Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice bezpečnostního tokenu

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Definice bezpečnostního tokenu

Definice bezpečnostního tokenu

Co je to bezpečnostní token?

Bezpečnostní token je přenosné zařízení, které elektronicky ověřuje totožnost osoby ukládáním nějakých osobních údajů. Vlastník připojí bezpečnostní token do systému, aby udělil přístup k síťové službě. Bezpečnostní tokenové služby (STS) vydávají bezpečnostní tokeny, které ověřují totožnost osoby.

Základy bezpečnostního tokenu

Bezpečnostní tokeny přicházejí v mnoha různých formách, včetně hardwarových tokenů, které obsahují čipy, USB tokenů, které se připojují k USB portům, a bezdrátových Bluetooth tokenů nebo programovatelných elektronických klíčenek, které aktivují zařízení na dálku (například za účelem získání přístupu do automobilu nebo bytového domu) ).

Služby jednotného přihlášení také pomocí tokenů zabezpečení bezproblémově přihlašují uživatele na weby třetích stran. Odpojené tokeny nejsou nijak spojeny s počítačem nebo sítí spíše uživatel zadá informace z tokenu ručně do systému. Připojené tokeny fungují elektronicky a po připojení automaticky přenášejí informace do sítě.

Shrnutí

  • Bezpečnostní tokeny autentizují identity elektronicky ukládáním osobních údajů.
  • Vydávají je služby zabezpečení tokenů (STS), které ověřují totožnost osoby.
  • Mohou být použity místo nebo vedle hesla k prokázání totožnosti vlastníka.
  • Bezpečnostní tokeny nejsou vždy bezpečné – mohou být ztraceny, odcizeny nebo napadeny.

Reálný příklad bezpečnostního tokenu

Můžete použít bezpečnostní token pro přístup k citlivému síťovému systému, jako je bankovní účet, abyste mohli přidat další vrstvu zabezpečení. V tomto případě se kromě hesla používá k prokázání identity vlastníka účtu bezpečnostní token.

Bezpečnostní tokeny také ukládají facts za účelem ověření totožnosti vlastníků. Některé ukládají kryptografické klíče, což je systém používaný ve službách kryptoměny, jako je bitcoin, ale klíč musí být udržován v tajnosti. Někteří používají časově citlivá hesla, která jsou koordinována mezi tokenem a sítí a jsou resetována v konstantních intervalech. Jiní používají biometrii, jako jsou údaje o otiscích prstů, aby zajistili, že pouze vlastník bezpečnostního tokenu bude mít přístup k chráněným informacím.

Slabé stránky bezpečnostních tokenů

Stejně jako u jiných systémů nejsou bezpečnostní tokeny bezchybné. Pokud je token ztracen nebo odcizen nebo pokud není v držení vlastníka, nelze jej použít pro přístup ke službě. Vlastník však může podniknout kroky k zabránění ztrátě nebo krádeži, jako jsou zámky nebo alarmy, a token může být professional zloděje nepoužitelný pomocí dvoufaktorového ověřování, které vyžaduje jak položku ve vlastnictví vlastníka (například bankovní karta) a část znalostí (například PIN) professional přístup k tokenu.

Bezpečnostní tokeny lze také hacknout. To se často stává, když vlastník nevědomky poskytuje citlivé informace neautorizovanému poskytovateli, který poté tyto informace vloží do zabezpečené sítě. Toto se označuje jako podvod typu male-in-the-middle. Jakákoli síť připojená k internetu je vůči takovému útoku zranitelná.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web