Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice Dawn Raid

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Definice Dawn Raid

Definice Dawn Raid

Co je to Dawn Raid?

Během úsvitu trader poprvé ráno získá značný počet akcií společnosti, právě když se otevírá akciový trh professional podnikání. Vzhledem k tomu, že nabízející společnost buduje podstatný podíl na svém cíli za převládající cenu na akciovém trhu, budou jakékoli náklady na převzetí pravděpodobně výrazně nižší, než by byly, kdyby nabývající společnost před získáním pozice v cíli učinila oznámení o záměru.

Shrnutí

  • Dawn raid označuje praxi nákupu velkého množství akcií hned při zahájení denního obchodování.
  • Cílem je shromáždit velké množství akcií v cílové společnosti jednou společností, aby se ovlivnilo potenciální převzetí cíle.
  • Náhlým nákupem akcií a první věcí ráno je cílem strategie překvapit cíl.
  • Vzhledem k rychlému šíření údajů o cenách a regulaci směnných a cenných papírů je ve skutečnosti docela obtížné dosáhnout účelu úsvitu v praxi.

Dawn Raid vysvětleno

Stejně jako úsvit ve válce se podnikový nájezd provádí brzy ráno, takže v době, kdy si cíl uvědomí, že je napaden, je příliš pozdě – trader již získal smysluplnou pozici kontrolního zájmu. Tímto způsobem však lze koupit pouze menšinový podíl na akciích firmy, protože pozice vyšší než 5% vyžaduje formální dokumentaci. Po úspěšném nájezdu na úsvitu tedy útočící firma pravděpodobně učiní nabídku na převzetí a získá zbytek cílové společnosti.

Teoreticky by dawn raid měl umožnit nákup cílové entity se slevou před přestávkami zpráv o zájmu nabyvatele o cíl převzetí. V praxi se však mnoho rozvinutých trhů těší úrovni tržní efektivity, která ztěžuje provedení úsvitu, aniž by o tom cizí lidé věděli již dříve. Vysokofrekvenční obchodování a další investiční strategie založené na algoritmech dále komplikují anonymitu. Empirické výsledky jsou tedy smíšené.

Další úvahy

Růst a flexibilita finančních nástrojů dále narušují tradiční definici úsvitu. Například mnoho nástrojů může být k dispozici na OTC nebo mimoburzovních trzích. Futures a opce lze zakoupit „před uvedením na trh“.

Další úvahou je úroveň zprostředkovatelských služeb. Populární zprostředkovatelé slev „neplní“ tržní objednávky okamžitě. Je-li požadována rychlost provedení, mohou být vyžadováni dražší makléři s úplnými službami.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: