Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice amerického vkladového podílu (ADS)

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > Definice amerického vkladového podílu (ADS)

Definice amerického vkladového podílu (ADS)

Co je americká depozitní akcie (Ads)?

Akcie amerického depozitáře (Ads) jsou akciové akcie společnosti mimo Usa, které drží americká depozitářská banka a je k dispozici ke koupi americkými investory.

Celé vydání akcií zahraniční společností se nazývá americký depozitář (ADR), zatímco jednotlivé akcie se označují jako Ads. Termíny americké depozitní akcie a americké depozitní certifikáty se však často používají zaměnitelně.

Shrnutí

  • Americké depozitní akcie (Advertisements) označují akcie zahraničních společností, které jsou v držení amerických depozitních bank a lze s nimi obchodovat v United states, a to i na hlavních burzách.
  • Pojmy Americké depozitní akcie a Americké depozitní potvrzení jsou často používány zaměnitelně.
  • Reklamy Ads umožňují zahraničním společnostem přístup k širší investorské základně a nejpropracovanějšímu finančnímu trhu na světě.
  • Hlavní nevýhodou Advertisements pro investory je, že stále existuje určité měnové riziko, i když jsou denominovány v amerických dolarech.

Pochopení amerických depozitních akcií

ADR je obchodovatelný certifikát vydaný americkou bankou na základě dohody se zahraniční společností a je důkazem vlastnictví Advertisements, podobně jako akciový certifikát označuje vlastnictví akcií.

Reklamy Ads mají usnadnit obchodování s akciemi. Mohou obchodovat přes přepážku (OTC) nebo na významné burze, jako je New York Inventory Exchange (NYSE) nebo Nasdaq (Nasdaq), podle toho, nakolik je zahraniční společnost ochotna vyhovět předpisům Usa. Kótování na hlavní burze obecně vyžaduje stejnou úroveň vykazování jako tuzemské společnosti, stejně jako dodržování obecně uznávaných účetních zásad (GAAP).

Výhody Adverts

Zahraniční společnosti, které se rozhodnou nabízet akcie na amerických burzách, získávají výhodu širší investorské základny, což může také snížit náklady na budoucí kapitál. Pro investory z Usa nabízejí Advertisements příležitost investovat do zahraničních společností, aniž by se zabývaly měnovými převody a jinými přeshraničními administrativními obvody.

Nevýhodou reklam

S držením Advertisements je spojeno určité měnové riziko. Kolísání směnného kurzu mezi americkým dolarem a cizí měnou bude mít určitý vliv na cenu akcií i na jakékoli výplaty výnosů, které musí být převedeny na americké dolary.

Daňové zacházení s dividendami z Advertisements se rovněž liší. Většina zemí uplatňuje srážkovou částku z dividend vydaných pro ADR. Tato srážková částka se může lišit. Například Chile a Švýcarsko zadržují 35%, zatímco Francie může zadržet až 75% daně z dividend v případě nespolupracujících zemí v rámci EU. Srážková daň je doplňkem daně z dividend, kterou již vybírají americké orgány. Daně z dividend se mohou investoři ADR vyhnout vyplněním formuláře 1116 pro zahraniční daňový dobropis.

Příklady reklam ve skutečném světě

Jedna Ads často představuje více než jednu akcii kmenových akcií. Kromě toho se reklamy Ads mohou „prodírat“ nahoru nebo dolů mimo obchodní dobu v Usa, když probíhá obchodování v domovské zemi společnosti a trhy v United states jsou uzavřeny.

Například jihokorejská banka Woori Bank, dceřiná společnost finanční skupiny Woori, má Advertisements, s nimiž se obchoduje v United states of america. Ads banky 20. července 2016 vzrostly o ,03 USD. Technická analýza cenové akce v této Ads ukazuje, že professional v uplynulém desetiletí jeho cena po rozpětí vzrostla o dvě třetiny času výše.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web