Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice CANSLIM

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Definice CANSLIM

Definice CANSLIM

Co je CAN Slim?

CANSLIM, vytvořil Investiční obchodní den William J. O’Neil, je systém pro výběr růstových akcií pomocí kombinace základních a technických analytických technik.

Shrnutí

  • CANSLIM, vytvořil Investiční obchodní den William J. O’Neil, je systém pro výběr růstových akcií pomocí kombinace základních a technických analytických technik.
  • CAN Trim je vzestupná strategie pro rychlé trhy, protože cílem je dostat se do rychle rostoucích akcií dříve, než budou institucionální fondy plně investovány.
  • Akcie CANSLIM nelze nakupovat a držet, protože se hodnota cen oceňuje professional budoucí růst, což znamená, že jakékoli zpomalení trajektorie růstu nebo trh jako celek může mít za následek potrestání akcií.

Porozumění CANSLIM

CAN Slender, označovaný také jako „CANSLIM“ nebo „CANSLIM“, označuje proces, který může investor použít, když každé písmeno v zkratce představuje klíčový faktor, který je třeba hledat při nákupu akcií společnosti.

Sedm kritérií, která zahrnují CANSLIM, je následující:

  1. C – Aktuální čtvrtletní zisk na akcii se prudce zvýšil ze stejných čtvrtletních zisků vykázaných v předchozím roce. Obecně investoři využívající CANSLIM chtějí růst EPS o více než 20%, ale čím vyšší, tím lepší.
  2. A – Roční výdělky se za posledních pět permit zvyšují. I zde je roční růst EPS v ideálním případě více než 20% za posledních 3–5 allow.
  3. N – Nové produkty, administration nebo nové události / informace, které posouvají akcie společnosti na nová maxima. Tento typ titulních zpráv může způsobit krátkodobé vzrušení, což způsobí nárůst optimismu na trhu a následné zhodnocení ceny.
  4. S – Nízká nabídka spojená se silnou poptávkou po akciích vytváří nadměrnou poptávku. Toto je prostředí, ve kterém mohou ceny akcií prudce stoupat. Společnosti, které získávají (odkupují) své vlastní zásoby, snižují nabídku na trhu a mohou naznačovat své očekávání zvýšené poptávky spolu s důvěrou interních pracovníků ve firmu.
  5. L – Laggardské akcie jsou preferovány ve stejném odvětví. Jako vodítko použijte index relativní pevnosti (RSI). Hodnota RSI se pohybuje od nuly do 100. Indikace RSI nad 30 naznačuje příležitost ke koupi (býčí), zatímco nad 70 znamená šanci na prodej (medvědí).
  6. – Vyberte akcie, které mají institucionální sponzorství několika institucemi s nedávným nadprůměrným výkonem. Může to být například nedávno veřejná společnost, kterou stále podporuje malá hrstka známých společností zabývajících se soukromým kapitálem. Dříve než budou velké peníze plně investovány, buďte opatrní vůči akciím, které nadměrně vlastní instituce, protože se do nich chcete dostat.
  7. M – Určování tržního směru kontrolou denních průměrů trhu. Tržní průměr měří celkovou cenovou hladinu daného trhu, jak je definována specifickou skupinou akcií, jako je například Dow Jones Industrial Typical. Akcie CAN Trim bývají na býčích trzích nadprůměrně výkonné.

Hodnocení CANSLIM professional vaše účely

CAN Slender je býčí strategie professional rychlé trhy, takže nemusí být pro každého. Cílem je dostat se do rychle rostoucích akcií dříve, než budou institucionální fondy plně investovány. Všechny prvky CANSLIM lze číst jako seznam přání pro manažery fondů usilující o růst, takže je otázkou času, než se zvýší poptávka po nákupu. Háček je v tom, že akcie, které vyhovují strategii CANSLIM, mohou být mezi nejrychleji klesajícími, pokud se změní směr trhu a fondy upřednostní bezpečné ráje. CANSLIM jako takový je vhodný pro zkušené investory s vyšší tolerancí vůči riziku. Akcie CANSLIM nelze kupovat a jednoduše držet, protože se hodnota cen oceňuje professional budoucí růst, což znamená, že jakékoli zpomalení trajektorie růstu nebo trh jako celek může mít za následek potrestání akcií.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: