlice (blockchain)

Co je to tvrdá vidlice?

Really hard fork (nebo hardfork), protože se týká technologie blockchain, je radikální změnou v síťovém protokolu, díky kterému jsou dříve neplatné bloky a transakce platné, nebo naopak. Tough fork vyžaduje, aby všechny uzly nebo uživatelé upgradovali na nejnovější verzi softwaru protokolu.

Shrnutí

  • Tough fork je radikální změna protokolu blockchainové sítě, díky níž jsou dříve neplatné bloky / transakce platné (nebo naopak).
  • Vidlice v blockchainu se může objevit v jakékoli kryptotechnologické platformě, nejen v bitcoinu.

Porozumění tvrdé vidličce

Tough fork je, když uzly nejnovější verze blockchainu již nepřijímají starší verze blockchainu což vytváří trvalou odchylku od předchozí verze blockchainu. Přidání nového pravidla do kódu v podstatě vytvoří vidličku v blockchainu: jedna cesta následuje nový, upgradovaný blockchain a druhá cesta pokračuje po staré cestě. Obecně si po krátké době ti ze starého řetězce uvědomí, že jejich verze blockchainu je zastaralá nebo irelevantní a rychle upgradují na nejnovější verzi.

Vysvětlení bitcoinové vidlice

Vidlice v blockchainu se může objevit v žádný kryptotechnologická platforma – například Ethereum – nejen bitcoin. Je to proto, že blockchainy a kryptoměna fungují v podstatě stejným způsobem bez ohledu na to, na jaké krypto platformě jsou. Můžete si představit bloky v blockchainu jako kryptografické klíče, které pohybují pamětí. Vzhledem k tomu, že horníci v blockchainu nastavují pravidla, která přesouvají paměť v síti, rozumí těmto minerům nová pravidla.

Nicméně, Všechno těžařů se musí dohodnout na nových pravidlech a na tom, co zahrnuje platný blok v řetězci. Pokud tedy chcete tato pravidla změnit, musíte to „rozvětvit“ – jako rozcestí na silnici – abyste naznačili, že došlo ke změně protokolu nebo k jeho přesměrování. Vývojáři pak mohou aktualizovat veškerý software package tak, aby odrážel nová pravidla.

Prostřednictvím tohoto procesu rozdvojení se staly různé digitální měny se jmény podobnými bitcoinům: bitcoinová hotovost, bitcoinové zlato a další. Professional příležitostného investora do kryptoměny může být obtížné poznat rozdíl mezi těmito kryptoměnami a zmapovat různé vidličky na časovou osu. Abychom to mohli vyřešit, sestavili jsme historii nejdůležitějších bitcoinových tricky forků posledních několika let.

Jak se zobrazuje níže uvedená grafika, uzly, které nejsou upgradovány, odmítají nová pravidla, což v divizi blockchain vytváří divergenci nebo tough fork.

Obrázek Julie Bang © Investopedia 2019

Důvody professional tvrdou vidličku?

Existuje řada důvodů, proč vývojáři mohou implementovat tricky fork, jako je oprava důležitých bezpečnostních rizik nalezených ve starších verzích softwaru, přidání nových funkcí nebo reverzní transakce – jako když blockchain Ethereum vytvořil tricky fork professional zvrácení hack na Decentralized Autonomous Business (DAO). Po hacknutí komunita Ethereum téměř jednomyslně hlasovala professional tvrdou vidličku, která by vrátila transakce, které anonymní hacker odčerpaly digitální měnu v hodnotě desítek milionů dolarů. Pevná vidlice také pomohla držitelům tokenů DAO získat zpět prostředky etheru (ETH)

Návrh hard forku nerozvinul přesně historii transakcí v síti. Spíše přesunula prostředky vázané na DAO na nově vytvořenou inteligentní smlouvu s jediným účelem – umožnit původním vlastníkům vybrat své prostředky. Držitelé tokenů DAO nyní mohou vybírat ETH rychlostí přibližně 1 ETH až 100 DAO. Zvláštní zůstatek žetonů a veškerého etheru, který v důsledku really hard forku zůstane, budou staženy a distribuovány kurátory DAO, aby organizaci poskytly „bezpečnou ochranu“.

Challenging Forks vs. Tender Forks

Challenging forky a smooth forky jsou v zásadě stejné v tom smyslu, že když se změní stávající kód platformy professional kryptoměny, zůstane v síti stará verze, zatímco se vytvoří nová verze. S měkkou vidličkou zůstane při přijetí aktualizace v platnosti pouze jeden blockchain. Zatímco u tough forku existuje starý i nový blockchain vedle sebe, což znamená, že software musí být aktualizován, aby fungoval podle nových pravidel. Obě vidlice vytvářejí rozdělení, ale tvrdá vidlice vytváří dva blockchainy a měkká vidlice má vést k jednomu.

Vezmeme-li v úvahu rozdíly v zabezpečení mezi pevnými a měkkými vidlicemi, téměř všichni uživatelé a vývojáři požadují pevnou vidličku, i když se zdá, že měkká vidlice by to zvládla. Generální oprava bloků v blockchainu vyžaduje obrovské množství výpočetního výkonu, ale soukromí získané z really hard forku dává větší smysl než použití smooth forku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: