Průvodce » Obchodování » Fixní výnosy » Definice a příklad konvertibilního živého plotu

Definice a příklad konvertibilního živého plotu

Co je to kabrioletový živý plot?

Konvertibilní zajištění je obchodní strategie, která spočívá v zaujetí dlouhé pozice v konvertibilním dluhopisu nebo obligaci společnosti a současné krátké pozice částky konverze v podkladových kmenových akciích. Konvertibilní zajišťovací strategie je navržena tak, aby byla tržně neutrální a zároveň generovala vyšší výnos, než jaký by byl získán pouhým držením konvertibilního dluhopisu nebo obligace samostatně. Klíčovým požadavkem této strategie je, že počet krátce prodaných akcií se musí rovnat počtu akcií, které by byly získány převodem dluhopisu nebo obligace (tzv. Konverzní poměr).

Shrnutí

  • Konvertibilní zajištění kompenzuje základní pohyby cen akcií při nákupu konvertibilního dluhového cenného papíru.
  • Konvertibilní zajištění je vytvořeno nákupem konvertibilního dluhového cenného papíru a následným zkrácením množství převodu akcií.
  • Konvertibilní zajištění zajišťuje návratnost a odvíjí se, když je dluhový cenný papír převeden na akcie, aby vyrovnal krátkou pozici akcií.

Pochopení kabrioletového živého plotu

Konvertibilní zajištění často používají manažeři zajišťovacích fondů a investiční profesionálové. Důvod pro konvertibilní zajišťovací strategii je následující: pokud se akcie obchodují na plocho nebo se jen málo změnilo, investor získá úrok z konvertibilního nástroje. Pokud akcie klesnou, krátká pozice získá, zatímco dluhopis pravděpodobně poklesne, ale investor stále dostává úroky z dluhopisu. Pokud akcie rostou, dluhopis získává, krátká pozice akcií ztrácí, ale trader stále dostává úrok z dluhopisu.

Tato strategie zachycuje účinky pohybu cen akcií. Snižuje také nákladovou základnu obchodu. Když investor provede krátký prodej, výnosy z tohoto prodeje se přesunou na účet investora. Toto zvýšení hotovosti dočasně (dokud není akcie zpětně odkoupena) kompenzuje velkou část nákladů na dluhopis a zvyšuje výnos.

Například pokud trader koupí dluhopisy v hodnotě 100 000 USD a nakrátko prodá akcie v hodnotě 80 000 USD, na účtu se zobrazí pouze snížení kapitálu o 20 000 USD. Proto se úrok získaný z dluhopisu počítá oproti 20 000 $ místo 100 000 $ nákladů na dluhopis. Výnos se zvyšuje pětinásobně.

Na co je třeba dávat pozor v kabrioletovém živém plotu

Teoreticky by trader měl dostávat úroky z hotovosti získané z krátkého prodeje, který nyní sedí na jeho účtu. Ve skutečném světě se to u drobných investorů nestává. Zprostředkovatelé obvykle neplatí úroky z peněz získaných z krátkého prodeje, což by dále posílilo návratnost. Ve skutečnosti obvykle existuje retailový investor za zkrat, pokud je použita marže. Pokud je použita marže (a ke zkratu je vyžadován maržový účet), investor zaplatí úroky z vypůjčených prostředků k zahájení krátké pozice. To může snížit výnosy získané z úroků z dluhopisů.

I když to zní lákavě, jak významně zvýšit výnos, je třeba si uvědomit, že výnosy z krátkého prodeje nejsou investory. Hotovost je na účtu v důsledku krátkého prodeje, ale jedná se o otevřenou pozici, která musí být v určitém okamžiku uzavřena. Strategie je obvykle uzavřena, když je vazba převedena. Převedený dluhopis poskytuje stejné množství akcií, které byly dříve krátce, a celá pozice je uzavřena a dokončena.

Velké korporace, zajišťovací fondy a další finanční instituce, které neobchodují v retailovém prostředí, mohou pravděpodobně získat úrok z výnosů z krátkého prodeje nebo mohou vyjednat slevu na krátký prodej. To může zvýšit návratnost celkové strategie, protože pak trader získává úroky z dluhopisu additionally úroky ze zvýšeného hotovostního zůstatku z krátkého prodeje akcií (po odečtení poplatků a úrokových plateb u zůstatků marže).

Investor musí mít jistotu, že zajištění bude fungovat podle plánu. To znamená dvojnásobnou kontrolu funkcí volání u konvertibilního dluhopisu, ujištění se, že neexistují žádné emise dividend, a ujistit se, že samotná emitující společnost má spolehlivou historii splácení úroků ze svého dluhu. Akcie, které vyplácejí dividendy, mohou tuto strategii poškodit, protože krátký prodejce je zodpovědný za vyplácení dividend, které se promítnou do výnosů generovaných touto strategií.

Příklad konvertibilního živého plotu na akciích

Joan hledá příjem. Kupuje směnitelný dluhopis emitovaný společností XYZ Corp. za 1000 $. Platí 6,5% a převádí se na 100 akcií. Dluhopis platí úrok 65 $ ročně.

Aby zvýšila výnos z její investice, Joan nakrátko 100 akcií XYZ (protože se jedná o částku převodu dluhopisu), která se obchoduje za 6 $ za akcii. Krátký prodej ji vydělá na 600 $, což znamená, že Joaniny celkové náklady na investici jsou na 400 $ (1000 – 600 $) a její návratnost je stále 65 $ na úroku. Díky novým investičním nákladům je nyní návratnost 16,25%.

Joan tuto návratnost chrání. Pokud se akcie obchodují níže, krátká pozice akcií bude zisková, což vykompenzuje jakýkoli pokles ceny směnitelného dluhopisu nebo obligace. Naopak, pokud akcie ocení, ztráta na krátké pozici by byla kompenzována ziskem z konvertibilního cenného papíru. Je třeba vzít v úvahu další faktory, jako jsou potenciální požadavky na marži a náklady na výpůjční a / nebo zkratové poplatky účtované makléřem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování