Průvodce » Obchodování » Futures a komodity » Definice Chicago Mercantile Exchange (CME)

Definice Chicago Mercantile Exchange (CME)

Co je Chicago Mercantile Trade?

Chicago Mercantile Exchange (CME), hovorově známá jako Chicago Merc, je organizovanou burzou pro obchodování s futures a opcemi. CME obchoduje s futures a ve většině případů opcemi v odvětvích zemědělství, energetiky, akciových indexů, deviz, úrokových sazeb, kovů, nemovitostí a dokonce i počasí.

Porozumění Chicago Mercantile Trade (CME)

Společnost Chicago Mercantile Exchange, která byla založena v roce 1898, začala svůj život jako „Chicago Board of Butter and Egg Board“ a poté změnila svůj název v roce 1919. Byla to první finanční burza, která „demutualizovala“ a v roce 2000 se stala veřejně obchodovanou akciovou společností. CME zahájila své první futures kontrakty v roce 1961 na zmrazené vepřové břicho. V roce 1969 přidala finanční futures a měnové kontrakty, následované prvními úrokovými, dluhopisovými a futures kontrakty v roce 1972.

Vytvoření skupiny CME

V roce 2007 vznikla fúzí s Chicago Board of Trade skupina CME, jedna z největších finančních burz na světě. V roce 2008 CME získala společnost NYMEX Holdings, Inc., mateřskou společnost New York Mercantile Trade (NYMEX) a Commodity Exchange, Inc (COMEX). Do roku 2010 CME koupila 90% podíl na akciových a finančních indexech Dow Jones. CME v roce 2012 opět vzrostla nákupem Kansas City Board of Trade, dominantního hráče tvrdé červené ozimé pšenice. A na konci roku 2017 začala chicagská obchodní burza obchodovat s bitcoinovými futures.

Podle skupiny CME ročně v průměru vyřídí 3 miliardy kontraktů v hodnotě přibližně 1 kvadrillion $. Některé obchodování nadále probíhají tradiční metodou otevřeného výtržnictví, ale 80% obchodování probíhá elektronicky prostřednictvím jeho platformy elektronického obchodování CME Globex. Skupina CME dále provozuje CME Clearing, předního centrálního poskytovatele clearingu protistran.

CME Futures a řízení rizik

S nejistotami, které ve světě stále existují, existuje poptávka, aby peněžní manažeři a komerční subjekty měli k dispozici nástroje k zajištění jejich rizika a uzamčení cen, které jsou rozhodující professional obchodní aktivity. Futures umožňují prodejcům podkladových komodit s jistotou vědět, jakou cenu za své výrobky na trhu obdrží. Zároveň to umožní spotřebitelům nebo kupujícím podkladových komodit s jistotou vědět, jakou cenu zaplatí v definovaném čase v budoucnosti.

Zatímco tyto komerční subjekty používají k zajištění futures, spekulanti se často staví na druhou stranu obchodu a doufají, že budou těžit ze změn ceny podkladové komodity. Spekulanti přebírají riziko, které reklamy zajišťují. Velká rodina burz s futures, jako je skupina CME, poskytuje regulované, likvidní a centralizované fórum pro provádění těchto obchodů. Skupina CME také poskytuje funkce vypořádání, clearingu a podávání zpráv, které umožňují plynulé obchodní místo.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování