Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice asijské rozvojové banky

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > Definice asijské rozvojové banky

Definice asijské rozvojové banky

Co je Asijská rozvojová banka?

Sídlo asijské rozvojové banky (ADB), které bylo založeno v roce 1966, se nachází v Manile na Filipínách. Hlavním posláním Asijské rozvojové banky je podporovat růst a spolupráci mezi zeměmi v asijsko-pacifickém regionu.

Byla zodpovědná za řadu velkých projektů v regionu a získává kapitál prostřednictvím mezinárodních dluhopisových trhů. ADB se spoléhá také na členské příspěvky, nerozdělený zisk z půjček a splácení půjček na financování organizace.

Dva největší akcionáři Asijské rozvojové banky jsou United states of america a Japonsko.

Jak funguje Asijská rozvojová banka

Asijská rozvojová banka poskytuje pomoc svým rozvojovým členským zemím, soukromému sektoru a partnerství veřejného a soukromého sektoru prostřednictvím grantů, půjček, technické pomoci a kapitálových investic na podporu rozvoje. ADB pravidelně podporuje politické dialogy a poskytuje poradenské služby. Využívají také operace spolufinancování, které při poskytování pomoci využívají řadu oficiálních, komerčních a exportních úvěrových zdrojů.

Shrnutí

  • Hlavním posláním Asijské rozvojové banky je podporovat růst a spolupráci mezi zeměmi v asijsko-pacifickém regionu.
  • Většina členů ADB je z asijsko-pacifického regionu.
  • ADB poskytuje pomoc svým rozvojovým členským zemím, soukromému sektoru a partnerství veřejného a soukromého sektoru prostřednictvím grantů, půjček, technické pomoci a kapitálových investic na podporu rozvoje.

Akcionáři Asijské rozvojové banky

Dva největší akcionáři Asijské rozvojové banky jsou United states of america a Japonsko. Ačkoli většina členů banky pochází z asijsko-pacifického regionu, průmyslové země jsou rovněž dobře zastoupeny. Regionální rozvojové banky při své činnosti obvykle pracují v souladu s Mezinárodním měnovým fondem (MMF) i Světovou bankou.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web