Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice dvojitého dna

Co je to Double Base?

Vzor s dvojitým dnem je grafický vzor technické analýzy, který popisuje změnu trendu a obrat hybnosti od předchozí akce vedoucí ceny. Popisuje pokles akcie nebo indexu, rebound, další pokles na stejnou nebo podobnou úroveň jako původní pokles a nakonec další rebound. Dvojité dno vypadá jako písmeno „W“. Dvakrát dotčené least je považováno za úroveň podpory.

Shrnutí

  • Dvojité dno vypadá jako písmeno „W“. Dvakrát dotčené minimum amount je považováno za úroveň podpory.
  • Záloha prvního dna by měla být poklesem o 10% až 20%, pak by se druhé dno mělo tvořit v rozmezí 3% až 4% předchozího minima a objem na následujícím záloze by se měl zvýšit.
  • Vzor dvojitého dna vždy sleduje hlavní nebo menší klesající craze v konkrétním zabezpečení a signalizuje obrácení a začátek potenciálního vzestupu.

Co vám říká dvojité dno?

Většina technických analytiků se domnívá, že záloha prvního dna by měla být pokles o 10 až 20%. Druhé dno by mělo tvořit 3 až 4% bodů od předchozího minima a objem následující zálohy by se měl zvýšit.

Stejně jako u mnoha vzorů grafů je professional analýzu střednědobého až dlouhodobějšího pohledu na trh nejvhodnější vzor s dvojitým dnem. Obecně řečeno, čím delší je trvání mezi dvěma minimy ve vzoru, tím větší je pravděpodobnost, že vzor grafu bude úspěšný. Alespoň tříměsíční trvání je považováno za vhodné pro minima vzoru dvojitého dna, aby vzorec přinesl větší pravděpodobnost úspěchu. Při analýze trhů pro tento konkrétní model je proto lepší použít denní nebo týdenní cenové grafy dat. Ačkoli se vzor může objevit na vnitrodenních cenových grafech, je velmi obtížné zjistit platnost vzoru dvojitého dna, když se používají cenové grafy vnitrodenních dat.

Vzor dvojitého dna vždy sleduje hlavní nebo menší klesající pattern v konkrétním zabezpečení a signalizuje obrácení a začátek potenciálního uptrendu. V důsledku toho by měl být vzor ověřen základními principy trhu pro samotné zabezpečení, jakož i odvětví, do kterého zabezpečení patří, a trh obecně. Základní principy by měly odrážet charakteristiky nadcházejícího zvratu v tržních podmínkách. Během tvorby vzoru by měl být také pečlivě sledován objem. K nárůstu objemu obvykle dochází během dvou vzestupných cenových pohybů ve vzoru. Tyto špičky objemu silně ukazují na tlak na zvyšování cen a slouží jako další potvrzení úspěšného vzoru dvojitého dna.

Jakmile je závěrečná cena ve druhém vzestupu a blíží se k prvnímu vzestupu vzoru, a znatelné rozšíření objemu je v současné době spojeno se základy, které naznačují tržní podmínky, které vedou ke zrušení, je třeba zaujmout dlouhou pozici na cenové úrovni maxima prvního odrazu se quit lossem na druhém minimu ve vzoru. Cíl zisku by měl být vzat na dvojnásobek částky end decline nad vstupní cenou.

Příklad dvojitého dna

Podívejme se na historický příklad dvojitého dna z listopadu 2018. Akcie Vodafone Group Plc (VOD) vzrostly o více než 9% poté, co společnost vykázala lepší než očekávané finanční výsledky. Ještě důležitější je, že nastupující generální ředitel naznačil, že dividenda Vodafonu je bezpečná, a to navzdory snahám o zadlužení po převzetí německých a východoevropských podniků Liberty International Plc (LBTYA) ve výši 22 miliard USD...

Obrázek Julie Bang © Investopedia 2020

Z technického hlediska tvořily akcie Vodafonu dvojité dno s krátkodobým růstovým cenovým cílem 21,50 USD. Další ukazatele tento vzorec potvrdily: Relativní index síly (RSI) zůstal neutrální s hodnotou 55,00, ale konvergenční divergence klouzavého průměru (MACD) zůstává v býčím přechodu, který se datuje počátkem měsíce.

Rozdíl mezi dvojitým dnem a dvojitým vrcholem

Dvojité horní vzory jsou opakem dvojitých horních vzorků. Dvojitý horní vzor je vytvořen ze dvou po sobě jdoucích zaoblených vrcholů. První zaoblený vrchol tvoří vzhůru nohama vzor U. Zaoblení vrcholů může být často indikátorem medvědího obrácení, protože k nim často dochází po delší býčí rally. Dvojité vrcholy budou mít podobné závěry. Pokud dojde k dvojitému vrcholu, bude druhý zaoblený vrchol obvykle mírně pod prvním vrcholem zaobleného vrcholu, což naznačuje odpor a vyčerpání. Dvojité vrcholy mohou být vzácnými událostmi, jejichž vznik často naznačuje, že investoři usilují o získání konečných zisků z býčího trendu. Dvojité vrcholy často vedou k medvědímu obratu, ve kterém mohou obchodníci těžit z prodeje akcií za klesající trend.

Omezení dvojitého dna

Při správném určení jsou formace s dvojitým dnem vysoce účinné. Mohou však být extrémně škodlivé, pokud jsou interpretovány nesprávně. Proto musí být člověk nesmírně opatrný a trpělivý, než dojde k závěru.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web