Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice a taktika obchodování swingu

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Swing trading  > Definice a taktika obchodování swingu

Definice a taktika obchodování swingu

Co je Swing Trading?

Swingové obchodování je styl obchodování, který se pokouší zachytit krátkodobé až střednědobé zisky z akcie (nebo jakéhokoli finančního nástroje) po dobu několika dní až několika týdnů. Swing obchodníci využívají především technickou analýzu k hledání obchodních příležitostí. Tito obchodníci mohou kromě analýzy cenových trendů a vzorců využít i základní analýzu.

Shrnutí

 • Swingové obchodování zahrnuje obchodování, které trvá několik dní až několik měsíců, aby bylo možné profitovat z očekávaného cenového pohybu.
 • Swingové obchodování vystavuje obchodníka jednodennímu a víkendovému riziku, kde by se cena mohla rozevřít a následovat relaci za podstatně jinou cenu.
 • Swingoví obchodníci mohou získávat zisky s využitím stanoveného poměru rizika a odměny na základě cíle end decline a financial gain, nebo mohou zisky nebo ztráty vycházet z technického indikátoru nebo pohybů cenových akcí.

Pochopení swingového obchodování

Swingové obchodování obvykle zahrnuje držení pozice buď dlouhé nebo krátké po více než jednu obchodní relaci, ale obvykle ne déle než několik týdnů nebo pár měsíců. Toto je obecný časový rámec, protože některé obchody mohou trvat déle než pár měsíců, ale obchodník je stále může považovat za swingové obchody. Swingové obchody se mohou vyskytovat také během obchodní relace, i když se jedná o vzácný výsledek, který je způsoben extrémně volatilními podmínkami.

Cílem swingu obchodování je zachytit kus potenciálního cenového pohybu. Zatímco někteří obchodníci vyhledávají těkavé akcie se spoustou pohybu, jiní mohou upřednostňovat klidnější akcie. V obou případech je swingové obchodování procesem identifikace místa, kde se cena aktiva pravděpodobně bude pohybovat dále, zadáním pozice a následným zachycením části zisku, pokud se tento pohyb uskuteční.

Úspěšní obchodníci s houpačkami se jen snaží zachytit část očekávaného cenového pohybu a poté přejít na další příležitost.

Swingové obchodování je jednou z nejpopulárnějších forem aktivního obchodování, kdy obchodníci hledají střednědobé příležitosti pomocí různých forem technické analýzy. Pokud vás zajímá obchodování s houpačkou, měli byste důkladně znát technickou analýzu. Kurz technické analýzy Investopedia poskytuje komplexní přehled o předmětu s více než pěti hodinami videa na vyžádání, cvičení a interaktivního obsahu pokrývajícího základní i pokročilé techniky.

Mnoho obchodníků s houpačkami hodnotí obchody na základě rizika / odměny. Analýzou grafu aktiva určují, kam vstoupí, kde umístí halt loss a poté předvídají, kam se mohou dostat se ziskem. Pokud riskují 1 $ na akcii při nastavení, které by mohlo přiměřeně vyprodukovat zisk 3 $, je to příznivé riziko / odměna. Na druhou stranu riziko 1 $ vydělat 1 $ nebo pouze ,75 $ není tak příznivé.

Swing obchodníci využívají především technickou analýzu kvůli krátkodobé povaze obchodů. To znamená, že k vylepšení analýzy lze použít základní analýzu. Pokud například swingový obchodník uvidí býčí nastavení v akciích, možná bude chtít ověřit, zda základy aktiva vypadají příznivě nebo se také zlepšují.

Swingoví obchodníci budou často hledat příležitosti v denních grafech a mohou sledovat hodinové nebo 15minutové grafy, aby našli přesný vstup, zastavili ztrátu a získali úrovně zisku.

Klady
 • Vyžaduje méně času na obchodování než denní obchodování

 • Maximalizuje potenciál krátkodobého zisku tím, že zachycuje většinu tržních výkyvů

 • Obchodníci se mohou spolehnout výhradně na technickou analýzu, což zjednodušuje proces obchodování

Nevýhody
 • Obchodní pozice podléhají tržnímu riziku přes noc a víkend

 • Náhlé obrácení trhu může mít za následek značné ztráty

 • Swingovým obchodníkům často chybí dlouhodobější fashionable ve prospěch krátkodobých pohybů trhu

Denní obchodování vs. obchodování s houpačkou

Rozdíl mezi swingovým obchodováním a denním obchodováním je obvykle doba držení pozic. Swingové obchodování často zahrnuje alespoň jednodenní pozdržení, zatímco denní obchodníci zavírají pozice před uzavřením trhu. Obecně lze říci, že denní obchodní pozice jsou omezeny na jeden den, zatímco swingové obchodování zahrnuje držení několik dní až týdnů.

Držením přes noc swingový obchodník získává nepředvídatelnost rizika přes noc, jako jsou mezery nahoru nebo dolů proti pozici. Převzetím rizika přes noc se swingové obchody obvykle provádějí s menší velikostí pozice ve srovnání s denním obchodováním (za předpokladu, že oba obchodníci mají účty podobné velikosti). Denní obchodníci obvykle využívají větší velikosti pozic a mohou využít denní obchodní marži 25%...

Swingoví obchodníci mají také přístup k marži nebo páce 50%. To znamená, že pokud je obchodník schválen professional obchodování s marží, musí například dát jen 25 000 $ kapitálu professional obchod s aktuální hodnotou 50 000 $.

Taktika obchodování swingu

Obchodník s houpačkou má tendenci hledat vícedenní vzory grafů. Některé z běžnějších vzorů zahrnují křížení průměrů klouzavosti, vzory šálků a rukojetí, vzory hlavy a ramen, vlajky a trojúhelníky. K vytvoření solidního obchodního plánu lze kromě jiných indikátorů použít i svícny na obrácení klíčů.

Nakonec každý obchodník s houpačkou vymyslí plán a strategii, která jim dá výhodu nad mnoha obchody. To zahrnuje hledání obchodních nastavení, která mají tendenci vést k předvídatelným pohybům ceny aktiva. To není snadné a pokaždé nefunguje žádná strategie ani nastavení. S příznivým rizikem / odměnou není pokaždé nutné vyhrát. Čím příznivější je riziko / odměna obchodní strategie, tím méněkrát je potřeba vyhrát, aby vyprodukovala celkový zisk z mnoha obchodů.

Příklad skutečného světa swingového obchodu v Apple

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Výše uvedený graf ukazuje období, kdy Apple (AAPL) zaznamenal silný cenový posun výše. Poté následoval malý vzor šálku a rukojeti, který často signalizuje pokračování růstu ceny, pokud se akcie pohybují nad výškou rukojeti.

V tomto případě:

 • cena stoupne nad rukojeť, což vyvolalo možný nákup blízko 192,70 USD.
 • Jedno možné místo pro zastavení ztráty je pod úchytem označeným obdélníkem poblíž 187,50 $.
 • Na základě vstupní a end ztráty je odhadované riziko obchodu 5,20 USD na akcii (192,70 USD – 187,50 USD).
 • Pokud hledáte potenciální odměnu, která je minimálně dvakrát vyšší než riziko, poskytne to jakákoli cena nad 203,10 $ (192,70 $ + (2 * 5,20 $)).

Kromě rizika / odměny může obchodník využít i jiné způsoby odchodu, jako je čekání na nové minimal. S touto metodou byl výstupní signál dán až 216,46 $, kdy cena klesla pod předchozí bare minimum. Tato metoda by vedla k zisku 23,76 USD na akcii. Myšlenka na jiný způsob – 12% zisk výměnou za méně než 3% riziko. Tento swingový obchod trval přibližně dva měsíce.

Jiné způsoby opuštění mohou být, když cena překročí klouzavý průměr (není zobrazen), nebo když indikátor, jako je stochastický oscilátor, překročí jeho signální linku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web