Průvodce » Obchodování » Fixní výnosy » Definice a příklad obchodování s maticemi

Definice a příklad obchodování s maticemi

Co je Matrix Buying and selling?

Maticové obchodování je strategie obchodování s pevným výnosem, která hledá nesrovnalosti ve výnosové křivce, které může trader využít zřízením dluhopisového swapu. Rozpory vznikají, když se současné výnosy konkrétní třídy dluhopisů – například korporátních nebo obecních – neshodují se zbytkem výnosové křivky nebo s jejími historickými normami.

Investor provádějící maticový obchod by se mohl dívat na zisk čistě jako arbitr – čekáním na to, až trh „napraví“ nesoulad rozpětí výnosu – nebo například obchodováním za volný výnos, například výměnou dluhu za podobná rizika, ale různá rizika pojistné.

Shrnutí

  • Maticové obchodování zahrnuje hledání chybného stanovení výnosové křivky u investic s pevným výnosem.
  • Obchodník s maticemi vymění dluhopisy a očekává, že se nesprávná cena napraví, což povede k zisku. Mohou také použít informace k jednoduché výměně současného podílu za lepší.
  • Maticové obchodování není bez rizika, protože nesprávná cena se nemusí napravit nebo se může ještě zhoršit.

Porozumění obchodování s maticemi

Maticové obchodování je strategie výměny dluhopisů za účelem využití dočasných rozdílů v rozpětí výnosů mezi dluhopisy s různými ratingy nebo různými třídami.

Maticové obchodování může vyžadovat maticové ceny. Maticová cena se používá, když konkrétní nástroj s pevným výnosem není silně obchodován, a proto musí obchodník professional něj přijít s nějakou hodnotou, protože nedávné ceny nemusí vždy odrážet skutečnou hodnotu na trhu s omezeným obchodem. To zahrnuje odhad, jaká by měla být cena dluhopisu, při pohledu na podobné emise dluhu a poté použití algoritmů a vzorců k uklidnění přiměřené hodnoty. Pokud se aktuální cena liší od očekávané hodnoty, může obchodník navrhnout strategii, jak využít nesprávné ceny.

Obchodníci s maticemi nakonec očekávají, že zjevná nesprávná hodnocení relativních výnosů jsou anomální a napraví se po krátkou dobu. Výnosové křivky a spready výnosů lze z historických vzorů vyřadit z mnoha důvodů, ale většina z těchto důvodů bude mít společný zdroj: nejistotu obchodníků.

Jednotlivé třídy dluhopisů mohou být po určitou dobu také neefektivně oceňovány, jako když významné firemní selhání pošle rázové vlny prostřednictvím jiných podnikových dluhových nástrojů s podobným hodnocením. I když některé dluhopisy nemusí být událostí přímo ovlivněny, stále se setkávají s nesprávným oceněním, protože obchodníci hledají přeskupení pozic nebo považují budoucnost za nejistou. Jak se prach usazuje, ceny mají tendenci se vracet ke svým správným hodnotám.

Maticová obchodní rizika

Maticové obchodování není bez rizika. K nesprávným odhadům může dojít z dobrého důvodu a nemusí se napravit zpět na očekávanou úroveň. Vyšší výnos, než se očekávalo, by mohl být způsoben prodejním tlakem na dluhopis související s bojem podkladové společnosti, který dosud nebyl plně realizován. Podmínky se mohou dále zhoršovat, i když k tomu není dobrý důvod. Během paniky na trhu může být nesprávná klasifikace rozsáhlá a dlouhotrvající. Zatímco nesprávná cena smět vyřešit sám, obchodník mezitím nemusí být schopen odolat ztrátám.

Jako každá strategie se obchodníci s maticemi pokoušejí profitovat, když nastane to, co očekávají. Pokud se mýlí a nesprávná cena se sama neopraví nebo se bude i nadále pohybovat proti nim, což povede ke ztrátě, budou se snažit opustit pozici a omezit ztráty.

Příklad obchodování s maticemi

Předpokládejme, že rozdíl v úrokových sazbách mezi americkými krátkodobými státními dluhopisy a podnikovými dluhopisy s hodnocením AAA byl historicky 2%, zatímco rozdíl mezi státními dluhopisy a dluhopisy s hodnocením AA je 2,5%.

Předpokládejme, že společnost XYZ má dluhopisy s hodnocením AAA s výnosem 4% a její konkurence ABC Corp. má dluhopisy s hodnocením AA s výnosem 4,2%. Rozdíl mezi dluhopisem AAA a AA je pouze ,2% namísto historických ,5%.

Obchodník s maticemi by koupil dluhopis s hodnocením AAA a prodal dluhopis s hodnocením AA, protože by očekával rozšíření rozpětí výnosu (což by vedlo k poklesu ceny dluhopisu AA s růstem jeho výnosu).

Obchodníci se mohou také podívat na rozsahy namísto konkrétních čísel a začít se zajímat, když rozpětí překročí historický rozsah. Obchodník si například může všimnout, že rozpětí mezi AA a AAA je často mezi ,4% a ,7%. Pokud se dluhopis pohybuje výrazně mimo tento rozsah, upozorní obchodníka, že se děje něco důležitého, nebo že existuje potenciální nesprávný odhad ceny, který lze využít.

Podobné strategie lze použít pro dluhopisy situované v různých splatnostech, v různých hospodářských odvětvích a v různých zemích či lokalitách.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování