Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice a příklad přeprodaného zboží

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Technická analýza  > Základní indikátory technické analýzy  > Definice a příklad přeprodaného zboží

Definice a příklad přeprodaného zboží

Co je Oversold?

Pojem přeprodaný označuje stav, kdy se aktivum obchodovalo s nižší cenou a má potenciál pro cenový odraz. Podmínka přeprodání může trvat dlouhou dobu, a proto přeprodání neznamená, že cenová rally přijde brzy nebo vůbec. Mnoho technických indikátorů identifikuje úrovně přeprodanosti a překoupenosti. Tyto ukazatele zakládají své hodnocení na tom, kde se cena aktuálně obchoduje ve srovnání s předchozími cenami. Základy lze také použít k posouzení, zda je aktivum potenciálně přeprodané a zda se odchýlilo od svých obvyklých hodnotových metrik.

Shrnutí

  • Oversold je subjektivní pojem. Protože obchodníci a analytici používají různé nástroje, někteří mohou vidět přeprodané aktivum, zatímco jiní vidí aktivum, které musí dále klesat.
  • Podmínky přeprodaného zboží mohou trvat dlouhou dobu, proto obezřetní obchodníci čekají, až se cena ustálí, a před nákupem se začnou pohybovat výše.
  • Podmínky přeprodanosti jsou identifikovány technickými ukazateli, jako je index relativní síly (RSI) a stochastický oscilátor, stejně jako další.
  • Fundamentals can also spotlight an oversold asset by evaluating present-day values ​​to prior values ​​in phrases of value / Earnings (P / E) and ahead P / E, for example.

Co vám Oversold říká?

Přeprodáno základnímu obchodníkovi znamená aktivum, které obchoduje hluboko pod svými typickými hodnotovými metrikami. Techničtí analytici obvykle odkazují na čtení indikátorů, když zmiňují přeprodání. Oba jsou platné přístupy, ačkoli obě skupiny používají různé nástroje k určení, zda je aktivum přeprodáno.

Zásadně přeprodáno

Zásadně přeprodané akcie (nebo jakékoli aktivum) jsou ty, o kterých investoři cítí, že se obchodují pod jejich skutečnou hodnotou. Mohlo by to být důsledkem špatných zpráv týkajících se dotyčné společnosti, špatného výhledu pro společnost do budoucna, nepříznivého průmyslu nebo propadlého celkového trhu.

Běžným ukazatelem hodnoty akcií byl tradičně poměr P / E. Analytici a obchodníci používají veřejně vykazované finanční výsledky nebo odhady zisku k identifikaci vhodné ceny professional konkrétní akci. Pokud P / E akcie poklesne na dno svého historického rozsahu nebo klesne pod průměrnou P / E sektoru, mohou investoři vidět akcii jako podhodnocenou. To může představovat nákupní příležitost professional dlouhodobé investování.

Například akcie, které historicky měly P / E 10 až 15 a které se nyní obchodují s P / E pěti, mohou signalizovat investorům, aby se na společnost podívali blíže. Pokud je společnost stále silná, akcie mohou být přeprodány a dobrým kandidátem na koupi. Je však třeba provést pečlivou analýzu, protože by mohly existovat dobré důvody, proč se investorům již společnost nelíbí tolik jako dřív.

Technicky přeprodáno

Obchodníci mohou také použít technické ukazatele ke stanovení úrovní přeprodanosti. Technický indikátor sleduje pouze aktuální cenu ve srovnání s předchozími cenami. Nezohledňuje základní údaje.

Stochastický oscilátor George Lane, který vyvinul v padesátých letech minulého století, zkoumá nedávné cenové pohyby, aby identifikoval změny v dynamice a směru cen akcií. RSI měří sílu za pohybem cen za poslední období, obvykle 14 dní.

Nízké RSI, obvykle pod 30, signalizuje obchodníkům, že akcie mohou být přeprodány. Indikátor v zásadě říká, že cena se obchoduje ve spodní třetině svého nedávného cenového rozpětí. To neznamená, že se cena okamžitě odrazí. Mnoho obchodníků čeká, až se indikátor začne kupovat vyšší, než nakoupí, protože přeprodané podmínky mohou trvat dlouho. Obchodník může například čekat, až se přeprodaná RSI vrátí zpět výše 30 před nákupem. To ukazuje, že cena byla přeprodána, ale nyní začíná růst.

Někteří obchodníci používají k určování přeprodaných oblastí cenové kanály, jako jsou Bollinger Bands. V grafu jsou Bollingerovy pásma umístěny na násobek standardní odchylky akcií nad a pod exponenciálním klouzavým průměrem. Když cena dosáhne nižšího pásma, může být přeprodáno. Obchodníci před nákupem obvykle znovu čekají, až cena začne opět růst.

Příklady ukazatelů a základů přeprodanosti

Úrovně přeprodání na základě RSI a P / E.
Investopedia

Příklad grafu ukazuje cenový graf se dvěma indikátory pod ním. Horní indikátor je RSI a 10 pod ním je P / E.

Na RSI byly umístěny šipky tam, kde RSI kleslo pod 30 a poté se přesunulo zpět nad něj. To by bylo možné koupit body na základě zotavení z přeprodaného stavu. Některé z těchto signálů vedly k růstu ceny, zatímco jiné viděly, že cena po určitou dobu pokračovala nižší.

Úroveň přeprodanosti P / E se bude lišit podle akcie, protože každá akcie má svůj vlastní rozsah P / E, do kterého má tendenci cestovat. U této akcie představuje nákup poblíž P / E 10 obvykle dobrou nákupní příležitost jako cena odtamtud zamířil výše.

Rozdíl mezi přeprodáním a překoupením

Pokud je přeprodáno, když se aktivum obchoduje ve spodní části svého nedávného cenového rozpětí nebo se obchoduje blízko minima na základě základních údajů, pak je překoupení opačné. Hodnota překoupeného technického ukazatele se objeví, když se cena aktiva obchoduje v horní části jeho nedávného cenového rozpětí. Podobně se překoupené základní čtení objevuje, když se aktivum obchoduje na nejvyšší úrovni svých základních poměrů. To neznamená, že by měl být majetek prodán. Je to jen výstraha, abyste se podívali, co se děje.

Omezení používání přeprodaných hodnot

Oversold je některými obchodníky mylně považován za nákupní signál. Místo toho je to spíše výstraha. Umožňuje obchodníkům vědět, že aktivum se obchoduje ve spodní části svého nedávného cenového rozpětí, nebo se obchoduje s nižším základním poměrem, než je tomu obvykle. To neznamená, že by aktivum mělo být zakoupeno. Mnoho akcií, které nadále klesají, vypadá levně až dolů. To se může stát, protože většina přeprodaných hodnot je založena na minulém výkonu. Pokud investoři uvidí ponurou budoucnost professional akcie nebo jiné aktiva, může být i nadále odprodáván, i když na základě historických standardů vypadá levně.

I když je akcie nebo jiné aktivum dobrý nákup, může zůstat přeprodaný po dlouhou dobu, než se cena začne pohybovat výše. To je důvod, proč mnoho obchodníků sleduje přeprodané hodnoty, ale před nákupem počkejte, až se cena začne pohybovat nahoru, na základě přeprodaného signálu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web