Průvodce » Brokeři » Definice formuláře T.

Definice formuláře T.

Co je formulář T: Formulář pro hlášení obchodů s akciemi?

Formulář T je elektronický formulář, který FINRA vyžaduje, aby makléři používali professional hlášení obchodů s akciemi prováděných mimo běžné tržní hodiny. Obchody typu T probíhají během prodloužených hodin, před otevřením trhu a po jeho uzavření. Formulář T musí být také použit k odeslání posledních zpráv o prodeji mimoburzovních (OTC) transakcí s majetkovými cennými papíry, u nichž není možné elektronické podání. Cílem zprávy formuláře T je zachovat transparentnost a integritu trhu.

Kdo může podat formulář T: Formulář pro hlášení obchodů s akciemi?

Investoři provádějící obchody v prodloužených hodinách, stejně jako ti, kteří obchodují s mimoburzovními cennými papíry, které nejsou elektronicky vykazovatelné, jsou povinni podat formulář T. Obchodování v prodloužených hodinách umožňuje investorům rychle reagovat na události, které se obvykle vyskytují mimo běžný trh hodiny, například přehledy příjmů. Likvidita však může být během takového obchodování s Variety T omezena, což má za následek široké spready bid-ask. Rostoucí popularita sítí elektronických komunikací znamená, že obchodování s formulářem T a podání se budou i nadále zvyšovat.

Obchodování typu T je zvláště vhodné professional zámořské investory, protože mohou provádět většinu svého obchodování v United states, když jsou jejich trhy otevřené, ale americké trhy jsou uzavřeny.

Pokyny professional formulář T.

V červenci 2011 společnost FINRA oznámila nový proces odesílání formuláře T, který stále platí:

„FINRA připomíná firmám jejich povinnost předložit FINRA na formuláři professional hlášení obchodního jmění T, jakmile to bude možné, poslední zprávy o prodeji mimoburzovních (OTC) transakcí s majetkovými cennými papíry, u nichž není možné elektronické podání. FINRA navíc oznamuje nový proces elektronického podávání formuláře T. “

Podání formuláře T: Některé lekce

Na OTC trhu jsou obchody typu T většinou výsledkem nahromaděných nákupů nebo prodejů, které na nedrženém základě zpracovávají blokové stoly, jinak známé jako „pozdní tisky“. Nemají nic společného s krátkým prodejem. Velké bloky akcií nemusí být všechny prodány za jediný den, takže makléř nebo tvůrce trhu podá formulář T pro zbývající akcie uvedené za průměrnou cenu akcií prodaných v daný den, jako kdyby byly prodány všechny. Pokud by se všechny akcie prodaly v jedné relaci, transakce by byla zaznamenána normálně.

A trader někdy může zjistit, zda je transakce formuláře T kupujícím nebo prodávajícím, podle ceny, za kterou byly obchody zadány. Pokud by byly zadány na spodním konci rozsahu dne a akcie byly pod tlakem, je to pravděpodobně prodejce. Pokud je zadáte na horním konci rozsahu a akcie prudce vzrostly, je to pravděpodobně od kupujícího.

Jak podat formulář T: Formulář pro hlášení obchodů s akciemi

Formulář T se podává pomocí registračního portálu, Organization Gateway společnosti FINRA. FINRA vysvětluje: “Prostřednictvím Organization Gateway budou firmy kromě vytváření a odesílání elektronického podání formulářů T schopny prohlížet, upravovat a mazat návrhy příspěvků i prohlížet dříve odeslané podání. Firmy budou muset nadále poskytovat obchod podrobnosti v tabulce aplikace Excel jako součást odeslání formuláře T. Dříve se odesílání formulářů T provádělo e-mailem a před e-mailem prostřednictvím papíru (e-mailová podání se stále nazývala „papírový formulář T“). “

Stáhněte si formulář T: Formulář professional hlášení obchodů s akciemi

Zde je odkaz na přístup k formuláři T: Formulář pro hlášení obchodů s akciemi.

Shrnutí

  • Formulář T se používá pro hlášení obchodů s akciemi prováděných mimo běžné tržní hodiny.
  • Formulář T se také používá k předkládání posledních zpráv o prodeji OTC transakcí s majetkovými cennými papíry, u nichž není možné elektronické podání.
  • Cílem zprávy formuláře T je zachovat transparentnost a integritu trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování