Definice alternativních aktiv

Co jsou alternativní aktiva?

Alternativní aktivum je investice, která neodpovídá tradičním třídám aktiv, jako jsou akcie, obligace nebo certifikáty. Alternativní aktivum se obvykle používá k popisu exotičtějších investičních možností, jako jsou umělecká díla nebo lahve dobrého vína, ale tento termín se vztahuje i na relativně běžné investice, jako je pronájem nemovitostí pro bydlení. Vzhledem k nekonvenční povaze a pochybné likviditě některých alternativních aktiv může být ocenění podílů investora obtížné.

Porozumění alternativním aktivům

Alternativní investice zahrnují starožitnosti, drahé kovy, vzácné známky, mince, sportovní karty a další sběratelské předměty, kromě soukromých podílů v startupech, komoditních fondech, mimoburzovních kontraktech atd. Alternativní investice je v podstatě cokoli, k čemu byste neslyšeli, aby finanční poradce v bance nasměroval klienta. Tyto investice nejsou považovány za běžné a jako takové se nedají snadno spravovat jako součást tradičního investičního portfolia.

Shrnutí

  • Alternativní aktiva jsou aktiva, která nelze kategorizovat jako akcie, obligace nebo certifikáty.
  • Mezi příklady alternativních aktiv patří určité investice do nemovitostí, umělecká díla, šperky a další.
  • Jelikož alternativní aktiva jsou nekonvenční a je obtížné posoudit jejich likviditu, může být výzvou určit hodnotu alternativních aktiv investora.

Dva typy alternativních aktiv

Alternativní aktiva spadají do dvou širokých kategorií: věci, které lidé shromažďují, a vysoké finance. Věci, které lidé shromažďují, pokrývají veškerá fyzická aktiva, jako je víno a pronájem nemovitostí, kde je dlouhá hra v průběhu času ocenění. Nemovitosti by pravděpodobně měly být ve vlastní třídě, protože v některých případech může jít o podnikání a v jiných o investici, ale některé vlastnosti sdílí se sběratelskou klasifikací. Tato alternativní aktiva jsou z velké části nelikvidní a je těžké je ocenit, dokud se neprodá ekvivalent.

Bez prodeje je těžké měřit nabídku a poptávku na trhu. Neexistuje žádná centrální burza, která by denně určovala hodnotu prvního vydání „The Wonderful Spider-Man“ nebo mincovní obchodní karty Honuse Wagnera, takže hodnota vašich sběratelských předmětů bude muset být odhadnuta pomocí obchodních publikací a předchozích údaje o prodeji – ai tehdy se trh může divoce houpat, pokud se zjistí, že sběratelský předmět je méně vzácný, než se původně myslelo. Obecně řečeno, tyto typy alternativních aktiv obchodují lidé s vášní professional ně nad rámec zisku. Pokud jste například sběratelem umění, možná nebudete dělat všechna svá rozhodnutí na základě projekcí návratnosti investic.

Cesta z alternativního majetku do hlavního proudu

Druhá kategorie, vysoké finance, pokrývá všechny typy investic, které byly kdysi otevřené pouze sofistikovaným investorům a lidem se spoustou hotovosti. Akcie společnosti private fairness a například zajišťovací fondy byly kdysi omezeny výjimkami, které používaly, konkrétně 3C7 a 3C1. Vzestup vzájemných fondů a fondů fondů však dává retailovým investorům expozici alternativním aktivům, kterých by se jako jednotlivci nikdy nemohli dotknout. Neexistuje větší důkaz toho, že alternativní aktiva se pomalu dostávají do hlavního proudu než termín „veřejně obchodovaný zajišťovací fond“.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.