Definice cenového cíle

Co je cenový cíl?

Cenový cíl je projekce analytika budoucí ceny cenného papíru. Cenové cíle se mohou týkat všech typů cenných papírů, od složitých investičních produktů až po akcie a dluhopisy. Při stanovování cenového cíle akcií se analytik pokouší určit, co akcie stojí a kde bude cena za 12 nebo 18 měsíců. Cenové cíle nakonec závisí na ocenění společnosti, která akcie vydává.

Analytici obecně zveřejňují své cenové cíle ve zprávách z výzkumu o konkrétních společnostech spolu s doporučeními ohledně nákupu, prodeje a držení akcií společnosti. Cíle cen akcií jsou často uváděny ve finančních zpravodajských médiích.

Shrnutí

  • Cenový cíl je projekce analytika budoucí ceny cenného papíru, ve které analytik věří, že akcie jsou spravedlivě oceněny.
  • Analytici k dosažení cenového cíle zvažují řadu základních a technických faktorů.
  • Analytici obecně zveřejňují své cenové cíle spolu s doporučeními týkajícími se nákupu, prodeje a držení akcií.
  • Cenové cíle professional stejné zabezpečení se mohou lišit kvůli různým metodám oceňování, které používají analytici, obchodníci a instituce.

Porozumění cenovým cílům

Cenový cíl je cena, za kterou analytik věří, že akcie budou spravedlivě oceněny ve vztahu k jejich předpokládaným a historickým výnosům. Když analytik zvýší svůj cenový cíl professional akcii, obecně očekává růst ceny akcií.

Naopak snížení jejich cenového cíle může znamenat, že analytik očekává pokles ceny akcií. Cenové cíle jsou organickým faktorem finanční analýzy mohou se postupem času měnit, jakmile budou k dispozici nové informace.

Faktory, které pomáhají určit cenový cíl

Cenový cíl je založen na předpokladech o budoucí nabídce a poptávce cenného papíru, technických úrovních a základech. Různí analytici a finanční instituce používají různé metody oceňování a při rozhodování o cenovém cíli berou v úvahu různé ekonomické podmínky.

Professional fundamentální analytiky je běžným způsobem, jak rozeznat cenový cíl akcie, vytvoření násobku poměru cena / zisk (P / E) – vynásobením tržní ceny výsledným 12měsíčním výnosem společnosti. ..

V některých případech, zejména u nestálých akcií, budou analytici hledat další pokyny professional stanovení svých cenových cílů, které by mohly zahrnovat kontrolu rozvahy společnosti a dalších finančních výkazů a jejich srovnání s historickými výsledky, současnou ekonomikou a konkurenčním prostředím, studium zdraví vedení společnosti a analýza dalších poměrů.

Techničtí analytici používají k měření budoucí ceny cenného papíru ukazatele, cenové akce, statistiky, fashionable a cenovou dynamiku. Jedním ze způsobů, jak dosáhnout cenového cíle, je najít oblasti definované podpory a odporu. Analytik to provede tak, že zmapuje cenu, která se pohybuje mezi nejméně dvěma podobnými maximy a minimy, aniž by se v kterémkoli bodě mezi nimi rozbila nad nebo pod tyto human body.

Zvláštní úvahy o cenových cílech

Professional obchodníky

Obchodníci se obecně budou snažit opustit svoji pozici na akci, jakmile bude uznána původně očekávaná hodnota obchodu. Ačkoli cenové cíle mohou obchodníkům pomoci pochopit, kdy koupit nebo prodat akcie, obchodníci mohou a měli by si stanovit vlastní cenové cíle professional vstup a výstup z pozic.

Pokud jste sofistikovaný investor

U jednotlivých investorů nejsou předpoklady, které jsou základem cenových cílů analytiků, vždy zřejmé. Investoři by měli používat cenové cíle a doporučení analytiků jen jako jednu část své because of diligence investic, která by mimo jiné mohla zahrnovat kontrolu finančních a regulačních údajů společnosti.

Navzdory nejpečlivější analýze nemůžeme s jistotou vědět, za jakou cenu se bude akcie v budoucnu obchodovat. Nicméně, když prominentní analytik změní svůj cenový cíl, může to mít významný dopad na cenu cenného papíru.

Cenové cíle jsou silné odhady

Přesná předpověď cenového pohybu cenného papíru je založena na projekci, pravděpodobnosti, mnoha nástrojích a spoustě zkušeností. I pro nejzkušenějšího profesionála je však cenový cíl stále vypočítaným odhadem. Někteří správci portfolia se domnívají, že cenové cíle spolu s výzkumnými zprávami fungují hlavně jako marketingové nástroje pro makléřské společnosti a investiční banky, které generují zájem o cenný papír, který upisují.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování