Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice forwardové sazby

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Opce a deriváty  > Definice forwardové sazby

Definice forwardové sazby

Co je to forwardová sazba?

Forwardová sazba je úroková sazba platná pro finanční transakci, která proběhne v budoucnu. Forwardové sazby se počítají ze spotové sazby a jsou upraveny o náklady na převod, aby se určila budoucí úroková sazba, která se rovná celkovému výnosu dlouhodobější investice se strategií převádění krátkodobější investice.

Termín může také odkazovat na sazbu stanovenou pro budoucí finanční závazek, jako je úroková sazba z úvěrové splátky.

Pochopení forwardových sazeb

Na forexu je forwardová sazba uvedená v dohodě smluvním závazkem, který musí být dodržen zúčastněnými stranami. Zvažte například amerického vývozce, který čeká na velkou exportní objednávku professional Evropu, a vývozce se zavazuje prodat 10 milionů eur výměnou za dolary s forwardovým kurzem 1,35 eur za americký dolar za šest měsíců. Vývozce je povinen dodat k uvedenému datu 10 milionů eur ve stanoveném forwardovém kurzu, bez ohledu na stav exportní objednávky nebo směnný kurz převládající v té době na spotovém trhu.

Z tohoto důvodu jsou forwardové sazby široce používány professional účely zajištění na měnových trzích, protože měnové forwardy lze přizpůsobit konkrétním požadavkům, na rozdíl od futures, které mají pevnou velikost kontraktu a information vypršení platnosti, a proto je nelze přizpůsobit.

V souvislosti s dluhopisy se professional stanovení budoucích hodnot počítají forwardové sazby. Investor si může například koupit jednoroční směnek státní pokladny nebo koupit šestiměsíční směnku a po jejím splatnosti ji převést na další šestiměsíční směnku. Trader bude lhostejný, pokud obě investice přinesou stejnou celkovou návratnost.

Například trader bude znát spotovou sazbu pro šestiměsíční směnku a bude také znát sazbu jednoročního dluhopisu při zahájení investice, ale nebude znát hodnotu šestiměsíční směnky která má být zakoupena za šest měsíců.

Forwardové sazby v praxi

Za účelem zmírnění reinvestičních rizik by investor mohl uzavřít smluvní dohodu, která mu umožní investovat prostředky za šest měsíců od nynějška při současném forwardovém kurzu.

Nyní o šest měsíců vpřed. Pokud je tržní spotový kurz professional novou šestiměsíční investici nižší, mohl by trader použít dohodu o forwardové úrokové sazbě k investování prostředků ze splatného t-účtu za příznivější forwardovou sazbu. Pokud je spotová sazba dostatečně vysoká, mohl by trader zrušit dohodu o forwardové úrokové sazbě a investovat prostředky za převládající tržní úrokovou sazbu pro novou šestiměsíční investici.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: