Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice akcie “FANG”

Co jsou akcie FANG?

Ve financích se zkratka „FANG“ vztahuje na akcie čtyř významných amerických technologických společností: Fb (F), Amazon (AMZN), Netflix (NFLX) a Alphabet (GOOG). V roce 2017 byla také přidána společnost Apple (AAPL), což způsobilo přepsání zkratky na „FAANG“.

Akcie FANG jsou známé působivým růstem, který vykázaly v posledních letech, přičemž každý člen se za posledních pět allow více než zdvojnásobil.

Shrnutí

  • Termín „FANG“ označuje akcie čtyř populárních amerických technologických společností: Fb, Amazon, Netflix a Alphabet.
  • Každá ze společností FANG v posledních letech vykázala mimořádný růst, což se odráží jak v jejich příjmech, tak v čistém zisku.
  • Ačkoli se jejich obchodní modely liší, každý sdílí použití pokročilých technologií k získání a udržení uživatelů.

Porozumění akcieám FANG

Termín FANG Shares vytvořil v roce 2013 hostitel CNBC „Mad Money“ Jim Cramer..Nyní je široce používán komentátory trhu a analytiky. Akcie označované zkratkou jsou všechny známé a bohatě oceňované technologické společnosti, které obchodují na burze NASDAQ, což je sbírka přibližně 3 300 amerických technologických společností..Mnoho dalších společností zahrnutých do burzy NASDAQ je také považováno za růstové investice, ačkoli jen velmi málo z nich se vyrovnalo působivému růstu akcií FANG v posledních letech.

Navzdory jejich společné pověsti úspěšných růstových společností jsou obchodní modely akcií FANG odlišné. Například Fb je přední světová platforma sociálních sítí. S uživatelskou základnou více než 2,5 miliardy lidí k srpnu 2020 může společnost získat přibližně 30% světové populace jako své zákazníky..Za účelem zpeněžení této mimořádné uživatelské základny Fb prodává reklamy, které jsou cílené na základě osobních preferencí uživatelů a vzorců používání.

Amazon je zatím přední platformou elektronického obchodování mezi spotřebiteli (B2C), která k prodeji maloobchodního katalogu využívá špičkové technologie cloud computingu a analýzy dat. Ačkoli Amazon původně propagoval prodej knih on line, knihy nyní představují jen asi jednu třetinu jejich celkového katalogu produktů. V roce 2020 společnost prodala produkty více než 300 milionům aktivních zákazníků pouze v United states of america, přičemž polovina z nich se rozhodla předplatit si službu placeného členství Amazon Prime...

Netflix je také známý svým působivým růstem zákazníků. Streamovací služba on the net zábavy se specializací na filmy a televizní pořady, základna předplatitelů společnosti v posledních letech exponenciálně vzrostla, z 22 milionů v roce 2011 na více než 190 milionů v roce 2020..Aby společnost Netflix mohla konkurovat novým účastníkům trhu se streamováním, začala také agresivně vyrábět svůj vlastní exkluzivní obsah, čímž se posunula od své tradiční part agregátoru obsahu k významnému vlastnímu producentovi obsahu.

Alphabet využila své základní odborné znalosti jako přední světový vyhledávač a rozvíjela vysoce výnosné podnikání v oblasti online reklamy a zároveň si udržovala uživatele pomocí populárních webových aplikací, jako je YouTube, Dokumenty Google a Mapy Google. Společnost přijímá v průměru více než 60 000 požadavků na vyhledávání každou sekundu každý den a její mobilní operační systém Android získal odhadovaný 75% podíl na globálním trhu smartphonů.

Příklad akcie FANG

S ohledem na tato působivá fakta není divu, proč byli investoři nadšeni obchodními vyhlídkami FANG Stocks. V posledních letech bylo toto nadšení podpořeno finanční výkonností společností, což způsobilo podstatné zvýšení jejich příslušných cen akcií.

Například v posledních dvanácti měsících (TTM) od srpna 2020 vykázal Fb tržby přes 75 miliard dolarů a čistý příjem přes 23 miliard dolarů..Amazon mezitím vykázal příjmy ve výši neuvěřitelných 321 miliard dolarů a čistý zisk činil 13 miliard dolarů..Ceny akcií těchto dvou společností se za posledních pět allow zvýšily zhruba o 215%, respektive 560%... ..

Netflix a Google také prokázaly silný výkon TTM, přičemž Netflix vykázal tržby ve výši 22 miliard $ a čistý příjem přes 2,6 miliardy $..Společnost Google vygenerovala výnosy 166 miliard USD a čistý příjem téměř 31 miliard USD..Díky těmto ziskům vzrostly akcie Netflixu za posledních pět enable o 355%, zatímco Google ve stejném časovém rámci vzrostl o přibližně 158%... ..

 

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: