Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice ceny nové nabídky

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Definice ceny nové nabídky

Definice ceny nové nabídky

Co je cena za opětovnou nabídku?

Cena opětovné nabídky je cena, za kterou upisovací syndikát emise dluhů znovu prodává dluhopisy nebo cenné papíry IPO veřejným investorům poté, co je obdrží na primárním trhu přímo od emitentů. Syndikát koupí dluhopisy za stanovenou částku od emitující firmy a znovu nabídne dluhopisy nebo cenné papíry veřejnosti, obvykle za jinou cenu.

Shrnutí

  • Cena opětovné nabídky je 10 cenový bod, ve kterém investiční banka nabízí dluhopisy nebo jiné cenné papíry, které sama nakoupila přímo od emitenta veřejnosti.
  • Banky a další upisovatelé cenných papírů se mohou dohodnout na odkoupení všech nabídek emitenta, obvykle s hromadnou slevou v nominální hodnotě.
  • Banka nebo upisovatel se poté může pokusit prodat část nebo všechny nabídky na sekundárním trhu za cenu opětovné nabídky.
  • Opětovná nabídka může být vyšší, nižší nebo stejná jako původní nabídková cena v závislosti na převládajících tržních podmínkách a finančním stavu emitenta v té době – ​​ačkoli cílem pro upisovatele je získat vyšší cenu, než jakou mají placeno přímo.

Vysvětlení ceny opětovné nabídky

Upisující investiční banka může usnadnit emise dluhů tím, že souhlasí s přímým nákupem všech dluhopisů nebo cenných papírů za cenu v nominální hodnotě nebo pod nominální hodnotou, což se nazývá transakce na primárním trhu. To, že upisovatelé koupí celou emisi dluhopisů, místo okamžitého předání prodeje veřejnosti, odstraní riziko společnosti neprodat celou emisi. Investiční bankéř poté dluhopisy znovu prodá veřejným investorům za re-supply cenu na sekundárním trhu, která může být nad (za prémii) mírně pod (se slevou) nominální hodnotou.

U sériové emise, nejběžnější u obecních obligací (GO), jsou první dluhopisy, které mají být splatné, často s prémií s vyšší kupónovou sazbou. Poslední dluhopisy splatné v nabídce se někdy prodávají se slevou, ale mají nižší kupónovou sazbu.

Jak fungují ceny opětovné nabídky

Než společnost prodá dluhopisy nebo cenné papíry veřejnosti, nejprve potřebuje investiční bankéř, který emise upíše. Úkolem upisovatele je získat kapitál pro vydávající společnost. Upisovatel toho dosahuje nákupem cenných papírů od emitující společnosti za předem stanovenou cenu a jejich dalším prodejem veřejnosti za účelem zisku. Cena opětovné nabídky je cena dalšího prodeje.

Ve většině případů převezme hlavní roli při přípravě emise akcií nebo obligací jedna investiční bankovní firma. Tato vedoucí firma je známá jako vedoucí upisovatel a za účelem účasti na prodeji často vytváří upisovací syndikát. Tento syndikát zase může shromáždit ještě větší skupinu makléřů a dealerů, kteří pomohou s distribucí nového čísla. Jejich zisky pocházejí z poplatku za poradenství, což je procento z velikosti nabídky a rozdílu mezi kupní cenou a cenou opětovné nabídky.

Opětovné nabídky pevné ceny

Opětovná nabídka pevné ceny je praxe upisovacích syndikátů silně prosazovaných v United states, kde upisovací investiční banky souhlasí s prodejem dluhopisů investorům za minimálně dohodnutou cenu. Toto cenové schéma se obvykle používá k prodeji institucionálním investorům. Fixní cena je obvykle k dispozici 24 hodin po zahájení nabídky. Tato praxe zajišťuje transparentnost na primárním trhu. Investoři vědí, že nemohou získat dluhopisy levněji od jiného dealera, zatímco je problém v syndikaci. Professional emitenta má metoda opětovné nabídky pevné ceny výhodu nižších poplatků za upisování.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: