Průvodce » Investování » Finanční trhy » Americké finanční trhy » Definice depozitní svěřenecké společnosti (DTC)

Definice depozitní svěřenecké společnosti (DTC)

Co je depozitní svěřenecká společnost (DTC)?

Společnost Depository Have faith in Business (DTC) je jedním z největších depozitářů cenných papírů na světě. Společnost DTC, která byla založena v roce 1973 a sídlí v New Yorku, je organizována jako svěřenecká společnost s omezeným účelem a poskytuje úschovu prostřednictvím elektronické proof zůstatků cenných papírů. Působí také jako clearinghouse pro zpracování a vypořádání obchodů s podnikovými a obecními cennými papíry.

Jak DTC funguje

Služby vypořádání, které poskytuje DTC, jsou navrženy tak, aby snižovaly náklady a rizika a zvyšovaly efektivitu trhu. DTC nabízí závazky čistého vypořádání na konci každého dne z obchodování s akciemi, dluhy a nástroji peněžního trhu. DTC také poskytuje servis aktiv spolu s řadou služeb.

Většina z největších makléřů a lender v zemi jsou účastníky DTC. To znamená, že ukládají a drží cenné papíry v DTC, které se objevují v záznamech akcií emitenta jako jediný registrovaný vlastník těchto cenných papírů uložených v DTC. Účastníci – banky a makléři – obchodníci – vlastní poměrný podíl na souhrnných akciích emitenta držených v DTC. Například banka X může obsahovat část skupiny akcií Stock BB držené v DTC.

Shrnutí

  • Společnost Depository Rely on Corporation, která byla založena v roce 1973, je jedním z největších depozitářů cenných papírů na světě.
  • Automatizovaný systém DTC snižuje náklady a zvyšuje přesnost.
  • Kromě služeb úschovy, vedení záznamů a clearingu poskytuje DTC přímou registraci, upisování, reorganizaci a služby proxy a dividend.
  • K 31. červenci 2017 držel DTC více než 1,3 milionu aktuálních emisí cenných papírů v hodnotě 54,2 bilionů USD a vydaných v United states a 131 zemích a teritoriích.

Historie DTC

Potřeba DTC se objevila koncem šedesátých permit, kdy Newyorská burza cenných papírů (NYSE) nebyla schopna zvládnout svůj objem obchodu, který tehdy činil více než 8 milionů akcií denně. Částečně kvůli vytvoření DTC může nyní NYSE zpracovat miliardy obchodů denně. Automatizovaný systém DTC snižuje náklady a zvyšuje přesnost.

Depozitní svěřenecká a zúčtovací společnost (DTCC) vlastní DTC. DTCC řídí rizika ve finančním systému. DTC, který byl dříve nezávislým subjektem, byl v roce 1999 sloučen s několika dalšími společnostmi zúčtujícími cenné papíry a stal se dceřinou společností DTCC.

DTC pomohl newyorské burze zvýšit objem obchodu na miliardy denně.

Rozsah činností DTC

DTC drží v úschově cenné papíry v hodnotě bilionů dolarů, včetně korporátních akcií a dluhopisů, komunálních dluhopisů a nástrojů peněžního trhu. Prostředky vypořádá na konci každého obchodního dne pomocí národní zúčtovací služby. DTC je registrován u Komise professional cenné papíry (SEC), je členem Federálního rezervního systému a je vlastněn mnoha společnostmi ve finančním průmyslu, přičemž NYSE je jedním z jejích největších akcionářů. Jednotlivci neinteragují s DTC, ale makléři cenných papírů, obchodníci, institucionální investoři, depozitní instituce, vydávající a platební agenti a vypořádací banky.

K 31. červenci 2017, poslední zprávě DTC, depozitář držel více než 1,3 milionu aktuálních emisí cenných papírů v hodnotě 54,2 bilionu USD. Jednalo se o cenné papíry vydané ve Spojených státech a 131 dalších zemích a teritoriích.

Další služby poskytované DTC

Kromě služeb úschovy, vedení záznamů a clearingu poskytuje DTC přímou registraci, upisování, reorganizaci a služby proxy a dividend. Když například společnost deklaruje dividendu, oznámí to DTC a poté inkasuje výplatu dividend od vydávající společnosti, rozdělí dividendy akcionářům a nahlásí tyto platby. DTC také poskytuje globální daňové služby.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování