Průvodce » Investování » Zdanění akcií a dividend » Jak využít daňové ztráty pro zlepšení návrtatnosti

Jak využít daňové ztráty pro zlepšení návrtatnosti

Sklizeň daňových ztrát je strategie, která může investorům pomoci minimalizovat jakékoli daně, které mohou dlužit z kapitálových zisků nebo svých pravidelných příjmů. Může také zlepšit celkovou návratnost investic. Strategie sklizně daňových ztrát zahrnuje prodej investice, která ztratila hodnotu, její nahrazení přiměřeně podobnou investicí a následné použití ztráty se ztrátou k vyrovnání realizovaných zisků.

Sklizeň daňových ztrát se vztahuje pouze na zdanitelné investiční účty důchodové účty jako IRA a účty 401 (k) rostou s odložením daně, takže nepodléhají dani z kapitálových výnosů.

Shrnutí

  • Sklizeň daňových ztrát je strategie, která může investorům pomoci minimalizovat veškeré daně, které mohou dlužit z kapitálových zisků nebo svých pravidelných příjmů.
  • Investice, která ztratila hodnotu, může někdy pomoci vašemu portfoliu pokud investice poklesne, můžete tuto ztrátu odečíst, což může také pomoci zvýšit celkovou návratnost investice.
  • U společně podaného manželského páru lze až 3 000 USD ročně v realizovaných kapitálových ztrátách použít k vyrovnání daně z kapitálových výnosů nebo daní z běžného příjmu.
  • IRS zakazuje investorům odečíst kapitálovou ztrátu z prodeje cenného papíru proti kapitálovému zisku stejného cenného papíru Tomu se říká prodej praní.
  • Obecným pravidlem je, že ztrátu byste měli sklízet, pouze pokud daňová výhoda převáží administrativní náklady.

Porozumění sklizni daňových ztrát

Investiční ztrátu lze použít k vyrovnání daně z kapitálových výnosů z realizovaných zisků v investičním portfoliu lze jej také použít k vyrovnání daní z běžného příjmu. U společného manželského páru lze k vyrovnání běžného příjmu z federálních daní z příjmu použít až 3 000 $ ročně v realizovaných ztrátách...

I když trader v letošním roce nepředpokládá žádné kapitálové zisky, strategie sklizně daňových ztrát má stále výhody, protože kapitálové ztráty lze použít k vyrovnání běžného příjmu. Ztráty lze navíc přenášet do budoucnosti na neurčito a použít k vyrovnání budoucích zisků.

Ztráta kapitálu

Investice, která ztratila hodnotu, může někdy vašemu portfoliu pomoci. Pokud investice poklesne, můžete tuto ztrátu odečíst, což může také pomoci zvýšit celkovou návratnost investice. Předpokládejme například, že jednotlivec na začátku roku investuje 10 000 USD do fondu obchodovaného na burze (ETF). Hodnota tohoto ETF pak klesá o 10% a klesá na tržní hodnotu 9 000 $. To se považuje za ztrátu kapitálu ve výši 1 000 $.

Ztráta kapitálu nastane vždy, když hodnota aktiva poklesne. Ztráta se však pro daňové účely nepovažuje za realizovanou, dokud nebude investice prodána za cenu nižší než původní kupní cena.

Předpokládejme, že trh obrátí směr a tato investice uzavře rok na 10 800 USD. Před zdaněním to představuje 10% návratnost (po připočtení typického 2% dividendového výnosu). Za předpokladu, že se tento trader nachází v nejvyšší daňové pásmu, jeho návratnost po zdanění je 9,4%, což představuje přibližně 8% zisk additionally dividendový zisk přibližně 1,4%.

Pokud by se však tento investor rozhodl investici ihned po počátečním poklesu ceny prodat a nakoupil další akcie s tímto výnosem, byl by schopen tuto realizovanou ztrátu ve výši 1 000 USD použít k vyrovnání buď zdanitelných kapitálových zisků, které vykazoval, nebo daní ze svých běžný příjem. Při nejvyšší daňové sazbě by jim to mohlo ušetřit 760 $ na daních z příjmu. To by také přidalo dalších 7,6% návratnosti jejich původní investice 10 000 $.

Při využití sklizně daňových ztrát by čisté investiční návratnosti investice tohoto investora po zdanění činilo přibližně 16,6% nebo 9% additionally 7,6%.

Omezení sklizně daňových ztrát

Účinnost této strategie má kromě předpisů zavedených Interior Profits Services (IRS) určitá omezení.

Pravidlo výprodeje

Investoři nemohou odečíst kapitálovou ztrátu z prodeje cenného papíru oproti kapitálovému zisku stejného cenného papíru. Tomu se říká prodej praní. Pravidla umývacího prodeje zabraňují daňovým poplatníkům prodat nebo obchodovat se cenným papírem se ztrátou a do 30 dnů před nebo po tomto prodeji koupit stejnou akci nebo cenný papír – nebo „v podstatě identický“ (nebo získat smlouvu nebo možnost tak). V případě prodeje praní může váš daňový odpis IRS zakázat...

Professional investory, kteří chtějí sklízet své ztráty a zároveň se vyhnout jakémukoli porušení pravidel promývání, je jednou strategií professional jednotlivou akcii, která ztrácí hodnotu, nahradit ji vzájemným fondem nebo fondem obchodovaným na burze (ETF), který je zaměřen na stejné odvětví. To vám umožní zachovat podobnou alokaci aktiv ve vašem portfoliu.

Hranice daňové odpovědnosti

Až 3 000 USD z realizované kapitálové ztráty lze použít ke snížení vašeho zdanitelného příjmu za jeden rok (pokud trader používá standing professional registraci daní společně s manželem). Jednotlivec může odečíst až 1 500 $ za jeden rok. Jakoukoli další ztrátu lze převést do dalšího daňového přiznání...

Administrativní náklady

Dokončení transakce pokaždé, když trh klesá, může být z hlediska přípravy daní obtížné. Obecným pravidlem je, že ztrátu byste měli sklízet, pouze pokud daňová výhoda převáží administrativní náklady.

Sklizeň daňových ztrát a vyvážení portfolia se však mohou dobře doplňovat. Pravidelné vyvážení může být příležitostí k identifikaci zaostávajících investic, které by potenciálně mohly být kandidáty na sklizeň daňových ztrát.

Sečteno a podtrženo

Daňové zákony vytvářejí příležitost zapojit se do získávání daňových ztrát jako investiční strategie. Daňové úspory by se však nikdy neměly snížit nebo stát v cestě vašim investičním cílům. V některých případech může vaše strategie po zdanění zvýšit tuto strategii, což povede k rychlejší akumulaci aktiv.

Nejlepším přístupem však může být přijmout vyváženou strategii a často přehodnotit své portfolio, abyste se ujistili, že všechny vaše investice jsou v souladu s vašimi cíli.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.