Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice a příklad podpory (úroveň podpory)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Technická analýza  > Základní indikátory technické analýzy  > Definice a příklad podpory (úroveň podpory)

Definice a příklad podpory (úroveň podpory)

Co je podpora?

Podpora nebo úroveň podpory označuje cenovou hladinu, pod kterou aktivum po určitou dobu neklesne. Úroveň podpory aktiva je vytvářena kupujícími, kteří vstupují na trh, kdykoli aktivum poklesne na nižší cenu. V technické analýze lze jednoduchou úroveň podpory mapovat nakreslením čáry podél nejnižších minim professional uvažované časové období. Linie podpory může být plochá nebo šikmá nahoru nebo dolů s celkovým cenovým trendem. K určení pokročilejších verzí podpory lze použít další technické ukazatele a techniky mapování.

Shrnutí

  • Úroveň podpory představuje cenový bod, za který se aktivum v daném časovém období snaží klesnout.
  • Úrovně podpory lze vizualizovat pomocí různých technických indikátorů nebo jednoduše nakreslením čáry spojující nejnižší minima pro dané období.
  • Použití trendových čar nebo začlenění klouzavých průměrů poskytuje dynamičtější pohled na podporu.

Obchodování s podporou a odporem

Co vám říkají úrovně podpory?

Obecně řečeno, úroveň podpory je úroveň, na které mají kupující tendenci nakupovat nebo vstupovat do akcií. Odkazuje na cenu akcie, kterou společnost málokdy klesne pod. Když cena akcií klesne na úroveň podpory, úroveň podpory zůstane a je potvrzena, nebo akcie nadále klesají a dříve prokázaná úroveň podpory se musí změnit, aby zahrnovala nová minima. Úrovně podpory v akciích lze vytvořit limitními příkazy nebo jednoduše tržní akcí obchodníků a investorů.

Úroveň podpory a odolnosti jsou jádrem technické analýzy. Základní analýza zohledňuje výkon a historii společnosti při určování budoucího směřování akcií, zatímco technická analýza využívá vzorce a trendy v ceně. Obchodníci používají úrovně podpory a odporu k plánování vstupních a výstupních bodů professional obchody. Pokud cenová akce v grafu poruší úrovně podpory, je to vnímáno jako příležitost koupit nebo zaujmout krátkou pozici, v závislosti na tom, co obchodník vidí z jiných indikátorů. Pokud k porušení dojde na vzestupném trendu, může to být dokonce známka obrácení.

Příklad použití úrovní podpory

Řekněme, že studujete cenovou historii ceny akcií fiktivní Montreal Trucking Enterprise se symbolem tickeru MTC. Snažíte se určit ideální čas pro vstup na dlouhou pozici ve společnosti. Za poslední rok se MTC obchodovalo mezi $ 7 a $ 15 za akcii. Během druhého měsíce období, které studujete MTC, se akcie vyšplhají na 15 $, ale ve 4. měsíci klesly na 7 $. V 7. měsíci se opět vyšplhá na 15 $, poté klesne na 10 $ v 9. měsíci. V 11. měsíci se opět vyšplhá na 15 $ a během příštích 30 dnů klesne na 13 $ a poté opět stoupne na 15 $.

Obrázek Julie Bang © Investopedia 2019

V tomto okamžiku máte zavedenou úroveň podpory 7 $ a odpor 15 $. Pokud na technických nebo fundamentálních faktorech neexistují žádné další znepokojující faktory, můžete nastavit nákupní objednávku na spodní hranici rozsahu. Pokud nastavíte objednávku přímo na úrovni podpory $ 7, existuje riziko, že se vytvoří uptrend a vaše objednávka nemusí být nikdy provedena, přestože jste správně identifikovali vzhůru. To je další důvod, proč je kromě jednoduché podpory důležité konzultovat i podrobnější ukazatele.

Rozdíl mezi úrovní podpory a úrovní odporu

Pokud je úroveň podpory cena, za kterou akcie neklesne, úroveň odporu je cenový bod, při kterém má akcie problém s růstem minulosti. Úroveň podpory si představte jako podlahu a úroveň odporu jako strop.

Omezení používání podpory

Podpora je spíše tržním konceptem než skutečným technickým ukazatelem. Existuje mnoho populárních indikátorů, které začleňují tyto koncepty, jako jsou grafy ceny podle objemu a klouzavé průměry, které jsou akčnější než jednodušší vizualizace. Obecně platí, že obchodníci budou chtít vidět podpůrné pásmo spíše než jednu linku spojující nejnižší minima, protože vždy existuje šance, že se podpora posune nahoru a objednávka dlouhé pozice zůstane nevykonaná.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: