Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice a příklad sestupného trojúhelníku

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Technická analýza  > Základní indikátory technické analýzy  > Definice a příklad sestupného trojúhelníku

Definice a příklad sestupného trojúhelníku

Co je sestupný trojúhelník?

Klesající trojúhelník je medvědí grafický vzor používaný v technické analýze, který je vytvořen nakreslením jedné trendové čáry, která spojuje řadu nižších výšek a druhé vodorovné trendové čáry, která spojuje řadu minim. Obchodníci často sledují pohyb pod spodní trendovou hranicí podpory, protože to naznačuje, že dynamika sestupného proudu roste a hrozící porucha. Jakmile dojde k poruše, obchodníci vstupují do krátkých pozic a agresivně pomáhají tlačit cenu aktiva ještě níže.

Shrnutí

  • Klesající trojúhelník je signál pro obchodníky, aby zaujali krátkou pozici a urychlili tak poruchu.
  • Klesající trojúhelník je detekovatelný nakreslením trendových čar professional maxima a minima v grafu.
  • Sestupný trojúhelník je protějškem vzestupného trojúhelníku, což je další vzor grafu založený na trendové čáře používaný technickými analytiky.

Co vám říká sestupný trojúhelník?

Sestupné trojúhelníky jsou mezi obchodníky velmi oblíbeným grafem, protože jasně ukazuje, že poptávka po aktivu, derivátu nebo komoditě klesá. Když se cena prolomí pod spodní podporu, je to jasný signál, že tempo zpomalení bude pravděpodobně pokračovat nebo bude ještě silnější. Sestupné trojúhelníky dávají technickým obchodníkům příležitost dosáhnout podstatných zisků během krátké doby. Sestupné trojúhelníky se mohou tvořit jako obrácení vzoru k uptrendu, ale jsou obecně považovány za medvědí pokračovací vzory.

Jak obchodovat se sestupným trojúhelníkem

Většina obchodníků se snaží zahájit krátkou pozici po rozpadu velkého objemu od podpory nižší trendové linie v sestupném vzoru grafu trojúhelníku. Obecně se cenový cíl pro vzor grafu rovná vstupní ceně minus vertikální výška mezi dvěma trendovými čarami v době rozpisu. Odpor horní linie trendu slouží také jako úroveň end-decline pro obchodníky k omezení jejich potenciálních ztrát.

Příklad sestupného trojúhelníku

Níže uvedený graf ukazuje příklad sestupného vzoru grafu trojúhelníku v PriceSmart Inc.

V tomto příkladu akcie PriceSmart Inc. zažily řadu nižších výšek a řadu vodorovných minim, které vytvořily sestupný vzor trojúhelníkového grafu. Obchodníci by před zaujetím krátké pozice v akci hledali definitivní rozdělení od podpory spodní trendové linie na vysoký objem. Pokud by došlo k rozdělení, cenový cíl by byl nastaven na rozdíl mezi horní a dolní trendovou čárou – nebo 8,00 – minus cena členění – nebo 71,00. V případě falešného selhání může být zadán příkaz cease-reduction v 80,00.

Rozdíl mezi sestupnými a vzestupnými trojúhelníky

Vzestupný i sestupný trojúhelník jsou vzory pokračování. Klesající trojúhelník má vodorovnou spodní trendovou linii a sestupnou horní trendovou linii, zatímco vzestupný trojúhelník má horizontální trendovou linii na výškách a rostoucí trendovou linii na minimech. Kromě toho trojúhelníky ukazují příležitost zkrátit a navrhnout cíl zisku, takže se jedná pouze o odlišné pohledy na potenciální rozdělení. Vzestupné trojúhelníky se mohou také tvořit při obrácení k sestupnému trendu, ale běžněji se používají jako býčí vzor pokračování.

Omezení používání sestupného trojúhelníku

Omezení trojúhelníků je potenciál professional falešné rozdělení. Existují dokonce situace, kdy bude nutné překreslit trendové čáry, protože cenová akce se objeví v opačném směru – žádný vzor grafu není dokonalý. Pokud nedojde k poruše, akcie by se mohly odrazit a znovu otestovat odpor horní linie trendu, než provedou další pohyb níže a znovu otestovat nižší úrovně podpory trendové linie. Čím vícekrát se cena dotkne úrovní podpory a odporu, tím spolehlivější je graf.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web