Definice agrobyznysu

Co je to zemědělské podnikání?

Agropodnikání je podnikatelský sektor zahrnující zemědělství a obchodní činnosti spojené se zemědělstvím. Podnikání zahrnuje všechny kroky potřebné k odeslání zemědělského zboží na trh: výroba, zpracování a distribuce. Je to důležitá součást ekonomiky v zemích s ornou půdou, protože zemědělské produkty lze vyvážet.

Porozumění zemědělskému podnikání

Zemědělství zachází s různými aspekty pěstování zemědělských produktů jako s integrovaným systémem. Zemědělci chovají zvířata a sklízejí ovoce a zeleninu pomocí sofistikovaných technik sklizně, včetně použití GPS pro přímé sklizňové operace. Výrobci vyvíjejí stále účinnější stroje, které dokážou samy řídit. Zpracovatelské závody určují nejlepší způsob čištění a balení hospodářských zvířat professional přepravu. I když je nepravděpodobné, že by každá podskupina odvětví interagovala přímo se spotřebitelem, každá je zaměřena na efektivní fungování, aby byly ceny přiměřené.

Tržní síly mají významný dopad na agropodnikatelský sektor. Změny v chuti spotřebitele mění to, jaké produkty jsou pěstovány a pěstovány. Například posun v chuti spotřebitelů od červeného masa může způsobit pokles poptávky – a tedy i cen – po hovězím masu, zatímco zvýšená poptávka po produktech může posunout směs ovoce a zeleniny, kterou pěstují farmáři. Podniky, které se nemohou rychle měnit v souladu s domácí poptávkou, mohou hledat své výrobky do zahraničí, ale pokud se to nepodaří, nemusí být schopné konkurovat a zůstat v podnikání.

Shrnutí

  • Zemědělské podnikání je kombinací slov „zemědělství“ a „podnikání“ a vztahuje se na jakékoli podnikání související se zemědělskou výrobou.
  • Společnosti v tomto odvětví zahrnují všechny aspekty výroby potravin.
  • Změna klimatu vyvinula zesilující tlak na mnoho společností v agropodnikání.

Země se zemědělským průmyslem čelí stálému tlaku globální konkurence. Produkty, jako je pšenice, kukuřice a sójové boby, mají tendenci být podobné na různých místech, což z nich dělá komodity. Udržení si konkurenceschopnosti vyžaduje, aby zemědělské podniky fungovaly efektivněji, což může vyžadovat investice do nových technologií, nových způsobů hnojení a zalévání plodin a nových způsobů připojení na globální trh. Globální ceny zemědělských produktů se mohou rychle měnit, což komplikuje plánování výroby. Zemědělci se také mohou potýkat se snížením využitelné půdy, protože příměstské a městské oblasti expandují do svých regionů.

Využití nových technologií v zemědělství

Použití nové technologie je zásadní pro zachování konkurenceschopnosti v globálním agropodnikatelském sektoru. Zemědělci musí snížit náklady na plodiny a zvýšit výnos na čtvereční akr, aby zůstali konkurenceschopní. Nová technologie dronů je na špici tohoto odvětví. Byl identifikován článek publikovaný v roce 2016 Massachusetts Institute of Technological know-how (MIT) Šest způsobů, jakými drony způsobují revoluci v zemědělství. Tyto techniky, včetně analýzy půdy a pole, výsadby a monitorování plodin, budou klíčem ke zlepšení výnosů plodin a posunutí agropodnikatelského sektoru vpřed. Klíčovými oblastmi zájmu o použití technologie dronů zůstávají bezpečnost provozu dronů, otázky ochrany soukromí a otázky pojistného krytí.

Příklady zemědělského podnikání

Protože je agropodnikání širokým průmyslovým odvětvím, zahrnuje širokou škálu různých společností a operací. Mezi zemědělské podniky patří malé rodinné farmy a výrobci potravin až po nadnárodní konglomeráty zabývající se výrobou potravin v celostátním měřítku.

Mezi příklady zemědělských podniků patří výrobci zemědělských strojů jako Deere & Enterprise (DE), výrobci semen a agrochemikálií jako Monsanto, potravinářské společnosti jako Archer Daniels Midland Business (ADM), dále zemědělská družstva, agroturistické společnosti a výrobci biopaliv, zvířat krmiva a další související produkty.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.