Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice akcií A v Číně

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Finanční trhy  > Mezinárodní finanční trhy  > Definice akcií A v Číně

Definice akcií A v Číně

Co jsou Čína A-akcie?

Akcie China A jsou akciové akcie společností se sídlem v Číně, které obchodují na dvou čínských burzách, Šanghajské burze cenných papírů (SSE) a Shenzhenské burze cenných papírů (SZSE). Akcie Číny A byly historicky k dispozici ke koupi pouze obyvatelům pevniny kvůli čínským omezením zahraničních investic.

Od roku 2003 však vybrané zahraniční instituce mohly tyto akcie nakupovat prostřednictvím systému QFII (Certified Foreign Institutional Investor). Method QFII, který byl založen v roce 2002, umožňuje specifickým licencovaným mezinárodním investorům nakupovat a prodávat na burzách v Číně.

Akcie A jsou také známé jako domácí akcie, protože pro ocenění používají čínské renminbi (RMB).

Shrnutí

  • Akcie China A jsou akciové akcie společností se sídlem v Číně, které obchodují na dvou čínských burzách, Šanghajské burze cenných papírů (SSE) a Shenzhenské burze cenných papírů (SZSE).
  • Akcie Číny A byly historicky k dispozici ke koupi pouze obyvatelům pevniny kvůli čínským omezením zahraničních investic.
  • Akcie China A se liší od akcií B Akcie A jsou kótovány pouze v RMB, zatímco akcie B jsou kótovány v cizích měnách, jako je americký dolar, a jsou zahraničním investorům běžněji dostupné.

Akcie Čína A vs. Akcie B.

Akcie China A se liší od akcií B. Akcie A jsou kótovány pouze v RMB, zatímco akcie B jsou kótovány v cizích měnách, jako je americký dolar, a jsou zahraničním investorům běžněji dostupné. Zahraniční investoři mohou mít potíže s přístupem k akciím A z důvodu čínských vládních předpisů a čínští investoři mohou mít potíže s přístupem k akciím A, zejména z důvodu směny. Některé společnosti se rozhodly nechat své akcie kótovat na trhu s akciemi A i B.

Kvůli omezenému přístupu čínských investorů k akciím B se akcie stejné společnosti často obchodují s mnohem vyšším oceněním na trhu akcií A než na trhu akcií B. Ačkoli nyní mohou zahraniční investoři investovat do akcií A, existuje měsíční 20% limit pro repatriaci fondů do zahraničí.

Šanghajská burza cenných papírů (SSE) zveřejňuje klíčový index výkonu pro akcie A, známý jako index SSE 180. Při sestavování indexu vybere burza 180 akcií kótovaných na SSE. Výběr je diverzifikován mezi sektorem, velikostí a likviditou, aby bylo zajištěno odpovídající zastoupení. Výkonnostní měřítko indexu tedy odráží celkovou situaci a fungování šanghajského trhu s cennými papíry.

Historie čínských akcií typu A

Od svého založení v roce 1990, včetně velké reformy v roce 2002, index zaznamenal velké výkyvy. Růst však rostl spolu s čínskou ekonomikou. Obzvláště obtížné byly roky 2015 až 2016 s 52týdenním výkonem -21,55% ke dni 20. července 2016.

Jak Čína roste z rozvíjejícího se trhu na vyspělou ekonomiku, existuje značná poptávka po čínském kapitálu. Regulační orgány burzy pokračují v úsilí o širší dostupnost akcií A zahraničním investorům a jejich uznání globální investiční komunitou.

V červnu 2017 oznámil index rozvíjejících se trhů MSCI dvoufázový plán, ve kterém by postupně přidal 222 velkých čínských akcií China A. V květnu 2018 začal index částečně zahrnovat velké čínské akcie A, které tvoří 5% indexu. Úplné zahrnutí by představovalo 40% indexu.

Je důležité, aby země jako Čína otevřely své trhy globálním investorům, aby zůstaly konkurenceschopné a ekonomicky prosperovaly. Akcie China A poskytují alternativní investici professional zájemce o obchodování s čínskými cennými papíry.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: