Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice cloudového úložiště

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Definice cloudového úložiště

Definice cloudového úložiště

Co je cloudové úložiště?

Cloudové úložiště je způsob, jak mohou podniky a spotřebitelé bezpečně ukládat facts on line, takže k nim lze kdykoli přistupovat z jakéhokoli místa a snadno je sdílet s těmi, kterým bylo uděleno povolení. Cloudové úložiště také nabízí způsob, jak zálohovat details, aby se usnadnila obnova mimo world wide web.

Dnes mají jednotlivci přístup k několika bezplatným cloudovým výpočetním službám, jako je Google Push, Dropbox a Box, které všechny přicházejí s upgradovanými předplatitelskými balíčky, které nabízejí větší velikost úložiště a další cloudové služby.

Shrnutí

  • Cloudové úložiště umožňuje jednotlivcům i podnikům ukládat a načítat počítačové soubory prostřednictvím zařízení připojeného k internetu.
  • Cloudové úložiště je stále populárnější mezi jednotlivci, kteří potřebují větší úložný prostor, a pro podniky, které hledají efektivní řešení pro zálohování dat mimo pracoviště.
  • Kvůli rostoucí popularitě a používání cloudového úložiště se cloudové zabezpečení stalo hlavním zájmem ochrany integrity dat, prevence pokusů o hackování a zabránění krádeži souborů nebo identification.

Vysvětlení cloudového úložiště

Cloudové úložiště nabízí jednoduchý způsob, jak bezpečně a bezpečně ukládat a / nebo přesouvat knowledge. Umožňuje jednotlivcům i podnikům uchovávat své soubory uložené u poskytovatele cloudových služeb professional přístup na vyžádání na kterémkoli z jejich zařízení. Cloudové úložiště lze také použít k archivaci dat, která vyžadují dlouhodobé úložiště, ale není nutné k nim často přistupovat, například určité finanční záznamy. Soubory uložené „v cloudu“ se stále častěji využívají professional skupinovou spolupráci.

Cloudové úložiště funguje tak, že klientskému počítači, tabletu nebo smartphonu umožňuje odesílat a načítat soubory on-line na vzdálený datový server a ze vzdáleného serveru. Stejná information jsou obvykle uložena na více než jednom serveru současně, takže klienti mají vždy přístup ke svým datům, i když jeden server nefunguje nebo o information přijde. Vlastník přenosného počítače může například ukládat osobní fotografie na pevný disk i do cloudu professional případ odcizení notebooku.

Systém cloudového úložiště se může specializovat na ukládání konkrétního typu dat, jako jsou digitální fotografie nebo hudební soubory, nebo může zajistit obecné ukládání jakéhokoli typu dat, jako jsou fotografie, zvukové soubory, textové dokumenty, prezentace a tabulky.

Předpokládá se, že cloudové úložiště vynalezl počítačový vědec Dr. Joseph Carl Robnett Licklider v 60. letech. Asi o dvě desetiletí později začala společnost CompuServe nabízet svým zákazníkům malé množství místa na disku, aby si mohli uložit některé ze svých souborů. V polovině 90. permit spustila společnost AT&T první službu webového úložiště pro osobní a obchodní komunikaci. Od té doby si získala pozornost řada různých služeb. Mezi nejoblíbenější poskytovatele cloudových úložišť patří Apple (iCloud), Amazon (Amazon World-wide-web Providers), Dropbox a Google.

Jak výhody cloudového úložiště pro firmy

Cloudové úložiště pomáhá podnikům s velkými potřebami ukládání dat ušetřit značné množství prostoru a peněz tím, že eliminuje potřebu infrastruktury professional ukládání dat v obchodních prostorách. Poskytovatel cloudového úložiště vlastní a udržuje veškerý potřebný hardware a software, aby uživatelé cloudu nemuseli. Nákup probíhajícího cloudového úložiště může z dlouhodobého hlediska stát více, ale předem může být výrazně levnější. Podniky dále mohou téměř okamžitě zvětšit nebo zmenšit, k jakému množství cloudového úložiště mají přístup, protože se mění jejich potřeby úložiště.

Cloud také umožňuje zaměstnancům spolupracovat s kolegy a pracovat na dálku i mimo běžnou pracovní dobu, zatímco usnadňuje bezproblémovou spolupráci na dokumentech tím, že umožňuje oprávněným zaměstnancům snadný přístup k nejaktuálnější verzi souboru. Používání cloudu k ukládání souborů může mít také pozitivní vliv na životní prostředí, protože snižuje spotřebu energie.

Zabezpečení cloudového úložiště

V digitální éře je dnes v cloudu tolik pozornosti, protože tolik našich citlivých osobních údajů je uloženo v cloudu, ať už je tam dobrovolně ukládáme, nebo zda se tam rozhodne uložit společnost, se kterou obchodujeme. Ve výsledku se cloudové zabezpečení stalo hlavním problémem. Uživatelé si kladou otázku, zda jsou jejich informace bezpečné, a narůstající narušení dat ukázaly, že někdy tomu tak není. Uživatelé se také obávají, zda budou information, která uložili v cloudu, přístupná, když to budou potřebovat.

Zatímco cloudové úložiště se může zdát zranitelné z důvodu prevalence hackerství, alternativy, jako je například úložiště na místě, mají také chyby zabezpečení. Cloudové úložiště poskytované společností může skutečně zlepšit zabezpečení tím, že zaměstnancům poskytne alternativu k používání jejich osobních účtů k zálohování a přenosu souborů, ke kterým potřebují přístup mimo kancelář.

Dobrý poskytovatel cloudového úložiště bude mít redundanci dat, ukládat stejné soubory na více fyzických místech, aby přežil jakékoli lidské chyby, selhání zařízení nebo přírodní katastrofy. Renomovaný poskytovatel bude také bezpečně ukládat a přenášet knowledge, aby k nim nikdo neměl přístup bez svolení. Někteří uživatelé mohou také požadovat, aby byla data uložena takovým způsobem, že je lze pouze číst, ale nemění tato funkce je také dostupná prostřednictvím cloudového úložiště.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: