Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice daru vlastního kapitálu

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do nemovitostí  > Definice daru vlastního kapitálu

Definice daru vlastního kapitálu

Co je dar spravedlnosti?

Dar vlastního kapitálu zahrnuje prodej rezidence rodinnému příslušníkovi nebo někomu, s kým má prodávající blízký vztah, za cenu pod aktuální tržní hodnotou. Rozdíl mezi skutečnou prodejní cenou a tržní hodnotou domu je skutečným darem vlastního kapitálu. Tento proces odvozuje svůj název od skutečnosti, že prodejní cena je mnohem nižší než skutečná tržní cena domu. Převod se počítá jako dárek nebo dárek kvůli rozdílu v hodnotě, ale žádné fyzické peníze nemění majitele.

Jak funguje dar vlastního kapitálu

K darování vlastního kapitálu je nutný darovací list, který uvádí skutečnosti o prodeji a je podepsán prodejcem i kupujícím. Většina věřitelů umožňuje, aby se dárek počítal jako záloha na dům. Bydlištěm může být buď primární bydliště, nebo druhý domov. Spolu s dopisem musí být splněny další úvahy.

  • Prodejce musí mít doma vyplněné oficiální placené hodnocení
  • Při hodnocení musí být uvedena oceněná hodnota rezidence
  • Hodnocení zahrnuje cenu, za kterou se dá dar vlastního kapitálu prodat
  • Papírování musí zahrnovat rozdíl mezi oceněnou hodnotou a prodejní cenou dárku

Na konci druhého dopisu se zaznamená dar vlastního kapitálu.

Shrnutí

  • Dar vlastního kapitálu zahrnuje prodej rezidence za cenu nižší, než je jeho aktuální tržní hodnota.
  • Dar spravedlnosti obvykle zahrnuje členy rodiny – obvykle rodiče, kteří prodávají svůj domov dítěti.
  • Většina věřitelů umožňuje, aby se dárek počítal jako nebo k záloze na dům.

Dar majetkových výhod a nevýhod

Společný dar spravedlnosti nastává, když si manželský pár přeje prodat svůj domov svým dětem za příznivou cenu. Rodiny nebo zúčastněné strany mohou tuto cestu využít namísto procházení realitní kanceláří, která by požadovala provizi z prodeje. Rodiče by pojmenovali cenu, na které se dohodli, a dům za tuto částku „prodali“ svým dětem, i když by dům mohl mít na otevřeném trhu větší hodnotu.

Dary vlastního kapitálu pomáhají kupujícímu snižovat nebo eliminovat požadavky na zálohu, což příjemci usnadňuje zajištění hypotéky na bydlení.

Dárek může také pomoci novému majiteli vyhnout se nákladům na soukromé hypoteční pojištění (PMI). Tento proces umožňuje členům rodiny darovat aktivum a vyhnout se daru IRS a daní z kapitálových výnosů. Podle The Wall Avenue Journal, tento poplatek je v průměru kolem 5,5% hodnoty domu.

Dary vlastního kapitálu se nevyhýbají uzavíracím nákladům ani jiným nezbytným výdajům při převodu titulu nemovitosti. Dar ovlivní nákladovou základnu nemovitosti, což způsobí, že kapitálové zisky budou větší, když příjemce v budoucnu prodá dům. Dar vlastního kapitálu také ovlivní místní trh nemovitostí tím, že zaznamená prodej nemovitosti za cenu nižší, než je tržní hodnota. Domov dále nemůže mít aktuální hypotéku.

Nevýhody
  • Možné spuštění darovací daně

  • Dopad na domácí náklady

  • Právní poplatky za sepsání smlouvy

Skutečný příklad daru vlastního kapitálu

Dárek vlastního kapitálu by se také mohl stát, pokud jednotlivec nebo osoby prodávající dům chtějí pomoci kupujícímu dokončit prodej snížením ceny domu a umožnit kupujícímu splnit požadavky věřitele na složení zálohy. Věřitel může považovat dar vlastního kapitálu za část nebo celou část platby v hotovosti potřebné k získání hypotéky.

Řekněme například, že banka požaduje snížení o 20% (standardní částka potřebná u většiny konvenčních půjček, aby se zabránilo pojištění hypotéky). Dar vlastního kapitálu, který prodávající vydělá, se rovná 10% hodnoty domu. Kupujícímu nyní stačí složit zálohu ve výši 10% z ceny nemovitosti.

V případě půjčky Federální správě pro bydlení (FHA) je povolen dar půjčky na kapitál od rodiny nebo „přátel z předchozího vztahu“, uvádí FHA, 500 na pokrytí nákladů na uzavření. Nebo mohou dlužníci přijmout dar kapitálového úvěru, který zahrnuje prodávajícího drasticky snížit cenu domu pod jeho odhadovanou hodnotu. FHA vyžaduje, aby kupující kryli zálohu ve výši 3,5%. Podle FHA „prodejce v zásadě platí zálohu za kupujícího“.

Zvláštní úvahy

Dar majetku může mít daňové důsledky pro dárce i příjemce daru. Hodnota domu může mít dopad na nákladovou základnu aktiva pro nového majitele domu a může mít dopad na kapitálové zisky professional prodejce. Pokud nebude dar proveden správně, může také spustit daň z daru Interior Earnings Service (IRS). Prodejci musí dodržovat pokyny IRS pro dary peněžní hodnoty, a to až do výše 28 000 $ za pár nebo 14 000 $ za jednotlivce ročně.

Značný prodej může navíc ovlivnit místní trh s nemovitostmi. Pokud dům prodává podstatně méně než jiné se srovnatelnými vlastnostmi, může to negativně ovlivnit další prodej domů v tomto cenovém bodě nebo oblasti. Je však možné, že transakce bude provedena soukromě nebo mimo trh, aby se zabránilo této komplikaci.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: