Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Definice a příklad nákupu limitní objednávky

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Základy obchodování  > Obchodovací příkazy  > Definice a příklad nákupu limitní objednávky

Definice a příklad nákupu limitní objednávky

Co je objednávka omezení nákupu?

Objednávka limitu nákupu je pokyn k nákupu aktiva za nebo pod stanovenou cenu, což obchodníkům umožňuje kontrolovat, kolik zaplatí. Použitím limitní objednávky k nákupu je zaručeno, že trader zaplatí tuto cenu nebo méně.

I když je cena zaručena, vyplněná objednávka není. Konečně, objednávka limitu nákupu nebude provedena, pokud požadovaná cena není na nebo pod stanovenou limitní cenou. Pokud aktivum nedosáhne stanovené ceny, objednávka není vyplněna a trader může přijít o obchodní příležitost. Jinak řečeno, při použití pokynu s limitem nákupu má trader zaručeno, že zaplatí cenu za restrict limitu nákupu nebo lepší, ale není zaručeno, že bude pokyn vyplněn.

Pokud investor očekává, že cena aktiva poklesne, je rozumným příkazem použít příkaz k omezení nákupu. Pokud investorovi nevadí zaplatit aktuální cenu nebo vyšší, pokud se aktivum začne pohybovat nahoru, pak je lepší sázka na tržní příkaz k nákupu příkazu cease limit.

Shrnutí

  • Objednávka limitu nákupu je objednávka na nákup aktiva na nebo pod stanovenou maximální cenovou hladinu.
  • Není zaručeno, že bude splněn limit nákupu, pokud cena nedosáhne limitní ceny nebo se v ceně pohybuje příliš rychle.
  • Nákup omezuje náklady na kontrolu, ale může mít za následek promarněné příležitosti v podmínkách rychle se měnícího trhu.
  • Všechny typy objednávek jsou užitečné a mají své vlastní výhody a nevýhody.

Výhody objednávky s limitem nákupu

Objednávka limitu nákupu zaručuje, že kupující nedostane horší cenu, než čeká. Objednávky na nákup limitů poskytují investorům a obchodníkům prostředky k přesnému zadání pozice. Například objednávka limitu nákupu může být umístěna na 2,40 USD, když se akcie obchodují za 2,45 USD. Pokud cena klesne na 2,40 USD, objednávka se provede automaticky. Nebude provedeno, dokud cena neklesne na 2,40 USD nebo méně.

Další výhodou pokynu k omezení nákupu je možnost vylepšení ceny, když dojde ke ztrátě akcie ze dne na den. Pokud obchodník zadá příkaz k nákupu za 2,40 USD a příkaz se nespustí během obchodního dne, pokud tento příkaz zůstane na svém místě, mohl by těžit z rozdílu mezi cenami. Pokud se cena otevře následující den na 2,20 USD, získá obchodník akcie za 2,20 USD, protože to byla první dostupná cena za 2,40 USD nebo nižší. Zatímco obchodník platí nižší cenu, než se očekávalo, možná bude chtít zvážit, proč cena tak agresivně klesala, a pokud stále chce akcie vlastnit.

Na rozdíl od tržní objednávky, ve které obchodník nakupuje za aktuální nabídkovou cenu, ať je to jakkoli, je objednávka limitu nákupu umístěna do knihy objednávek brokera za stanovenou cenu. Objednávka znamená, že obchodník je ochoten koupit konkrétní počet akcií akcie za stanovenou limitní cenu. Jak aktivum klesá k limitní ceně, obchod se provede, pokud je prodejce ochoten prodat za cenu nákupní objednávky.

Vzhledem k tomu, že na knize sedí restrict nákupu, což znamená, že obchodník chce koupit za tuto cenu, bude objednávka nabídnuta, obvykle pod aktuální tržní cenou aktiva. Pokud se cena posune dolů k limitní ceně nákupu a prodejce s objednávkou obchoduje (objednávka limitu nákupu je vyplněna), investor koupil za nabídku, a tak se vyhnul placení spreadu. To může být užitečné professional obchodníky, kteří hledají malé a rychlé zisky. U velkých institucionálních investorů, kteří zaujímají velmi velké pozice v akciích, se ve snaze dosáhnout co nejlepší průměrné ceny pokynu jako celku používají přírůstkové limitní pokyny v různých cenových úrovních.

Objednávky na nákup limitů jsou také užitečné na volatilních trzích. Předpokládejme, že obchodník chce koupit akcie, ale ví, že se akcie divoce pohybovaly ze dne na den. Mohli zadat tržní objednávku na nákup, která vezme první dostupnou cenu, nebo mohli použít objednávku na limit nákupu (nebo objednávku na zastavení nákupu). Předpokládejme, že akcie byly včera uzavřeny na 10 $. Investor by mohl umístit restrict nákupu na 10 $ a ujistit se, že nebude platit víc než to. Pokud se akcie otevírají další den na 11 $, nebudou vyplněny na objednávce, ale také se ušetřily, že nebudou platit více, než chtěly.

Nevýhody nákupních limitních objednávek

Objednávka limitu nákupu nezaručuje provedení. K provedení dojde pouze v případě, že se cena aktiva obchoduje až na limitní cenu a příkaz k prodeji provede transakci s limitním příkazem k nákupu. Obchodování s aktivy za cenu objednávky s limitem nákupu nestačí. Obchodník může mít za akcii nakoupeno 100 akcií, které mohou nakoupit za tuto cenu, ale mohou být před nimi tisíce akcií, které také chtějí koupit za tuto cenu. Aby bylo možné objednávku limitu nákupu naplnit, bude proto často nutné zcela vyčistit cenovou hladinu objednávky limitu nákupu. Čím dříve je objednávka vložena, tím dříve ve frontě bude objednávka za tuto cenu, a tím větší je šance, že bude objednávka vyplněna, pokud se aktivum obchoduje za limitní cenu nákupu.

Zakoupit limitované objednávky může také mít za následek promarněnou příležitost. Cena aktiva se musí obchodovat za limitní cenu nákupu nebo nižší, ale pokud se tak nestane, obchodník se do jejich obchodu nedostane. Kontrola nákladů a částky zaplacené za aktivum je důležitá, ale stejně tak je třeba chopit se příležitosti. Když aktivum rychle roste, nemusí se vrátit zpět k zadané limitní ceně nákupu, než bude řvát výš. Vzhledem k tomu, že cílem obchodníka bylo zachytit pohyb výše, přišli o zadání objednávky, u které bylo nepravděpodobné, že bude provedena. Pokud se chce obchodník za každou cenu dostat dovnitř, může použít tržní objednávku. Pokud jim nevadí platit vyšší cenu a přesto chtějí mít kontrolu nad tím, kolik zaplatí, je efektivní příkaz k zastavení nákupu.

Někteří makléři účtují vyšší provizi za objednávku s limitem nákupu než za tržní objednávku. Toto je do značné míry zastaralá praxe, protože většina makléřů účtuje paušální poplatek za objednávku nebo účtuje na základě počtu obchodovaných akcií (nebo částky v dolarech) a neúčtuje se podle typu pokynu.

Příklad limitní objednávky nákupu

Akcie společnosti Apple se obchodují za nabídku 125,25 USD a nabídku 125,26 USD, když se investor rozhodne, že chce přidat Apple do svého portfolia. Mají několik možností, pokud jde o typy objednávek. Mohli použít tržní objednávku a koupit akcie za 125,26 USD (za předpokladu, že nabídka zůstane stejná a za tuto cenu je dostatek akcií k vyplnění tržní nákupní objednávky), nebo mohli použít nákupní restrict za jakoukoli cenu 125,25 USD nebo nižší .

Možná obchodník věří, že cena v příštích několika týdnech mírně poklesne, a proto zadá objednávku s limitem nákupu na 121 USD. Pokud se akcie společnosti Apple obchodují až na 121 USD (ideálně 120,99 USD, aby bylo zajištěno, že je objednávka splněna), pak bude investor vlastnit akcie za 121 USD, což je významná úspora z ceny 125,25 / 26 USD, kterou trader poprvé viděl.

Cena však nemusí klesnout na 121 USD. Místo toho se v příštích několika týdnech může pohybovat od nabídky 125,25 USD až po 126 USD, poté 127 USD a poté 140 USD. Nárůst cen, kterého se investor chtěl účastnit, byl zmeškán, protože jejich objednávka limitu nákupu na 121 $ nebyla nikdy provedena.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: