Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice buy-inu

AkciePrůvodce.cz > Akcie  > Definice buy-inu

Definice buy-inu

Co je to acquire-in?

Invest in-in na finančních trzích je událost, při které je trader nucen odkoupit akcie cenných papírů, protože prodejce původních akcií nedodal cenné papíry včas nebo je nedodal vůbec.

Invest in-in může být také odkaz na osobu nebo subjekt kupující akcie nebo podíl ve společnosti nebo jiném holdingu. Z psychologického hlediska je acquire-in proces, kdy se někdo dostane na palubu s myšlenkou nebo konceptem, který není jejich vlastní, ale přesto je professional ně lákavý.

Shrnutí

  • Buy-in je odkaz na zpětný odkup akcií investorem, protože původní prodejce nedodal akcie tak, jak slíbil.
  • Purchase-in může být také dohoda o nákupu akcií něčeho, v některých případech o koupi podílu ve společnosti, která má také jiné vlastníky.
  • Kromě finančních trhů je purchase-in aktem souhlasu nebo přijetí podmínek, které někdo nabízí, například v zaměstnání nebo organizaci.
  • Při nuceném obtain-inu jsou akcie zpětně odkoupeny, aby pokryly otevřenou krátkou pozici, na rozdíl od tradičního invest in-inu.

Porozumění buy-inů

Ti, kteří nedodají cenné papíry, jak slíbili, jsou obecně informováni s oznámením o nákupu. Kupující zašle oznámení směnným úředníkům. Výsledkem je, že úředníci obvykle oznámí prodejci selhání dodávky. Burza cenných papírů (např. NASDAQ nebo NYSE) podporuje investora při nákupu akcií podruhé od jiného prodejce. Původní prodejce obvykle musí vyrovnat jakýkoli cenový rozdíl mezi původní cenou akcie a druhou kupní cenou akcie kupujícím.

Neodpovězení na oznámení o koupi má za následek, že makléř koupí cenné papíry a doručí je jménem klienta. Klient je poté povinen makléři splatit předem stanovenou cenu.

Rozdíl mezi obtain-inem a nuceným get-inem

Rozdíl mezi tradičním a nuceným purchase-inem spočívá v tom, že při nuceném acquire-inu jsou akcie zpětně odkoupeny, aby pokryly otevřenou krátkou pozici. K vynucenému odkupu dochází na účtu krátkého prodejce, když je původní věřitel akcií odvolá. K tomu může dojít také v případě, že makléř již není schopen si půjčit akcie na zkrácenou pozici. V některých případech nemusí být držitel účtu upozorněn před vynuceným acquire-inem. Nucený get-in je opakem nuceného prodeje nebo nucené likvidace.

Vypořádání cenných papírů

Transakce s cennými papíry se obvykle vypořádají v T + 2 pracovní dny po transakci (T = ), která se vztahuje na většinu cenných papírů, jako jsou akcie a podnikové dluhopisy. Některé transakce mají vypořádání T + 1 pracovní den, zatímco jiné mohou dokonce vypořádat ve stejný den jako datum obchodu. Transakce ve stejný den se nazývají hotovostní obchody.

Ve výše uvedených transakcích se obchody vypořádají podle příslušných dat vypořádání. Pokud však nedojde k dodání cenných papírů, dojde k invest in-inu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: