Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice akcií BATX

Definice akcií BATX

Co jsou akcie BATX?

BATX je zkratka professional čtyři velmi populární čínské technologické akcie: Baidu, Alibaba, Tencent a Xiaomi. Termín vznikl podobně jako zkratka akcií FAANG – zkratka professional pět nejlepších amerických technologických akcií: Fb, Apple, Amazon, Netflix a Alphabet’s Google.

BATX vznikl v době, kdy přední čínská společnost vyrábějící smartphony, Xiaomi, oznámila své plány na uvedení na hongkongskou burzu cenných papírů v červenci 2018. Celosvětově se tyto čínské technologické firmy stále více prosazují.

Shrnutí

  • BATX je zkratka pro čtyři velmi populární čínské technologické akcie: Baidu, Alibaba, Tencent a Xiaomi.
  • BATX vznikl v době, kdy přední čínská společnost vyrábějící smartphony, Xiaomi, oznámila své plány na uvedení na hongkongskou burzu v červenci 2018.
  • Bez konkurence zahraničních podniků dokázalo mnoho čínských technologických společností vzkvétat, a zatímco vládní podpora pomohla společnostem BATX regionálně růst, tyto společnosti využily příležitosti k celosvětovému expanzi.

Porozumění akcieám BATX

BATX se skládá ze čtyř společností: Baidu Inc. (BIDU), která je kótována na NASDAQ Alibaba Team Holdings Ltd. (BABA), která je kótována na newyorské burze cenných papírů (NYSE) Tencent Holdings Ltd. (ADR), která je uvedena na mimoburzovních trzích a Xiaomi Corp., která je kótována na hongkongské burze cenných papírů.

Společně jsou tyto čtyři technologické giganty vůdčími představiteli v Číně. I když prostřednictvím svých různých nabídek uspokojují potřeby jednotlivých uživatelů, prostřednictvím svých produktů a služeb také představují cestu k revoluci v průmyslových odvětvích a odvětvích. Společnosti BATX byly vychovávány ve stínové péči čínské vlády. Současně čínská vláda často instalovala bariéry svým západním protějškům – jako je Google a Fb -, které jim bránily ve svobodném působení v nejlidnatějším národě světa. Bez konkurence zahraničních podniků dokázalo mnoho čínských technologických společností vzkvétat, a zatímco vládní podpora pomohla společnostem BATX regionálně růst, tyto společnosti využily příležitosti k celosvětovému expanzi.

Společnosti BATX rostou nejen organicky, ale také strategicky investují na celosvětové úrovni. Díky milionům uživatelů na globálních trzích a více než 150 přímých globálních investic a akvizic získaly společnosti BATX silnou pozici na amerických, evropských a asijských trzích. Například v listopadu 2017 Tencent utratil 2 miliardy dolarů za nákup 12% podílu společnosti Snap Inc. (SNAP). V té době představovala pátou největší investici zahrnující čínskou firmu získávající podíl v americké technologické firmě. Zatímco Uber ztratil půdu pod nohama pro Didi Chuxing v Číně, Alibaba a Tencent investovaly v srpnu loňského roku do společnosti Uber konkurenční Taxify, aby zintenzivnily konkurenci v Evropě. V červenci loňského roku Baidu koupil Kitt.ai, americký startup specializovaný na přirozený jazyk a umělou inteligenci (AI).

Společnosti v uplynulém desetiletí společně inkubovaly více než 1 000 nových podniků a aktivně zajišťují služby ve více než 20 různých odvětvích. Jejich operace usnadňují online i offline nabídky a v hardwarové elektronice jsou stále větší. Měli průměrný roční růst přesahující 50% a exponenciálně rostou napříč více sektory. Baidu Research je jedním z nejpopulárnějších vyhledávačů v zemi. Zatímco skupina Alibaba poprvé začala jako společnost pro elektronický obchod v roce 1999 v čínské Hangzhou, nyní se stala obří společností s pobočkami v různých odvětvích, jako je elektronický obchod, zábava, on-line platby, cloud computing a technologie AI. Tencent byl poprvé zahájen jako platforma sociálních sítí, ačkoli většina Číňanů poznala Tencenta prostřednictvím jeho platformy pro zasílání zpráv. A konečně, Xiaomi se zaměřuje na hmatatelná hello-tech zařízení, jako jsou smartphony, smarthome, smartTV a další inteligentní zařízení.

V říjnu 2020 má tržní kapitalizace Baidu 43,14 miliard USD a Alibaba tržní kapitalizaci 810,99 miliard USD. Po roce 2015 se do řad akcií BATX přidaly další významné technologické společnosti – Huawei, DIDI, JD a ByteDance.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web