Definice depozitního účtu

Co je depozitní účet?

Pojem svěřenecký účet obecně označuje spořicí účet u finanční instituce, společnosti podílového fondu nebo makléřské společnosti, kterou dospělý ovládá nezletilou osobou (osobou mladší 18 nebo 21 enable, v závislosti na zákonech státu bydliště ). Schválení od depozitáře je pro účet povinné pro provádění transakcí, jako je nákup nebo prodej cenných papírů.

V širším smyslu může depozitním účtem rozumět jakýkoli účet spravovaný fiduciálně odpovědnou stranou jménem příjemce, například penzijní účet založený na zaměstnavateli, který professional oprávněné zaměstnance zpracovává správce plánu. Fiduciář je povinen eticky a legálně jednat v nejlepším zájmu jiných zájmů.

Každý stát má zvláštní předpisy upravující věk plnoletosti a pojmenování opatrovníků a náhradních opatrovníků.

Tento článek se zaměřuje na depozitní účty professional nezletilé.

Dva typy depozitních účtů

Depozitní účty přicházejí ve dvou základních variantách: účty Uniform Transfers to Minors Act (UTMA) a starší účty Uniform Gift to Minors Act (UGMA). Jejich hlavní rozdíl spočívá v druhu aktiv, kterými do nich můžete přispět.

Účty UTMA mohou obsahovat prakticky jakýkoli druh aktiv, včetně nemovitostí, duševního vlastnictví a uměleckých děl. Účty UGMA jsou omezeny na finanční aktiva v hotovosti, cenné papíry – akcie, dluhopisy nebo podílové fondy – anuity a pojistné smlouvy. Všechny státy United states povolují účty UGMA. Jižní Karolína však nepovoluje účty UTMA.

UTMA i starší verze UGMA mají účty odnětí svobody zřízené na jméno nezletilého s určeným opatrovníkem – obvykle rodičem nebo opatrovníkem dítěte. Počáteční investice, minimální zůstatky na účtu a úrokové sazby se liší podle společnosti, která účet vede.

Fungování depozitního účtu

Jakmile je účet úschovy založen, funguje jako každý jiný účet v bance nebo makléřské společnosti. Depozitář – určený správce nebo investiční poradce – rozhoduje o tom, jak peníze investovat. Správce účtu – nebo jiné subjekty – mohou do fondu nadále přispívat.

Jak je uvedeno výše, depozitní účty mohou investovat do různých aktiv. Finanční instituce však pravděpodobně nedovolí manažerovi používat účet k obchodování na marži nebo k nákupu futures, derivátů nebo jiných vysoce spekulativních investic.

Jakmile nezletilý dosáhne zákonného věku dospělosti ve svém státě, kontrola účtu se oficiálně převede z depozitáře na jmenovaného příjemce a poté získá plnou kontrolu a použití finančních prostředků. Pokud nezletilý zemře před dosažením většiny, účet se stane součástí majetku dítěte.

Shrnutí

 • Depozitní účet je spořicí účet zřízený a spravovaný dospělou osobou pro nezletilou osobu.
 • Depozitní účty mají obrovskou flexibilitu bez omezení příjmů, příspěvků nebo sankcí za výběr.
 • Depozitní účty v žádném okamžiku nevyžadují distribuci.
 • Dary na účet úschovy jsou neodvolatelné.
 • Držba účtu neodvolatelně přechází pod kontrolu nezletilého, když dosáhne plnoletosti v závislosti na státě jeho bydliště.

Výhody depozitních účtů

Depozitní účty mají obrovskou flexibilitu. Neexistují žádné limity příjmů ani příspěvků ani žádné požadavky na pravidelné rozdělování kdykoli. Neexistují ani žádné pokuty za výběr.

I když jsou všechny vybrané prostředky omezeny na použití „ve prospěch nezletilých“, tento požadavek je vágní a neomezuje se pouze na náklady na vzdělávání, jako u plánů spoření na vysoké škole. Depozitář může použít finanční prostředky na všechno, od poskytnutí bydlení nebo platby za oblečení, pokud příjemce obdrží dávku.

Depozitní účet je mnohem jednodušší a levnější než svěřenecký fond. Cílem předpisů UGMA i UTMA bylo umožnit dospělým převést aktiva na nezletilé, aniž by bylo nutné založit takové svěřenectví, které by takové vlastnictví umožnilo.

Daňové výhody

I když nejsou odloženy z daní, stejně jako IRA, depozitní účty mají určité daňové výhody. IRS považuje nezletilé dítě za vlastníka účtu, takže příjmy v něm jsou zdaněny sazbou daně dítěte. Každé dítě do 19 let – 24 pro studenty na plný úvazek -, které podá v rámci daňového přiznání svých rodičů, má určitou část „nezaslouženého příjmu“ se sníženou sazbou daně.

Od roku 2019 je prvních 1050 $ z nezaslouženého příjmu osvobozeno od daně a dalších 1050 $ je zdaněno v pásmu 10% dítěte. Nezasloužený příjem vyšší než 2 100 $ bude zdaněn sazbou rodičů. Jakmile však nezletilá osoba dosáhne plnoletosti ve státě svého bydliště, může podat vlastní daňové přiznání. V tomto věku budou všechny výnosy z účtu podléhat daňové pásmu příjemce ve věku podání žádosti.

Jednotlivec může také v roce 2019 přispět až 15 000 $ – 30 000 $ za společné podání manželského páru – na účet, aniž by mu vznikla federální daň z darování.

Klady

 • Snadné založení a správa

 • Bez omezení příjmů, příspěvků a výběru

 • Může investovat do různých aktiv

Nevýhody

 • Daňově méně výhodné než jiné účty

 • Může ublížit vyhlídkám na finanční pomoc dítěte

 • Neodvolatelně přechází na dítě na základě většiny

Nevýhody depozitních účtů

Vlastnictvím nezletilé osoby ve vězení může být dvojsečný meč. Vzhledem k tomu, že se podniky počítají jako aktiva, mohou při podání žádosti o vysokou školu snížit způsobilost dítěte k finanční pomoci. Mohlo by to také snížit jejich schopnost přístupu k jiným formám vládní nebo komunitní pomoci.

Jakýkoli vklad nebo dary provedené na účet jsou neodvolatelné, což znamená, že je nelze změnit ani zrušit. Veškeré podíly na účtu neodvolatelně přecházejí na nezletilého ve věku plnoletosti. Naproti tomu mnoho plánů spoření na vysoké škole, například účet 529, umožňuje rodičům udržet si kontrolu nad fondy.

Depozitní účty nejsou tak chráněné před daněmi jako jiné účty. Za účelem zmírnění daňových úlev může depozitář převést finanční prostředky na způsobilý plán 529. Za tímto účelem musí depozitář zlikvidovat veškeré nepeněžní investice na depozitním účtu.

Příjemce depozitního účtu také nelze změnit, zatímco příjemce s plánem vysoké školy 529 se může s určitými omezeními změnit. Na jméno nezletilé osoby je zřízen účet úschovy. Protože je účet neodvolatelný, příjemce účtu se nemusí změnit a nelze vrátit žádné dary ani příspěvky na účet.

Příklad depozitního účtu

Většina makléřských společností, ať už digitálních, nebo kamenných, nabízí depozitní účty. Podmínky depozitního účtu jsou obvykle obdobné jako u jejich běžných, daňově nezvýhodněných účtů pro fyzické osoby.

Například Merrill Edge – platforma digitálního makléře od Merrill Lynch – depozitní účet UGMA / UTMA lze nastavit on the net s prostředky přímo převedenými z běžného nebo spořicího účtu v Lender of America, mateřské společnosti Merrill. Neexistují žádné roční poplatky za účet ani minimální výše investice. Majitelé účtů platí za obchody s akciemi a ETF paušální částku 6,95 USD za den, obchody s podílovými fondy stojí 19,95 USD za transakci nebo mohou být oceněny podle sazby uvedené v prospektu fondu. Některé podílové fondy jsou však zproštěny zátěže nebo fondy bez zatížení / bez poplatků za transakce.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.