[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice chladírenského skladu

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Nákup a prodej kryptoměn  > Definice chladírenského skladu

Definice chladírenského skladu

Co je to chladírenský akcie?

Chilly storage je offline peněženka používaná k ukládání bitcoinů. U chladírenského úložiště je digitální peněženka uložena na platformě, která není připojena k internetu, čímž chrání peněženku před neoprávněným přístupem, kybernetickými hackery a dalšími zranitelnostmi, kterým je systém připojený k internetu náchylný.

Shrnutí

  • Většina peněženek na kryptoměny je digitální, ale hackeři mohou někdy získat přístup k těmto úložným nástrojům i přes bezpečnostní opatření, která mají zabránit krádeži.
  • Chladírenské úložiště je způsob, jak držet tokeny kryptoměny offline.
  • Využíváním chladírenského úložiště se investoři kryptoměny snaží zabránit hackerům v přístupu k jejich pozicím tradičními prostředky.

Porozumění studenému akcieování

V případě narušení běžného, ​​spořicího nebo kreditního účtu u tradiční banky je banka schopna vrátit ztracené nebo odcizené peníze zpět majiteli účtu. Pokud by však váš účet nebo peněženka v kryptoměně byl prolomen a vaše bitcoiny byly odcizeny, majitel by nemohl své mince získat zpět. Důvodem je to, že většina digitálních měn je decentralizovaná a nemá podporu centrální banky nebo vlády. Proto existuje potřeba bezpečného a zabezpečeného média úložiště pro bitcoiny a altcoiny.

Bitcoinová peněženka je spojena s veřejným a soukromým klíčem vlastníka bitcoinů. Soukromý klíč poskytnutý kterémukoli uživateli bitcoinů je jedinečný řetězec alfanumerických znaků potřebných professional přístup k bitcoinovým holdingům uživatele pro účely utrácení. Veřejný klíč je podobný názvu účtu a pomáhá identifikovat cíl pro mince, které jsou odesílány do peněženky. Dva lidé provádějící transakci s bitcoiny, kde jeden je prodávající a druhý kupující, budou muset vzájemně sdílet své veřejné klíče, aby mohli transakci dokončit. Kupující komodity nebo služby pošle požadovaný počet bitcoinů na vyzradenou adresu prodávajícího jako platbu a blockchain ověří platnost transakce a potvrdí, že kupující nebo odesílatel skutečně má tyto prostředky k odeslání. Jakmile je platba doručena na adresu, může prodejce nebo příjemce získat přístup k finančním prostředkům pouze prostřednictvím svého soukromého klíče. Je proto nezbytně nutné, aby byly soukromé klíče udržovány v bezpečí, protože v případě odcizení lze bitcoiny nebo altcoiny uživatele odemknout a získat k nim přístup z adresy bez povolení.

Ochrana před krádeží

Soukromé klíče uložené v peněžence připojené k internetu jsou zranitelné vůči krádeži v síti. Tyto peněženky jsou známé jako horké peněženky. U horké peněženky jsou všechny funkce potřebné k dokončení transakce prováděny z jediného on-line zařízení. Peněženka generuje a ukládá soukromé klíče digitálně podepisuje transakce pomocí soukromých klíčů a vysílá podepsanou transakci do sítě. Problém je v tom, že jakmile budou podepsané transakce vysílány on the internet, útočník procházející sítě se může stát zasvěcen do soukromého klíče, který byl použit k podepsání transakce.

Cold storage tento problém řeší podepsáním transakce pomocí soukromých klíčů v offline prostředí. Jakákoli transakce zahájená on the web se dočasně přenese do offline peněženky uchovávané na zařízení, jako je USB, CD, pevný disk, papír nebo offline počítač, kde se poté digitálně podepíše před přenosem do on the web sítě. Protože soukromý klíč nepřijde do kontaktu se serverem připojeným on line během procesu podepisování, i kdyby on the internet hacker narazil na transakci, nemohl by získat přístup k soukromému klíči, který byl professional něj použit. Výměnou za toto přidané zabezpečení je proces přenosu do a ze zařízení pro akcieování za studena poněkud náročnější než proces pro horkou peněženku.

Nejzákladnější formou akcieování v chladu je papírová peněženka. Papírová peněženka je prostě dokument, na kterém jsou napsány veřejné a soukromé klíče. Dokument je vytištěn z nástroje pro bitcoinové papírové peněženky on the net pomocí offline tiskárny. Papírová peněženka nebo dokument má obvykle vložený QR kód, takže jej lze snadno naskenovat a podepsat a provést transakci. Nevýhodou tohoto média je, že pokud dojde ke ztrátě, znečištění nebo zničení papíru, uživatel nebude mít nikdy přístup k jeho adrese, kde jsou jeho finanční prostředky.

Další formou chladírenského úložiště je hardwarová peněženka, která používá offline zařízení nebo čipovou kartu ke generování soukromých klíčů offline. Ledger USB Wallet je příkladem hardwarové peněženky, která používá čipovou kartu k zabezpečení soukromých klíčů. Zařízení vypadá a funguje jako USB a professional offline ukládání soukromých klíčů je vyžadován počítač a aplikace založená na prohlížeči Chrome. Stejně jako u papírové peněženky je nezbytné toto zařízení USB a čipovou kartu uložit na bezpečném místě, protože jakékoli poškození nebo ztráta by mohla ukončit přístup k bitcoinům uživatele. Dvě další oblíbené hardwarové peněženky zahrnují TREZOR a KeepKey.

A konečně, uživatelé, kteří hledají možnosti chladicího úložiště, se mohou také rozhodnout professional offline softwarové peněženky, které jsou docela podobné hardwarovým peněženkám, ale jsou složitějším procesem pro méně technické uživatele. Offline softwarová peněženka rozděluje peněženku na dvě přístupné platformy – offline peněženku, která obsahuje soukromé klíče, a on the internet peněženku, která má uložené veřejné klíče. Online peněženka generuje nové nepodepsané transakce a odesílá adresu uživatele příjemci nebo odesílateli na druhém konci transakce. Nepodepsaná transakce je přesunuta do offline peněženky a podepsána soukromým klíčem. Podepsaná transakce se poté přesune zpět do on the net peněženky, která ji vysílá do sítě. Protože offline peněženka se nikdy nepřipojí k internetu, zůstávají uložené soukromé klíče v bezpečí. Electrum a Armory jsou často uváděny jako nejlepší offline softwarové peněženky v kryptoekonomii.

Uživatelé kryptoměny by měli zajistit, aby peněženka podle jejich výběru byla kompatibilní s mincemi, s nimiž obchodují nebo s nimiž obchodují, protože ne všechny peněženky podporují všechny kryptoměny.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: