Průvodce » Brokeři » Brokeři na investování » Definice Automated Clearing House (ACH)

Definice Automated Clearing House (ACH)

Co je Automated Clearing Household (ACH)?

Síť Automated Clearing Property (ACH) je elektronický systém pro převody finančních prostředků provozovaný společností NACHA, dříve nazývanou Countrywide Automated Clearing Household Association, od roku 1974. Tento platební systém poskytuje transakce ACH professional použití se mzdami, přímým vkladem, vrácením daní, spotřebitelskými účty , platby daní a mnoho dalších platebních služeb v United states of america

Shrnutí

  • Automatizovaný clearingový systém (ACH) je elektronický systém převodu prostředků, který usnadňuje platby v United states
  • ACH provozuje National Automatic Clearing Property Affiliation (NACHA).
  • Nedávné změny pravidel umožňují většinu kreditních a debetních transakcí provedených prostřednictvím ACH vymazat ve stejný pracovní den.

Jak funguje síť ACH

NACHA je samoregulační instituce a dává síti ACH správu, vývoj, správu a pravidla. Provozní pravidla organizace jsou navržena tak, aby usnadnila růst velikosti a rozsahu elektronických plateb v síti.

Síť ACH je elektronický systém sloužící finančním institucím k usnadnění finančních transakcí v Usa. Představuje více než 10 000 finančních institucí a transakce ACH dosáhly v roce 2019 výše více než 55 bilionů USD tím, že umožnily téměř 25 miliard elektronických finančních transakcí...

Síť ACH v zásadě funguje jako finanční centrum a pomáhá lidem a organizacím přesouvat peníze z jednoho bankovního účtu na druhý. Transakce ACH se skládají z přímých vkladů a přímých plateb, včetně transakcí mezi podniky (B2B), vládních transakcí a spotřebitelských transakcí.

Původce zahájí přímý vklad nebo transakci přímé platby pomocí sítě ACH. Původci mohou být jednotlivci, organizace nebo vládní orgány a transakce ACH mohou být debetní nebo kreditní. Banka původce, známá také jako původní depozitní finanční instituce (ODFI), přijímá transakce ACH a dávkuje je společně s dalšími transakcemi ACH, které se rozesílají v pravidelných časech po celý den.

Provozovatel ACH, buď Federální rezervní systém nebo clearinghouse, obdrží dávku transakcí ACH od ODFI se zahrnutím transakce původce. Provozovatel ACH seřadí dávku a zpřístupní transakce bance nebo finanční instituci zamýšleného příjemce, známé také jako přijímající depozitní finanční instituce (RDFI). Bankovní účet příjemce obdrží transakci, čímž se oba účty sesouhlasí a proces se ukončí.

Výhody sítě ACH

Vzhledem k tomu, že síť ACH spojuje finanční transakce dohromady a zpracovává je v konkrétních intervalech po celý den, je online transakce extrémně rychlá a snadná. Pravidla NACHA stanoví, že průměrné debetní transakce ACH se vypořádají během jednoho pracovního dne a průměrné kreditní transakce ACH se vypořádají během jednoho až dvou pracovních dnů.

Změny provozních pravidel NACHA rozšíří přístup k transakcím ACH ve stejný den, což umožní vyrovnání většiny, ne-li všech, transakcí ACH ve stejný den ke dni 19. března 2021...

Využívání sítě ACH k usnadnění elektronických převodů peněz rovněž zvýšilo účinnost a včasnost vládních a obchodních transakcí. V poslední době převody ACH usnadnily a zlevnily jednotlivcům vzájemné zasílání peněz přímo z jejich bankovních účtů přímým převodem vkladu nebo elektronickým šekem.

ACH pro jednotlivé bankovní služby obvykle trvalo dva nebo tři pracovní dny, než byly peníze zúčtovány, ale počínaje rokem 2016 se NACHA zavedla ve třech fázích professional vypořádání ACH ve stejný den. Fáze 3, která byla zahájena v březnu 2018, vyžaduje, aby RDFI zpřístupnily přijímací a debetní transakce ACH ve stejný den professional výběr nejpozději do 17:00 místního času RDFI v den vypořádání transakce, s výhradou práva návrat podle pravidel NACHA.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování