Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice čipové karty se dvěma rozhraními

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Fintech a automatizované investování  > Finanční technologie (Fintech)  > Definice čipové karty se dvěma rozhraními

Definice čipové karty se dvěma rozhraními

Co je čipová karta s duálním rozhraním?

Čipová karta s duálním rozhraním je kreditní nebo debetní karta s integrovaným čipem, který umožňuje použití karty v kontaktních i bezkontaktních transakcích. Čipové karty s dvojím rozhraním umožňují čtečkám karet získat identifikační údaje karty pomocí jediného čipu.

Čipová součást karty s dvojím rozhraním je obvykle zalita do vnější vrstvy z PVC, polykarbonátu nebo polyesteru.

Vysvětlení čipové karty s dvojím rozhraním

Čipové karty s duálním rozhraním poskytují větší pohodlí při zpracování plateb. Lze je použít s kontaktními i bezkontaktními platebními terminály. Mnoho vydavatelů karet nyní vyrábí čipové karty s duálním rozhraním pro své zákazníky, avšak trh tyto typy karet plně nepřijal.

Vydavatelé karet

Čipové karty s dvojím rozhraním vyrábí více vydavatelů, protože technologie pokročila na celém trhu. Mnoho vydavatelů začalo vydávat tyto karty, díky nimž je proces platby u obchodníků mnohem rychlejší. Čipové karty s duálním rozhraním jsou stále populárnější, ale jejich další náklady jsou jedním z důvodů, proč nebyly plně schváleny. Karty s duálním rozhraním obecně stojí přibližně dvakrát tolik než čipová karta. Zatímco velkoobjemová výroba pomáhá udržovat výrobní náklady na nízké úrovni, je třeba vzít v úvahu přidané náklady.

Transakce s čipovou kartou s duálním rozhraním

Kreditní a debetní karty tradičně vyžadují, aby uživatel přejel kartou přes elektronický terminál. To umožňuje terminálu číst magnetický proužek na zadní straně karty, který obsahuje identifikační informace o účtu. V poslední době terminály přidaly novou funkčnost čipu a také začaly umožňovat jak transakce s čipy, tak bezkontaktní transakce.

Čipová karta s duálním rozhraním je typ čipové karty s integrovaným čipem, který může usnadnit jak kontaktní, tak bezkontaktní transakce. Číslo karty a identifikační údaje uživatele jsou stále obsaženy na přední straně karty a pro zajištění větší bezpečnosti při transakcích s kreditními a debetními kartami lze použít čip EMV (čip Europay, MasterCard a Visa). Obecně mohou být čipové karty s dvojím rozhraním známé také jako karty s integrovanými obvody. Celkově lze říci, že bezkontaktní čip, kontaktní čip a magnetický proužek umožňuje držiteli karty dokončit transakce na širší paletě strojů.

Bezkontaktní čipové karty umožňují čitelné identifikační údaje senzoru. Bezkontaktní terminály běžně používají zaměstnanci, kteří mají identifikační štítky, které musí být poklepány nebo zamávány kolem senzoru, aby bylo možné získat přístup do budovy nebo místnosti. Obchodníci, kteří chtějí využít výhody čipových karet s duálním rozhraním, musí upgradovat terminál své karty, aby mohl přijímat kontaktní i bezkontaktní čipové karty. Mnoho obchodníků upgradovalo své terminály, aby umožňovaly bezkontaktní platební transakce, protože jsou rychlejší a mohou pomoci zkrátit čekací doby u obchodů s velkým objemem transakcí.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web